Powstała aplikacja, która tłumaczy mowę kotów na ludzki język

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Grupa naukowców opracowała aplikację, która potrafi rozpoznawać mowę kotów. Aplikacja MeowTalk analizuje dźwięki wydawane przez zwierzęta, a następnie, korzystając z bazy danych, oferuje tłumaczenie ich na ludzki język.

 

Program podzielił dźwięki na 10 sugerowanych parametrów. Zebrane zbiory dźwięków pomogły zaznaczyć główne prośby obecne w mowie kota. W ten sposób identyfikuje się na przykład prośbę o zjedzenie, prośbę o zabawę lub o pozostawienie w spokoju. Projekt opiera się na badaniach naukowych nad dźwiękami wydawanymi przez koty.

 

Jeden z autorów programu, Javier Sanchez, uważa, że ​​podczas pandemii koronawirusa koty i ich właściciele stali się bliskimi przyjaciółmi, nawet jeśli wcześniej nimi nie byli. Dlatego szczególnie ważne jest, aby zwierzę i osoba nauczyły się rozumieć siebie. Sanchez uważa, że ​​zwierzęta te nie mają jednego języka, dlatego aplikacja jest indywidualnie dostosowywana do każdego członka gatunku.

Twórcy oprogramowania żartują, że psy rozumieją ludzki język, ale go nie mówią. Kotów nie obchodzi, co mówisz. Mogą cię rozumieć, ale z pewnością nie wskazują, że rozumieją. Co więcej, mają wyraźnie swoje własne słownictwo.

 

Aplikacja MeowTalk jest już dostępna dla użytkowników Androida i iOS. W aplikacji możesz tworzyć profile zwierzaków, a także robić własne notatki, jeśli właściciel dokładnie rozumie swojego kota. Następnym razem program rozważy tę opcję, gdy usłyszy odpowiedni dźwięk ze strony zwierzęcia.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj