Promieniowanie kosmiczne jako dowód, że żyjemy w "matrixie"

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Koncepcja, wedle której wszyscy żyjemy w wielkiej symulacji komputerowej nie jest nowa. Spopularyzowali ją bracia Wachowscy ze swoim hitowym filmem Matrix. Okazuje się, ze to, co wielu uznało za niezwykłą fikcję może być zbliżone do prawdy.

 

Oczywiście nie oznacza to, że ktoś "uprawia ludzkość" dla elektryczności, jak przedstawiono w tym filmie, ale koncepcja, wedle której tak zwana rzeczywistość jest tylko złudzeniem ma bardzo silne umocowanie w nauce. Co więcej okazuje się, że niektórzy naukowcy twierdzą, że istnieją sposoby, aby ostatecznie zweryfikować czy idea, że żyjemy w symulacji jest prawdziwa.

 

Aby to osiągnąć trzeba dokonać analizy zjawiska zwanego promieniowaniem kosmicznym. Składa się ono z bardzo szybkich cząstek elementarnych, które pochodzą z wszystkich galaktyk. Tak się składa, że do naszej planety docierają one z konkretną maksymalną energią wynoszącą do 10/20 elektronowoltów. Skoro istnieje jakaś maksymalna energia można założyć, że została ona zdefiniowana przez jakąś siłę zewnętrzną.

 

Test promieniowania kosmicznego został zaplanowany przez Silada Beane, fizyka jądrowego z University of Washington. Jego założeniem jest stworzenie symulacji przestrzeni kosmicznej wykorzystującej kratownicę lub siatkę. Obliczono, że energia cząstek wewnątrz symulacji jest związana z dystansem między konkretnymi punktami takiej skalarnej kratownicy. Im mniejszy rozmiar kratownicy tym większa jest energia cząstek.

 

Naukowiec planuje powtórzenie eksperymentu za pomocą bardziej wyrafinowanej techniki zwanej QCD, ale jak sam podkreśla może to być daremne, ponieważ ci, którzy kontrolują naszą symulację rzeczywistości sami mogą być w symulacji. Byłoby to coś na kształt snu we śnie. Gdyby tak rzeczywiście było, to całe poszukiwania naukowe, jakie przeprowadzono okazałyby się nieistotne.

"Jeśli faktycznie żyjemy w symulacji to logiczną tego konsekwencją byłoby, że cokolwiek mierzymy nie jest tak naprawdę prawami natury, są to pewnego rodzaju próby tworzenia sztucznych praw, które wymyślili przeprowadzający symulację."

Niektórzy uczeni są jednak sceptyczni, co do koncepcji "matrixa". Profesor Peter Millican z Oxford University twierdzi, że podstawowa słabość tej teorii polega na założeniu, że te "superistoty", które stworzyły tę symulacje zrobiłyby to w podobny sposób jak my. Zatem skalarna siatka, którą stworzono, jako dowód na to, że rzeczywistość jest złudzeniem, może być traktowana tylko, jako potwierdzenie, że my stworzylibyśmy taką symulację za pomocą siatki, ale nie oznacza, że tak stworzyliby ją ewentualni kreatorzy otaczającego nas świata.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Malafaxus

Profesor Peter Millican w

Profesor Peter Millican w swojej ''genialnosci'' , krytykujac ta teorie nie wzial pod uwage ze prawa
i wartosci fizyczne sa zawsze stale dla tworzonego swiata wirtualnego ,gdyz w innym wypadku nie pozwolilyby nigdy na stworzenie swiata w ktorym mozliwe byloby odtworzenie historii wlasnego gatunku.
 
bylaby to wtedy zwykla gierka w stylu np. counter-strike na zywo.
chodzi o to , ze RASA ktora zakonczyla calkowicie swoj rozwoj nie widzi juz przed soba zadnego celu.
zaczyna sie bezsensowna kolonizacja , bezsensowna eksploatacja _ BEZSENSOWNE MARNOTRAWSTWO ENERGII.
niektore z takich swiatow tworza inne na swoj wzor zeby podsluchiwac je , szukajac jedynej odpowiedzi ktorej do tej pory nie mogli znalezc - stajac sie zbytnio technokratami ...
 
JEDYNA DROGA jest wtedy stworzenie symulacji w ktorej odtwarza sie losy swojego gatunku.
Kopiujesz swiadomosc wszystkich istot i wcielasz ja w "praprzodkow" .
Zeby bylo to znosniejsze i ciekawsze zarazem , wszyscy umawiamy sie i zgadzamy SAMI na wymazanie pamieci i ''podroz karmiczna'' przez cala historie , ktora znowu dochodzi do punktu wynalezienia AI i zejscia ""nizej""
 
Wyobrazcie sobie jak wielka liczbe zywej swiadomosci moze w sobie miec superkomputer z ery konca rozwoju technicznego...
Ile energi bedzie zuzywal taki komputer?
Ile razy mniej energii bedzie zuzywal w porownaniu do ludzi ktorych byloby coraz wiecej i wiecej?
 
