Prehistoryczne reaktory jądrowe mogły rozpocząć życie na naszej planecie

Kategorie: 

Źródło:

Zdaniem japońskich naukowców, reaktor jądrowy istniejący na Ziemi miliardy lat temu zapoczątkował życie na naszej planecie. Ta osobliwa zdawałoby się teoria, ma solidne wsparcie naukowe i mogłaby pomóc w zrozumieniu warunków koniecznych do zapoczątkowania organicznego życia.

Dla tych którzy nie rozumieją skąd reaktory jądrowy wziąłby się we wczesnych latach istnienia naszej planety, krótka lekcja historii. W 1972 roku w Afryce odkryto ślady czegoś co może być starożytnym reaktorem jądrowym. Oczywiście zszokowani znaleziskiem naukowcy uznali, że reaktor musiał powstać samoistnie i rozpoczęli badania nad tym tematem.

Dziwaczny reaktor jądrowy znajduje się w złożu uranu w Oklo, miejscowości znajdującej się na terytorium dzisiejszego Gabonu. Teoria naturalnego pochodzenia tego reaktora nie jest wspierana przez wszystkich specjalistów. Analiza stężeń izotopów promieniotwórczych wskazywała jednak na to, że reakcje jądrowe zachodzące w tych złożach uranu przebiegały w podobny sposób jak te w reaktorach zbudowanych przez człowieka.

Teraz wracając do meritum, wiedząc że tego typu fenomeny są możliwe część z badaczy zasugerowała powiązanie ich z początkami ludzkiej cywilizacji. Zdaniem ekspertów, wkrótce po stworzeniu naszej planety jakieś 4,5 miliarda lat temu zaczęła się ona schładzać. Pomimo tego w dalszym ciągu temperatury na Ziemi pozostawały niezwykle wysokie jak na dzisiejsze czasy. Oceany nie miały jeszcze obecnego kształtu, a woda przez kilkaset milionów lat funkcjonowała jedynie w postaci unoszącej się pary wodnej.

Podczas Hadeiku, ery w dziejach naszej planety datowanej na okres od około 4,6 do 4 mld lat temu Ziemia posiadała znacznie więcej uranu-235 niż dzisiaj. Eksperci uważają, że podczas Hadeiku ogromny zasób uranu-235 przyczynił się do utworzenia podstawowych składników ziemskiej atmosfery. Ponadto promieniowanie, emitowane przez izotopy, było idealnym początkiem dla zajścia reakcji chemicznych, takich jak te, które ostatecznie doprowadziły do utworzenia się aminokwasów, RNA i DNA.

Koncepcja prezentowana przez naukowców jest interesująca i prezentuje przed nami nowe możliwości w kontekście propagacji życia we wszechświecie. Kto wie, możliwe że to właśnie pradawne reaktory jądrowe taki jak ten w Gabonie były powodem dla pojawienia się pierwszych organizmów, ssaków i w konsekwencji ludzi. Naturalnie, kwestia tego czy rozpoczęcie się pierwszej z tego typu reakcji jądrowych zaszło czystym przypadkiem a nie przy ingerencji jakichś niezidentyfikowanych sił, pozostaje bez odpowiedzi a wręcz bez zainteresowania dzisiejszych naukowców.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Maciej Konstancin

Tak sobie myślę  - że skoro

Tak sobie myślę  - że skoro ktoś kiedyś zbudował najstarszy na świecie pas startowy ( lotnisko , pas ok 3500m) w Gambii - w Aryce płd wydobywał złoto - to co stoi na przeszkodzie żeby w Gabonie wydobywać uran a po jego wykorzystaniu jako odpady wwalić  z powrotem do wyeksploatowanych kopalni .

Portret użytkownika WR

Nieżle im przypromieniowało !

Nieżle im przypromieniowało ! Nam też więc zamiast Nas uszlachetniać promieniowanie Nas zabija ! Kiedy uczyłem się anatomii podziwiałem jak misternie ułożone są mięśni,same tak by się ułożyły wiedząc jakie funkcje będą musiały wykonać ?

Portret użytkownika zibi1973

Mi to bardziej wygląda na to

Mi to bardziej wygląda na to że żadnego wybuchu nie było a  powstaliśmy na płaskiej ziemi,mamy swoich panów,z nieba i piekła,z tych całych opowieści tak wygląda że byli kiedyś spokrewnieni,ale się coś rozpadło,mam taki komentarz od jednego komentującego o płaskiej ziemi,nie wróży to dobrze,z czasem może tak być że skończy się selekcja dusz i ta płaska ziemia zarośnie chwastami,jedni zrobią to co pisze ten w komentarzu,inni zamrożą się za życia.Nieraz jak przechodzę koło cmentarza patrze na ludzi tak zaglądających w nekrologi,widać że zauważyli że jest coś nie tak, jest duża ilość zgonów,jedni mówią pan zabiera,potrzebne są dusze na gwałt https://www.fotosik.pl/zdjecie/3885a733cfaf4393  http://www.zbawienie.com/plaska-ziemia.htm

Portret użytkownika aabeen

Naukowe bęcwały nie

Naukowe bęcwały nie zrozumieją, że spakowanie wszystkich gotowych elementów komórki do jednej błony komórkowej nie spowoduje, że ta komórka ożyje!!! Gdyby to było możliwe to już od kilkudziesięciu lat po ziemi łaziłyby dinozaury czy mnożyły by się latające smoki wyprodukowane przez człowieka! Nawet takie coś nie byłoby dowodem na samoistne powstanie życia bo dla tych istot człowiek stałby się bogiem! Dajcie spokój z idiotyzmem ewolucji!

Żyjemy zbyt krótko by życie marnować na nic niewarte bzdury.

Portret użytkownika aabeen

W takim przypadku w

W takim przypadku w Fukuszimie można się spodziewać powstania nowego życia i to w zastraszających ilościach rodzajów, gatunków i odmian! Wszystkich "naukowców" należy wysłać tam przymusowo żeby nie umknęła im żadna mutacja!

Żyjemy zbyt krótko by życie marnować na nic niewarte bzdury.

Portret użytkownika danny

Amerykanie, gdy nie wiedzą co

Amerykanie, gdy nie wiedzą co zrobić, zrzucają "atom". Jest tak w wielu filmach. A teraz japońscy jajogłowi łapią się brzytwy twierdząc, że reakcje jądrowe na Ziemi ożywiły martwe błoto. Gratuluję i chcę ich pensje. Sposób w jaki oddawane byłoby to promieniowanie (niekontrolowane w żaden sposób) zabija wszystko co żywe. Inaczej, skoro mają teorię, czekam na eksperyment potwierdzający ją. Życia mi zbraknie. Moich dzieci i wnuków też. Z innej beczki, do której nawiązał przedmówca, informacja nie powstaje z niczego. Musi być wymyślona i mieć ośrodek przekazu. Tak mówią fizycy. Skoro tak, to skąd atomy, których jest biliony, wiedzą jak utworzyć najprostszą komórkę? Jest kilka wyjaśnień, z Bogiem, kosmitami i samoświadomością Kosmosu. Tak czy siak, darwiniści już szukają brzytew ratunku a powinni ich użyć aby się odciąć od tej pępowiny zidiowacenia jakie nam próbują wciskać. Skoro ewolucja to rozwój mutantów, to gdzie są szkielety "pomyłek"? Widział ktoś? Nie piszę o skamielinach, bo teoria ich powstawania to kolejna kpina a ludzie nie widząc nic innego biorą to "na wiarę". Jednak ludziska otwierają oczy i widzą, że nauka się sypie z ich teoriami. Bez eksperymentów i potwierdzonych obserwacji. Skoro tak to tylko teorie, które każdy może sobie napisać. Nawet pięciolatek. Racja, tylko on nie dostanie za to milionów dolców jak ci Japońce......

Portret użytkownika angelus

"...Ponadto promieniowanie,

"...Ponadto promieniowanie, emitowane przez izotopy, było idealnym początkiem dla zajścia reakcji chemicznych, takich jak te, które ostatecznie doprowadziły do utworzenia się aminokwasów, RNA i DNA...."

Czyli Kosmos powinien "tętnić życiem", bo jest wypełniony promieniowaniem alfa, beta i gamma...  a zamiast pyłów i asteroid, winne oblegać mgły z DNA i RNA...

Boszszsz... Co za głupki!

Portret użytkownika b@ron

to że oficjalna "nauka" się

to że oficjalna "nauka" się sypie, to widać gołym okiem od dawna ... reaktor w gabonie dał im nieźle popalić ... ale na szczęście naukowcy wybrneli po dzisiejszemu z tego problemu i "zszokowani uznali" że musiał powstać samoistnie ... hehe ... jakby w starożytności reaktory samoistnie powstawały, to do dziś byłoby gówno a nie życie na ziemi ... kuźwa jakie bzdury ludzie łykają, byle by tylko przekazał je ... khe, khe ... naukowiec ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Homo sapiens

Ta teoria niczym się nie

Ta teoria o działaniu promieniowania niczym się nie różni od teori Darwina ! Tam i tu miały zachodzić przypadkowe mutacje. Niestety praktyka pokazuje że to niemożliwe, mutanci nie mogą się rozmnażać. Zresztą coś co jest wysoko skomplikowanym zapisem inteligencji, jakim jest kod DNA nie może powstać przypadkiem ! Logika i doświadczenie pokazują, że żaden znany nam przedmiot charakteryzujący się uporządkowaną konstrukcją nie mógł powstać w wyniku spontanicznego procesu. Świat wokół nas charakteryzuje się taką konstrukcją i złożonością, że wykracza to poza nasze wyobrażenie, poza tą czasoprzestrzeń. Atomy, cząsteczki, komórki i wszystkie żywe organizmy stanowią dowód, że wszechświat powstał w wyniku mistrzowskiego planu i projektu inteligentnej Nad Istoty. Ponadto logiczne rozumowanie potwierdza, że struktury charakteryzujące się uporządkowaną konstrukcją muszą mieć projektanta. W związku z tym, czy uznanie, że konstrukcja wszechświata jest wynikiem pracy inteligentnego Super Stwórcy-Projektanta nie jest jak najbardziej logicznym rozwiązaniem ? Nie ma nawet skrawka dowodów, z jakiejkolwiek dziedziny nauki, że systemy kodowania, zapisu i przetwarzania informacji mogą powstać w wyniku kumulowania się losowych błędow – jak to postuluje neodarwinowska ewolucja. Przeciwnie – całe nasze doświadczenie, całe świadectwo nauki i inżynierii jednoznacznie mówi, że inteligentna przyczyna musi bezpośrednio stać za procesami kodowania i przetwarzania sygnałów jak to jest na przykład w układach komputerowych, a następnie w układach biologicznych informacji DNA.... Natomiast jeśli istniały kiedyś reaktory atomowe zaginionych cywilizacji to inna sprawa.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Strony

Skomentuj