Pozaziemskie petroglify z chilijskiej Valle del Encanto

Kategorie: 

Źródło: M@tis

Zaczarowana Dolina, znana po hiszpańsku jako el Valle del Encanto, jest jedną z najbardziej znanych pozostałości archeologicznych w Chile. Jej powstanie przypisuje się tajemniczej kulturze El Molle, która powstała 2300 lat temu. Okazuje się jednak, że znalezione w doline petroglify pochodzą ze znacznie wcześniejszej epoki.

 

Zdaniem zwolenników teorii paleokontaktów, są one częścią skalnej biblioteki, która opisuje wizytę starożytnych kosmitów w czasach prehistorycznych. Oznaczałoby to, że naskalne rysunki, pochodzą z czasów wielkiego potopu, sprzed około 12 900 lat.

Petroglify widoczne w Zaczarowanej Dolinie w północnym Chile przedstawiają głównie postacie antropomorficzne. Naukowcy, bazując na zapisach w kronikach i źródłach etno-historycznych, uważają, że wiele z nich reprezentuje Wirakoczę. Najwyższego boga Inków, który miał rzekomo stworzyć cały mezoamerykański świat.

Pozostałe antropomorficzne przedstawienia z Zaczarowanej Doliny pozostają tajemnicą. Jednym z najbardziej fascynujących petroglifów tego typu, jest zagadkowa postać przedstawiona z wydatną głową i dużymi oczami. Kto stworzył ten wizerunek? Kogo lub co przedstawiają petroglify? Jaka była rola tej tajemniczej postaci? Odpowiedzi na te pytania nie przyjdą łatwo.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj