Powstała strona internetowa katalogująca dziwne dźwięki

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

 Fenomen dziwnych dźwięków rozpoczął się na dobre w 2011 roku i trwa do dzisiaj. Od tego czasu pojawiło się wiele rodzajów odgłosów, które nie sposób jakoś zaklasyfikować. Przypadków jest tak dużo, że w Kanadzie powstała specjalna strona internetowa mają za zadanie zebranie wszystkich doniesień o tych niezwykłych fenomenach.

 

Mieszkaniec kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska, Glen MacPherson, stworzył stronę internetową poświęconą zjawiska znanemu jako "szum Ziemi". Jak twierdzi autor, pierwszy raz usłyszał dziwny dźwięk w 2012 roku. Na początku myślał, że to szum z nisko lecącego samolotu, ale później okazało się, że to wyjaśnienie nie jest możliwe.

Zadziwiony McPherson zaczął szukać odpowiednich informacji w internecie i okazało się, że wiele osób w różnych częściach świata, słyszało podobny szum i zjawisko to nie ma nawet swojej nazwy. Niektórzy podejrzewają, że szum jest spowodowany przez jakieś emisje o niskiej częstotliwości fal radiowych, które są zwykle wykorzystywane przez wojsko do komunikowania się okrętów podwodnych. Tylko, że to przecież nie jest nowa technologia, więc dlaczego nagle zaczęło to wywoływać tak spektakularne anomalie?

 

Inni wierzą, że odgłosy to połączenie różnych dźwięków związanych z działalnością człowieka, począwszy od samochodów i ruchu do różnych form odgłosów przemysłowych. Według trzeciej popularnej teorii odgłosy powstają na skutek naturalnych procesów geologicznych. Glen McPherson zebrał świadectwa na temat dziwnych dźwięków od ludzi z całego świata, i każdy z nich został zarejestrowany w bazie danych. Do chwili obecnej zgromadził ponad 9000 przypadków.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj