Poszukiwanie obcych cywilizacji to zadanie dla samoreplikujących się robotów

Kategorie: 

stargate.wikia.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Pensylwanii doszli do wniosku, że jedynie autonomiczne i samoreplikujące się roboty są w stanie zajść tak daleko we wszechświecie, aby trafić na ślady innego niż ziemskie życia.

 

Badacze argumentują, że eksploracja kosmosu musi być oszczędna i efektywna a załogowe misje takie nie są, ponieważ samo wyniesienie człowieka na orbitę okołoziemską jest okupione ogromnymi trudnościami technicznymi.

 

Dlatego właśnie badacze proponują replikujące się roboty, jako odpowiedź na te bolączki. Samodzielne maszyny mogą zapewnić ludzkości informacje z pasa Kuipera, obłoku Oorta oraz innych systemów gwiezdnych. Uważają oni, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że nasze roboty spotkają z czasem podobne autonomiczne replikujące się konstrukcje wysłane w przestrzeń przez inne zaawansowane cywilizacje.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ampa Vatis

To może zabrzmieć jak

To może zabrzmieć jak fantastyka, ale sondy pozaziemskiej cywilizacji są wysokozaawansowaną technologią energetyczną. Są niematerialne i potrafią przenikać przez materię stałą, jak ściany.Tak więc nie liczył bym na spotkanie tak prostych i niezaawansowanych technologicznie  sond, jak roboty, nawet te samoreplikujące się, należacych do jakiejkolwiek innej cywilizacji poza nasza. 

Chcesz wiedzieć więcej? http://ampavatis.manifo.com/ 

Portret użytkownika robertadam

Njaszybszym sposobem

Njaszybszym sposobem komunikowania sie i podrozowania po wszechswiecie jest podroz czyms co nazywa sie u nas cialem astralnym.To ze channelingi istnieja zawdzieczamy wlasnie takim podroznikom ktorzy akurat sa w stanie/przypadkiem dostrojeni do kogos z "naszych" tutaj.Kiedy to wreszcie dojdzie do "mas" naukowych?Z pozdrowieniami....

Skomentuj