Prawie wszystkie domy są nawiedzone

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Brytyjski badacz zjawisk paranormalnych Rob Pike twierdzi, że ponad 90% wszystkich gospodarstw domowych jest zamieszkanych przez duchy. Tyle, że ludzie mogą nie podejrzewać, że mieszkańcy tamtego świata sąsiadują z nimi, a nawet przez całe życie mieszkają razem z duchem.

Sam Pike poluje na duchy od ponad czterdziestu lat i wie o nich prawie wszystko. Stworzył grupę Veritas Paranormal, która organizuje wycieczki turystyczne po domach z aktywnością paranormalną. Pike zapewnia, że ​​nie angażuje się w tę działalność w celach komercyjnych, zwłaszcza że cały dochód z wycieczek przekazuje na cele charytatywne.

 

Jeśli chodzi o same duchy, to ich obecność w domu jest raczej normą niż anomalią - uważa badaczka. Jego zdaniem po śmierci dusze zmarłych często wracają do miejsca, w którym żyły wcześniej, w ciele fizycznym.

"Nasz stary dom był kiedyś zamieszkany przez starego górnika imieniem Artur" - wspomina. "I wtedy za każdym razem, gdy docierał do nas zapach tytoniu, uświadamialiśmy sobie, że tam jest. I dla nas było to zupełnie normalne. Mieszkaliśmy w tym mieszkał w tym domu. Może nadal tam mieszka.

Pike jest przekonany, że duchy nie mają żadnego celu, aby kogoś straszyć lub przeżyć z domu.

„Duchy nie są niczym, czego należy się bać", mówi. „Jedynym problemem jest to, że nie wiesz, kim one są. Nie zaprosiłbyś kogoś, kogo nie znasz".

Ekspert od duchów jest gotów udzielić rekomendacji tym, którzy wierzą, że w jego domu mieszkają istoty z innego świata. Jeśli ci przeszkadzają, warto z nimi porozmawiać i dowiedzieć się, kim są i czego chcą, mówi Pike. Jeśli zdasz sobie sprawę, że obok ciebie mieszka duch, ale jednocześnie nie robi nic złego wobec ciebie i twoich domowników, lepiej go po prostu zignorować. Duchy, które zachowują się agresywnie w stosunku do ludzi, są jednak niezwykle rzadkie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj