Potwór z Loch Ness może nadal grasować w szkockim jeziorze

Kategorie: 

Źródło: Internet

Słynny potwór z Loch Ness stał się już elementem popkultury. Jest to też czynnik sprawczy powodujący zainteresowanie tak zwaną kryptozoologią. Jest to paranauka poświęcona tropieniu mitycznych zwierząt.

 

Tak zwany potwór z Loch Ness to właśnie zakres zainteresowania kryptozoologów. Aby go wytropić stosowane są rozmaite metody. Podstawowa to obserwacja tafli jeziora w poszukiwaniu charakterystycznej wydłużonej szyi przypominającej kształt górnej części ciała Plezjozaura.

 

Jest to jednak stworzenie wymarłe, więc wyjaśnienie fenomenu Nessie poprzez wskazanie, że jest to niewymarły dinozaur, nie podoba się naukowcom. Poza tym oprócz kilku fotografii nie dysponujemy realnymi dowodami istnienia potwora. Przeprowadzane skany głębin szkockiego jeziora z wykorzystaniem sonarów, też nie dały jednoznacznych rezultatów.

[ibimage==21189==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Niedawno informowaliśmy o tym, że od ponad roku nie widziano ani jednego śladu Nessie i zastanawiano się, czy kryptozwierzę jeszcze żyje. Nadal nie ustalono tego ponad wszelką wątpliwość, ale jedna z fotografii satelitarnych jeziora jest szczególnie intrygująca.

 

 

Kryptozoolodzy twierdzą, że to co widać na tym zdjęciu to z pewnością nie wrak łodzi. Niezwykły kształt wypatrzyli jednocześnie dwaj internauci. Domniemana Nessie znajdowała się wtedy w pobliżu miejscowości Doris, na południowym wybrzeżu jeziora.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sajgoniarz

Jeszcze gdy byłem malym

Jeszcze gdy byłem malym brzdacem i interesowalem sie kryptozoologia, to juz wtedy wiedzialem ze Nessie to bubel. Czemu? No coz... Nie mogąc nadziwic sie naiwnosci ludzi,sami autorzy zdjęcia powiedzieli skad wzieli "Nessie" Smile Dziekuje,dobranoc Smile

Portret użytkownika zibi1973

No nic tym razem się upiekło

No nic tym razem się upiekło ale  radzę aby przy lądowaniu nie naświetlali hologramów,bo naprawdę wyjdzie bomba a wiecie kiedyś zibi siedział w lesie w krzakach a teraz w int nic życzę Wesołych Świąt i mokrego dyngusa 

Portret użytkownika RH+

Moim zdaniem to balon

Moim zdaniem to balon meteorologiczny z przyczepionymi dwoma lampionami chińskimi i ciągnące za sobą racę sygnałową.
Nic tu dziwnego nie ma.
Od dawna wiadomo, że o tej porze roku chińskie lampiony mają okres godowy i latają stadami. POza tym odkąd ChRL wprowadziła kontrolę urodzin (również u lampionów), coraz częstsze stają się przypadki kontaktów lampionów z innymi przedstawicielami nieznanych obiektów pozujących.
Zibi - popracuj na programach, może twarz wyciągniesz z tego zdjęcia i będziemy wiedzieli, kim one są.
Te lampiony.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika H.R.

Odpowiedź na twoje pytanie

Odpowiedź na twoje pytanie jest prosta. Te sarkofagi imieścili tam egipscy niewolnicy, nawiasem mówiąć najwspanialsi na świecie niewolnicy, bo nikt inny nie potrafił dokonywać tak karkołomnych wyczynów. To jest standardowa odpowiedź egiptologów, profesorów, doktorów i takich tam, czyli ludzi, którzy wymyślają niestworzone, księżycowe teorie dot. rozwiązań technicznych na skalę mega, podczas gdy sami nie potrafią wbić gwoździa, czy wywiercić dziury w betonie. Tacy to są znawcy "rozwiązań technicznych".

