Powstał program, który w przyszłości pozwoli przesyłać wiedzę i umiejętności do mózgu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Rozwój informatyki i neurobiologii prowadzącej do cyborgizacji ludzi, przybliża nas do świata filmowego "Matrixa". Chodzi o technologię, która pozwala przesyłać dowolne informacje z komputera bezpośrednio do mózgu. To oznacza, że nauka np. języków obcych przestałaby sprawiać problemy - wyatarczyłoby po prostu podłączyć się do komputera.

 

Badacze z kalifornijskiego HRL Laboratories analizowali sygnały elektryczne w mózgu pilota i przy pomocy czapek wyposażonych w elektrody, stymulujące odpowiednie obszary mózgu, przesyłali je do osób które nie posiadały żadnej wiedzy w obsłudze samolotu. Następnie przeprowadzono eksperyment z realistycznym symulatorem lotu.

 

Grupa ludzi która otrzymywała informacje poprzez elektrody wypadła średnio o 33% lepiej w porównaniu do osób, które nie brały udziału w pierwszej części badania. Stymulacja mózgu miała w tym przypadku kluczowe znaczenie.

Autorzy eksperymentu uważają, że ich system jest jedyny w swoim rodzaju. Niedoświadczeni w danej czynności ludzie mogą "uczyć się" dzięki ukierunkowanej stymulacji od osoby doświadczonej. System ten posiada wyraźne korzyści a jego twórcy mają nadzieję, że w przyszłości będzie można w jakiś sposób podłączyć mózg do komputera lub do mózgu innej osoby i przesłać do niego konkretną wiedzę lub umiejętności.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj