Postacie w hełmach na prehistorycznych rysunkach

Kategorie: 

Zdjęcia istot w hełmach z Val Camonica

We włoskich Alpach, w 1956 roku, francuski archeolog Emmanuel Anati dokonał wielkiego odkrycia. W małej miejscowości Val Camonica znajdującej się między granicą włosko-szwajcarską a Jeziorem Isea natknięto się na ślady cywilizacji z epoki brązu, która znacznie przewyższała stopniem rozwoju okoliczne plemiona. Wśród wielu artefaktów ujawnionych w tej lokalizacji najbardziej przykuwają uwagę dziesiątki tysięcy rysunków naskalnych.

 

Te malowidła tworzą zbiór wpisany do dziedzictwa kultury UNESCO. Stanowią wielką kopalnię wiedzy o tamtych czasach. Niektóre z rysunków przedstawiają jednak bardzo intrygujące postacie, które wyglądają jakby miały na głowach hełmy ochronne. Wszystko to w epoce brązu?

[ibimage==11607==Oryginalny==none==self==null]

Co ciekawe według książki jaką napisał Anati ( La civilisation du Val Camonica) ta intrygująca cywilizacja doświadczyła jakiegoś kataklizmu. Anati sugeruje się, że glify przedstawiające ludzi jakby w hełmach pochodzą z ostatniego okresu istnienia tej kultury.

 

Warto zwrócić uwagę, że postacie w hełmach mają w rękach jakieś przedmioty, które najwyraźniej mają jakieś funkcje. Nad głowami istot narysowanych na ścianie istnieją wyraźne aureole. Czy nie tak mogliby narysować dzisiejszych astronautów prymitywni ludzie?

 

Rysunki z Val Camonica to nie jedyne przykłady obecności rysunków naskalnych przedstawiające istoty w hełmach. Znane są też rysunki z Uzbekistanu, z Fergany.

[ibimage==11614==Oryginalny==none==self==null]

 

Przykłady istot w hełmach znane są też z wiele rzeźb i płaskorzeźb amerykańskich kultur prekolumbijskich, ze Starożytnego Egiptu i wielu wielu innych. Nowoczesna nauka zwykle tłumaczy te glify jako wyobrażenia życia pozaziemskiego, ale równei dobrze mogą to być rysunki istot, które widzieli nasi przodkowie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Thoma de Aquino

Istoty tajemnicze przybywają

Istoty tajemnicze przybywają do naszego świata ale powstaje co jest naszym światem czym jest nasza rzeczywistość ? Czym jest wnętrze człowieka ? Czy te istotu przybywają fizycznie czy tylko psychicznie lub duchowo ? Człowiek i jego wewnętrzne środowisko to tajemnica ! Przecież informacja którą codzienni pochłania to setki terrabajtów jeśli by to opisać na język komputerowy ! Wezmy na przykład wszystkie elementy z których się składa czyli fizyczne ale i psychiczne i do tego duchowe i to wszystko działa i pracuje w jakiś tajemniczy sposób ! Same tajemnice otaczają człowieka i jego wewnętrzne środowisko, naukowcy ciągle nie mogą wyjaśnić "prostych" rzeczy związanych z człowiekiem.

Portret użytkownika Renata

Historię ludzkości trzeba

Historię ludzkości trzeba napisać od nowa, tak myślę. Niestety dużo czasu upłynie zanim archeolodzy zechcą odstąpić od swoich skostniałych teorii. Dla zainteresowanych polecam pozycje ksiażkową pt "Zakazana archeologia". Pozdrawiam.

Skomentuj