Portret użytkownika Homo sapiens

Najciężej dla wielu ludzi

Najciężej dla wielu ludzi jest się pozbyć ewolucyjnego poglądu na świat, nawet ci co wierzą w ufo i ufo istoty sądzą że przybyły z innych ewolucyjnych planet ! Nikt z badaczy ufo (prawie nikt) nie podchodzi poważnie do najbardziej fantastycznej i prawdziwej prawdy o stworzeniu wszystkiego we wszechświecie przez Super Byt ! Samo ufo ukrywa ten fakt z obawy wykrycia ich prawdziwego pochodzenia lub specjalnie nie uświadamia ludziom prawdy ze względu na ich zamiary dominacji co jest wysoce prawdopodobne w świetle zebranych dowodów. Ten Loch ness może być pozostałością popotopową...
http://popotopie.blogspot.com/2013/10/ewolucja-czy-stworzenie.html
TEORIA ewolucjonistyczna: Przy dostatecznej ilości czasu rzeczy proste przechodzą do bardziej złożonych, np. od prostej żyjącej komórki do istoty ludzkiej.
FAKTY: Jednym z najlepiej udowodnionych faktów naukowych jest to, że wszystkie rzeczy pozostawione sobie wykazują utratę energii oraz podlegają rozkładowi z upływem czasu. Istnieje zatem naturalne prawo wzrastającego nieuporządkowania (entropii), które jest przyczyną tego, że gorące stygnie, wysokie obniża się, porządek staje się nieporządkiem, a złożone układy stają się układami przypadkowymi. Każda rzecz, o której możesz pomyśleć, staje się z upływem czasu gorsza: ogród, jeżeli się o niego nie dba, zarasta chwastami, samochód rdzewieje, sprężyna w zegarze rozkręca się, ubrania się drą, itd. Istoty żyjące osiągają dojrzałość (ten widoczny wzrost uporządkowania odbywa się kosztem wzrostu chaosu w otoczeniu tych istot), lecz później i one starzeją się i umierają. Poza tym teoria ewolucji wymaga ogromnych skoków (np. aby ukształtował się jakiś nowy organ) tymczasem takie skoki nie są możliwe. Tak samo bowiem jak metodą małych kroków nie można przejść nad przepaścią tak samo nie jest możliwe przejść metodą małych kroków (w dodatku przypadkowych, nie sterowanych odgórnie) z form prostszych do form bardziej złożonych, choćby nawet instynktownie wydawało się to możliwe.
 
TEORIA ewolucjonistyczna: Całe miliardy skamielin pogrzebane w skorupie ziemskiej potwierdzają teorię ewolucji.
FAKTY: Żaden ślad nie został odkryty w skamielinach, a od kiedy zaczęto je badać, nie znaleziono żadnego organizmu, który nie byłby wyraźnie określonym gatunkiem. Nie zostały też znalezione ślady gradacji pomiędzy dwoma różnymi rodzajami stworzeń. Zauważył to zresztą sam Charles Darwin pisząc: ,,Dlaczego cała natura nie jest w nieładzie, lecz widzimy ją w ściśle określonych gatunkach? Poszukiwania archeologiczne nie dostarczają nieograniczonej ilości czystych jakościowo gradacji pomiędzy przeszłymi a teraźnieszymi gatunkami wymaganymi przez moją teorię; i jest to najbardziej oczywisty z wielu zarzutów, które mogą być wysuwane przeciw niej'' (,,Origin of the species'', ,,O pochodzeniu gatunków'', str l78). Tzn. formy przejściowe zawsze można i należy zaliczyć do form w pełni rozwinitych.  
 
Dowody na to że system słoneczny ziemi został zaprojektowany przez Boga o wiele bardziej przeważają nad jakąkolwiek możliwością że powstał on zupełnie przez przypadek. Rozważymy teraz kilka cech systemu słonecznego ziemi, które jak widzimy zostały specyficznie i bardzo starannie zaprojektowane dla unikalnego celu utrzymania życia:
http://popotopie.blogspot.com/2013/09/jestesmy-stworzeni.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Strony

Skomentuj