Powstają nowe urządzenia zdolne do czytania ludzkich myśli

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology (MIT) opracowali zestaw słuchawkowy o nazwie AlterEgo, który jest w stanie rozpoznawać myśli swojego użytkownika. Wystarczy powtarzać w głowie dane polecenie, a urządzenie je wykona.  

Gadżet ma futurystyczny wygląd, mimo prostej konstrukcji i plastikowego wykonania. Wyposażono go jednak w elektrody rejestrujące sygnały nerwowo-mięśniowe. Dzięki temu urządzenie jest w stanie wychwytywać polecenia, które nie są możliwe do usłyszenia przez kogokolwiek innego.  

 

Dodatkowo użytkownik AlterEgo może liczyć także na odpowiedź. Zestaw słuchawkowy przekazuje informacje bezpośrednio do ucha osoby go noszącej. Do tej pory to wyjątkowe urządzenie zostało przetestowane przez 10 ochotników, którzy już po kilkuminutowej regulacji osiągali 92 % dokładność przekazu swoich myśli.

 

AlterEgo jest nadal w fazie rozwoju, póki co rozpoznaje liczby od 0 do 9 i około 100 słów. Jednak zaprogramowanie kolejnych pojęć to tylko kwestia czasu. Twórcy nagrali film demonstrujący działanie ich projektu i jego przykładowe zastosowania.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj