Profesjonalny fotograf uchwycił na zdjęciach dziwne promienie

Kategorie: 

Źródło: fot. Vincent Brady

Vincent Brady z miejscowości Charlotte w stanie Michigan wykonał na wschodnim wybrzeżu jeziora Superior bardzo widowiskowe fotografie, które przedstawiają tzw. kolumny światła. Zdjęcia jednoznacznie kojarzą się z przechwytywaniem przez UFO. Co ciekawe, zostały wyróżnione przez NASA jako astronomiczna fotografia dnia.

Jaskrawe kolumny światła tworzą ciekawą iluzję optyczną – wydają się niemal łączyć Ziemię z wciąż tak tajemniczą dla nas przestrzenią kosmiczną. Stąd pojawiło się sporo spekulacji na temat tego, że fotograf rzeczywiście uwiecznił na fotografiach obcych. Zjawisko posiada jednak naukowe wyjaśnienie. To właśnie zimne powietrze zawierające płaskie kryształki lodu odbija światło w niecodzienny sposób, dając ten niesamowity efekt.

Vincent Brady sam przyznaje, że wykonane przez niego zdjęcia stały się jego ulubionymi. To unikalne zjawisko atmosferyczne występuje tylko wtedy, gdy wiatr jest wyjątkowo spokojny, a temperatura wynosi równe zero. Efekty świetlne może wywołać wówczas zarówno sztuczne światło, jak i światło słoneczne czy księżycowe.

 

Fotograf zachęca odbiorców swoich zdjęć do samodzielnych poszukiwań tych niezwykłych iluzji przypominających UFO. Kolumny świetlne widać najlepiej, gdy Słońce znajduje się już nisko na niebie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika kolo21

A w zeszłym roku naufowcy

A w zeszłym roku naufowcy twierdzili że musi być bardzo niska temperatura i suche powietrze. A teraz bajdurzą o temperaturze o koło zera i świetle lamp lub księzyca. Sam 3 lata temu widziałem takie coś nad jeziorem. Było - 16, ciemno jak w dup..e i zero księżyca czy innych źródeł światła. Do wyrzygania jest ten ich bełkot. Na wszystko mają gotowe odpowiedzi, które nigdy się nie potwierdzają.

kolo21

Portret użytkownika SAJANIN

jak byscie dobrze sie

jak byscie dobrze sie przyjrzeli to byscie zauwazyli ze to nie sa normalne zdijecia  tylko z dlugim czasem naswietlania dlatego ta wszystko jest jasne i bardziej zastanawiajace jest to czy to sie powtarza kazdej nocy?

Portret użytkownika Joker

Naukowcy zawsze znajdą

Naukowcy zawsze znajdą wyjaśnienia do różnego rodzaju zjawisk. 80% w to co mówią pewnie sami nie wierzą. Trzeba jakoś wyjaśnić i tyle. Tylko coś któryś wymyśli a drugi zaraz się odzywa że nie no stary hehe w to ci nie uwierzy nikt. Twoje z wczoraj było tak samo bajka na dobranoc a jakoś uwierzyli. No ok. Puszczamy to. Może i nawet wiedzą co i jak ale nie mogą powiedzieć prawdy.

Portret użytkownika zxc

jakoś 50 lat temu nie

jakoś 50 lat temu nie widziałem tego typu zjawisk, a sporo podróżuje po świecie, szczególnie w krajach gdzie temperatury są ujemne lub nieznacznie powyżej zera. Od czasu gdy uruchomili HAARP takie zjawiska są coraz powszechniejsze.

Skomentuj