Powrót legendy - Festiwal Wielkiej Stopy w Marion

Kategorie: 

Źródło: kadr z youtube

W dniach 17-18 maja 2024 roku Marion w Karolinie Północnej ponownie stało się centrum uwagi dla entuzjastów kryptozoologii i poszukiwaczy przygód dzięki powracającemu festiwalowi WNC Bigfoot. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło tysiące ludzi, chcących odkryć tajemnice najsłynniejszego kryptozwierzęcia - Bigfoota czyli Wielkiej Stopy.

 

Festiwal ten zrodził się z pasji grupy badaczy z Bigfoot 911, którzy od lat przeczesują góry zachodniej Karoliny Północnej w poszukiwaniu śladów tego legendarnego stwora. Ich bliskie spotkania z Sasquatch zainspirowały ich do organizacji pierwszej edycji festiwalu, który z biegiem lat stał się jednym z największych wydarzeń tego typu w regionie.

 

Program tegorocznego festiwalu był niezwykle różnorodny i obfitował w liczne atrakcje. Festiwal rozpoczął się w piątek, 17 maja o godzinie 18:00, pierwszym w historii "Bigfoot Jam" – koncertem, na którym wystąpiły zespoły takie jak The Jacktown Ramblers, Jeff Honeycutt & Co., oraz Tanya & The Roadrunnerz Band. Główne wydarzenia festiwalu odbyły się w sobotę, 18 maja, zaczynając od ceremonii otwarcia o 10:00, którą poprowadził burmistrz Steve Little. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, w tym panele dyskusyjne z badaczami kryptozoologii, taki jak Christian Macloud oraz Terry Wendill, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i opowieściami o spotkaniach z Bigfootem.

 

Jednym z najbardziej oczekiwanych punktów programu był konkurs na nawoływanie Bigfoota, który rozpoczął się o godzinie 12:00. Festiwal WNC Bigfoot to nie tylko spotkania z badaczami i konkursy. To również doskonała okazja do skosztowania regionalnych przysmaków oraz zakupu wyjątkowych pamiątek. Lokalni artyści przygotowali specjalne dzieła inspirowane Bigfootem, które można było podziwiać i kupić na "Bigfoot Pop-Up" Market.

 

Wybór Marion na miejsce festiwalu nie był przypadkowy. Miasto i okolice znane są z licznych doniesień o spotkaniach z Bigfootem, a szczególnie głośne były przypadki z okolic jeziora James. Festiwal WNC Bigfoot to nie tylko wydarzenie dla wierzących w istnienie Bigfoota, ale również dla sceptyków, którzy mogą tu poznać historie świadków i badaczy. To wyjątkowa okazja do integracji i wspólnego przeżywania pasji, niezależnie od przekonań.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj