Powstaje aplikacja do komunikowania się ze zmarłymi za pomocą telefonów komórkowych

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Pomysł może brzmieć fantastycznie, ale zespół jest przekonany, że technologia może pomóc w osiągnięciu celu. Dlatego zaczynają od stworzenia aplikacji, która będzie rejestrować i analizować dane z telefonu. Przeprowadzą też serię eksperymentów, aby dowiedzieć się, czy istnieje jakiś rodzaj komunikacji ze zmarłymi.

 

Imants Barušs, który jest profesorem psychologii w King's University College na University of Western Ontario w Kanadzie i jego zespół uważają, że można podsłuchać zaświaty, Kluczem miałyby być sygnały będące wynikiem zakłóceń elektromagnetycznych. Przeszukując tę możliwość, tworzą system, który może przechwytywać te sygnały i przetwarzać je w taki sposób, aby można je było zinterpretować.

 

Innymi słowy telefony komórkowe mogą przechwytywać sygnały z innego świata. Sygnały te można rejestrować i analizować w celu ustalenia, czy mają one jakikolwiek sens. Naukowcy uważają, że jeśli uda im się stworzyć specjalną aplikację na telefony komórkowe, pomoże im to w kontaktowaniu się ze zmarłymi.

 

Chociaż pomysł spotkał się z krytyką, Barušs utrzymuje, że jest to tylko naukowe badanie i że ich celem jest zrozumienie, co te sygnały mogą oznaczać. Podkreśla, że projekt nie jest w żaden sposób promowaniem przekonań ezoterycznych czy mistycznych, lecz próbą zrozumienia, czy istnieje coś więcej, co mogłoby wyjaśnić te zdarzenia.

 

Jednak nie wszyscy naukowcy są zgodni z podejściem Barušsa. Niektórzy argumentują, że takie badania mogą prowadzić do fałszywych nadziei i wykorzystywania tych, którzy szukają kontaktu ze zmarłymi. Jednak Barušs utrzymuje, że ich celem jest zrozumienie, nie wykorzystywanie.

"Nie mamy zamiaru oferować usług dla osób, które chcą porozmawiać ze swoimi zmarłymi krewnymi" - mówi Barušs. "Naszym celem jest przede wszystkim zrozumienie tego, co się dzieje".

Wiadomo, że technologia ma zdolność do przekształcania naszego świata w niewyobrażalne sposoby, ale czy to prawda również w kontakcie ze zmarłymi? Czy istnieje życie po śmierci, które można uchwycić za pomocą technologii, takiej jak telefony komórkowe? To są pytania, które dr Barušs i jego zespół zamierzają zbadać.

 

Projekt jest na wczesnym etapie, ale już zainteresował naukowców, filozofów i teologów. Czas pokaże, czy zespół będzie w stanie zrealizować swoje ambicje. Bez względu na wyniki, te badania z pewnością przyniosą ciekawe spostrzeżenia na temat relacji między technologią a nieznanym.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika replikant3d

Dowody na to są. I już wiele

Dowody na to są. I już wiele lat temu zrealizowano z sukcesem taki zamysł i to za pomocą środków analogowych ( magnetofon) i pierwszych pecetów .Ale ukryte ,,elity,, tego świata nie chciały by ludzie się o tym dowiedzieli. Wszystko ,,zamieciono,, pod dywan i sprawę wyciszono. A odkrywców zdyskredytowano i skazano na zapomnienie. To samo czeka obecnych następców....

Portret użytkownika wiktor wektor

Czego nie usłyszy ludzkie

Czego nie usłyszy ludzkie ucho.. nie zarejestruje też żaden techniczny aparat telefoniczny, który ma słuchawkę czyli właśnie sztuczne "ucho" reagujące na te same fale dźwiekowe, których żaden "duch z zza światów" nie wytwarza. 

Portret użytkownika Janek12

Nie bardzo sie zgodze z toba.

Nie bardzo sie zgodze z toba. Nie o to ze juz to ktos kiedys zrobil,ale o to ze jak ktos wymysli takie cos to bedzie geniuszem.

Kazdy chcialby pogadac ze zmarlymi ,ale to jest i bedzie niemozliwe.

Co moga zrobic to tylko podlaczyc ciebie na czat ze sztuczna intel.. i zeby ten czat udawal zmarla osobe.

W cuda nie wierz, pozatym cala wiara pedofilska i inne by padly.

Portret użytkownika Mrufka

No nie wiem stary. Na

No nie wiem stary. Na ostatnia drogę włożyłem do trumny teściowej jej telefon. 
dwa dni po pogrzebie ktoś dzwonił z tego numeru. Na szczęście zablokowałem go szybciutko 

Skomentuj