Powstał pierwszy działający miecz świetlny

Kategorie: 

Źródło: kadr z Youtube

Świetlny miecz to niespełnione marzenie każdego fana sagi Gwiezdne Wojny. Do tej pory nie zbudowano takiego urządzenia, ale jeden z fanów postanowił zmienić ten stan rzeczy i udało mu się stworzyć przenośny laser o mocy na tyle dużej, że spełnia swoją rolę.

 

Nie jest to tylko zabawka, ponieważ jak widać na poniższym nagraniu laserowy miecz nie tylko "wygląda", ale i działa. Na dodatek jest dosyć niebezpieczny, ponieważ skupiona wiązka światła jest w stanie niszczyć wszystkie przedmioty, które znalazłyby się na jego drodze.

Jak widać wynalazek tnie papier, taśmę PCV i tekturę, a także stopił piłeczkę pingpongową. Jak twierdzi twórca tego gadżetu jego broń laserowa jest legalna na terenie USA, ale można stwierdzić, że to bardzo wątpliwe. Urządzenie ma moc 3W, którą uzyskuje dzięki dziewięciomilimetrowej diodzie 450nm. Zasilanie zapewniają dwie pojemne baterie Li-ion.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Rader

To jakaś farsa ostatnio u

To jakaś farsa ostatnio u klienta w naświtlarce do płyt offsetowych miałem laser "w fazie zejścia" tzn. że się kończył i tez sprawdzałem moc kartką papieru, dziurka zrobiła się momentalnie a nie po kilku sekundach, wszystko zależy od ogniskowej, jeśli w laserze zastosowany jest tylko kolimator to będzie świecił prosto i teoretycznie z taka samą moca na całej odległości, ale jeśli zastosujemy soczewki to wiązka może być skupiana w danej odległości, więc jeśli zastosowalibyśmy szerokie źródło promieniowania najlepiej IR to po przejściu przez soczewkę skupiającą mogli byśmy zrobić miecz który ma określoną długość, ale wtedy efektywna była by tylko końcówka tegoż miecza ( zawsze to bardziej poręczne niż walka snopem który się nie kończy) Wink

"Nie warto umierać starym, warto umierać zadowolonym z życia" - Ja Wink

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika oświecony

zbudowanie takiego miecza z

zbudowanie takiego miecza z Gwiezdnych Wojen wg mnie jest o wiele trudniejsze i bardziej skomplikowane niż pokazany miniaturowy laser. Logicznie rzecz ujmując pojawia się problem zmagazynowania energii i jej przetworzenia w celu  uzyskania światła o dużej mocy (3 Waty to mogą mieć głośniki w słuchawkach a nie taki miecz). Następny problem to określona długość tej fali światła (przecież nie może on świecić w kosnmos i gdzie tam indziej dalej).Generalnie jest to nieosiągalne na współczesnym poziomie technologicznym ale w przyszłosci zapewne tak, ale pytanie po co kolejne urządzenia do zabijania? Jest mnóstwo innych dziedzin dających o wiele więcej satysfakcji, radości i szczęścia z tworzenia.

Strony

Skomentuj