Powstanie nowy serial o obcych i Starożytnym Egipcie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Od wielu lat ludzkość zastanawia się kto zbudował monumenty, które znajdują się w Egipcie. Oczywiście można przyjmować bezrefleksyjnie tak zwane ustalenia naukowców, ale na pierwszy rzut oka widac, że są tam piramidy i próby ich naśladownictwa. Trudno się dziwić, że filmowcy sięgają znowu po temat obcych cywilizacji i Egiptu.

Po raz pierwszy koncept ten zaprezentowano w formie fikcji literackiej w 1994 roku przy okazji filmu Stargate. Z fabuły wynikało, że w Gizie znaleziono krąg pozwalający na tworzenie tuneli poprzestrzennych. Film poprzedzał trzy seriale w tym universe. Tym razem za podobną tematykę bierze się Ridley Scott.

Według najnowszych doniesień sławny reżyser będzie producentem wykonawczym serialu HBO o roboczej nazwie "Faraon". Projekt skupi się na eksponowaniu roli obcych cywilizacji w kształtowanie rozwoju starożytnych Egipcjan.
[ibimage==21294==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
Trudno powiedzieć o czym będzie opowiadał serial, ale pole do popisu w przypadku Starożytnego Egiptu jest naprawdę duże.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Księga Henocha daje nam

Księga Henocha daje nam wskazówki o pochodzeniu Biblijnych Gigantów oraz przybyszach z innego wymiaru:

[...]1 Odpowiadając mi rzekł do mnie swoim głosem: "Słuchaj! Nie lękaj się, Henochu, sprawiedliwy mężu
i pisarzu sprawiedliwości. Podejdź tutaj i posłuchaj mego głosu.
2 Idź! Powiedz Czuwającym nieba (ang. Watchers), którzy przysłali cię tutaj, abyś wstawił się za nimi: ’To wy powinniście wstawiać się za ludźmi, nie ludzie za wami.
3 Dlaczego opuściliście wysokie, święte i wieczne niebo i złączyliście się z kobietami i staliście się nieczyści
z córkami ludzkimi, wzięliście sobie żony i postąpiliście tak, jak synowie ziemscy i zrodziliście synów gigantów?
4 Byliście duchowymi, świętymi, żyjącymi Życiem wiecznym, a staliście się nieczyści z powodu kobiet.
Zrodziliście [dzieci] poprzez krew ciała. Zapałaliście ludzkim pożądaniem i stworzyliście ciało i krew
tak, jak czynią to ludzie, którzy umierają i ulegają zniszczeniu.
5 Dlatego dałem im żony, żeby siali w nich nasienie i żeby dzięki nim mogły się rodzić dzieci, tak, aby
niczego nie brakowało na ziemi.
6 Ale wy pierwotnie byliście duchowymi, żyjącymi wiecznym, nieśmiertelnym życiem po wszystkie pokolenia
świata.
7 Z tej racji nie przewidziałem dla was żon, albowiem mieszkanie [bytów] duchowych jest w niebie.
8 A teraz giganci, którzy zrodzili się z duchów i ciała, otrzymają na ziemi nazwę złych duchów i ich
mieszkanie będzie na ziemi[...]

http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/06/kim-sa-istoty-z-innego-wymiaru.html
Henoch jest jednym z biblijnych bohaterów. Rola, jaką odgrywa w wypełnieniu bożego planu jest niewspółmierna do tego, ile miejsca mu poświęcono w tej 'księdze ksiąg'. Po hebrajsku Henoch to Wtajemniczony. Po wypełnieniu swej ziemskiej posługi prorok Henoch wstąpił do nieba na 'ognistym rydwanie'. Dzięki zapiskom, które po sobie pozostawił dowiadujemy sie o stanie ówczesnej wiedzy w dziedzinie astronomii, zdobywamy informacje o pochodzeniu bogów oraz szczegóły dotyczące 'grzechu pierworodnego'.

Gdyby sprawy potoczyly się zgodnie z wola ojcow Kościoła, to wówczas nikt nigdy nie dowiedzialby się o istnieniu Księgi Henocha. Tymczasem kaprys losu sprawil, ze zwierzchnicy wczesnoetiopskiego Kościoła włączyli kronikę Henocha do swego kanonu.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Homo sapiens

Dzięki, ale najbardziej

Dzięki, ale najbardziej zadziwia mnie to, że za każdym razem gdy badam starożytność to wypływają informacje potwierdzające treści zawartye w Biblii, coś takiego się dzieje, iż napotykam fakty lub zródła, które zadziwiają mnie samego, na przykład istnieją rejony innowymiarowej rzeczywistości gdzie jakieś istoty przrebywają w ramach kary za to, że stwarzały hybrydy czyli gigantów, mogli to być giganci przebiegłości ale i giganci fizyczni, zostali oni zesłani do innej rzeczywistości za to co robili na przedpotopowej Ziemi. To taj jak z tajemnicą gleby lessowej, musi być ona "świeża" bo gdyby miała miliardy lat jak twierdzą ewolucjoniści to jej cząsteczki dawno by się zaokrągliły w wyniku miliardów lat przewalania się, a tak nie jest ! Interesującą rzeczą  gleby lessowej są jej drobne cząsteczki, które jak się okazało nie są zaokrąglone w wyniku działania wiatru i wody na przestrzeni tysięcy lat! (miliardów) Niektórzy sugerują, żę gleba lessowa "przywędrowała" na Ziemię z kosmosu..., no bo jak nie można czegoś wytłumaczyć to trzeba przywołać kosmos albo najlepiej jak zwykle asteroidy.
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/05/zgony-mamutow-i-tajemnicze-artefakty.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Homo sapiens

Starożtne przekazy z całego

Starożtne przekazy z całego świata opowiadają o nadprzyrodzonych istotach które się mieszały z ludzmi. Czy to nie jest zastanawiające? jednocześnie niepokojące? Coś niezwykłego się działo na przedpotopowej Ziemi, a do tego jesteśmy utrzymywani w niewiedzy przez tzw. ewolucjonizm! Myślicie że to przypadek? ! Ja nie mam złudzeń, na Ziemi cały czas trwa zmaganie się tajemniczych sił anielskich! Starożytność nie pozostawia w tej kwesti wątpliwości, zresztą teraźniejszość też. Temat jest niezwykle fascynujący jak i przemilczany przez wielu z obawy o wyśmianie, jednak te niezwykle potężne siły są obecne nie bezpośrednio tu lecz w innym wymiarze duchowym..

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Strony

Skomentuj