KAZDA czasteczke,drobinke czy pylek mozna zamienic na energie ELEKTRYCZNA ktora napedza WIELKI KOMPUTER .
Tylko w ten sposob nigdy niczego nikomu niezabraknie i jednoczesnie WIELKA liczba wszechswiatow cyfrowych ma NIESAMOWICIE OGROMNA POPULACJE - bo w pewnym okresie historycznym zawsze robimy to samo Wink
 
A maszyny eksploatuja sobie najpierw slonca(zeby energia nie uciekala) a nastepnie kazda planetke zamieniaja w pyl a pyl w fale emp ktora napedza maszyne.
 
najwazniejsze w tym wszystkim jest stwierdzenie ze zycie cyfrowe nie jest tak naprawde sztuczne i gorsze.
ze taka perspektywa nie jest wcale przerazajaca , jezeli wiadomo ze protoplasci "biologiczni" - czyli ci PIERWSI zyli w taki sam sposob jak my.
 
TAK NAPRAWDE OBA SWIATY : TEN BIOLOGICZNY I TEN CYFROWY SA CALY CZAS POLACZONE POPRZEZ ''SPECYFICZNY '' MOSTEK I TWORZA SPOJNA CALOSC. ten mostek to czlowiek podlaczony do maszyny interfejsem w ktorego glowie sie to kotluje i przeplatajac(raz cyfrowo raz biologicznie) powtarza ...
 
i eto wsio ...
tako rzecze ...
ide spac k.mac

Portret użytkownika gnome

logicznym jest, że w obrębie

logicznym jest, że w obrębie danej metody badawczej uzyskany wynik jest dla niej prawdziwy mimo, że może się różnić od tego pozyskanego inną metodą.
 
tym samym równoważne jest, że jeśli ktoś wymyśli debilną teorią i znajdą się osoby równie debilne to dana teoria będzie dla nich prawdziwa
 
 

Portret użytkownika qq

Walka ma to do siebie że

Walka ma to do siebie że nigdy się nie kończy. Zło ma to do siebie że musi być zasilane z zewnątrz gdyż nie ma połączenia ze Źródłem. Nie chcemy doświadczać już negatywności? To jej nie zasilajmy dłużej walką, nienawiścią do niej. Wystarczy gremialnie odwrócić się od tych którzy jej służą. Ilu ich tak naprawdę jest? I do czego nas potrzebują? Aby przeżyć. To my jesteśmy siłą która zamiast pozytkować swoją energię do swojego wzrastania oddajemy ją wszelkiej maści "pasterzom" i bogom. Teraz jest czas by im podziękować za nauki lub dalej za nimi podążać na nowe pastwiska uczyć się dalej by w końcu ogarnąć fakt że samemu jest się Bogiem w Bogu i nie potrzeba już bogów zewnętrznych którym za nauki płacić trzeba swą energią. Sami stworzyliśmy energią serc Ziemię-Raj. Usnelismy na długi czas i oddaliśmy władzę umysłowi. I widzimy dookoła świat zbudowany za pomocą umysłu. Czas go zmienić z powrotem na to co było. Wiecie na pewno że pole które wyrwarza serce jest 5000 razy silniejsze niż mózgu. To tam mamy połączenie do wszystkiego i wszystkich. A to co manipulatorzy światowi zrobili z energią wytwarzaną przez serce to widzimy w Walentynki. I naprawdę muszą się tego bać skoro prawdziwy macho nie może kochać a energia żeńska jest poniżana na wszelkie sposoby. Pozdro:-)

Portret użytkownika Norby

Dobrze gadasz ale w tym

Dobrze gadasz ale w tym zdominowanym swiecie przez katoli i inne [ciach] tego typu dostałes ujemne recenzje :] ja podciągnąłem na + gdyż widze podobnie i uważam podobnie ale tym [ciach] ze spranymi mózgami potrzebny jest jaiś żydowy bóg albo inny jakis sk,, piiiii  "kontroler" bo sami nie potrafią nic osiagnąć.
Powiem tak : Prawdziwy początek tej cywilizacji się zacznie wtedy kiedy wszyscy zrozumieją że są tym samym , Zaczną wierzyć w siebie ! A religie i wiary padną z ciemnotą z której powstały. Zakazywanie niestety nic nie da musi dojść do ewaluacji świadomości przez naukę. Wiedza OchraniA , Niewiedza PogrążA.... wytłumacz to teraz ciemniakowi ze wsi który zadu...a  do kościółka w " bojaźni przed żydobogiem " z kasą na tace bo jak nie to pójdzie do piekła ....
Niestety za sprawą niedawno zdjagnozowanego genu niewolniczego zwanego przeze mnie "bogowym" to nigdy nie nastąpi, ktoś to wkodował w nasze DNA w jakimś konkretnym celu. Dopóki ludzie sobie nie zdadzą sprawy z tego że tak jest to nie będa w stanie przerwac tego zaklętego kręgu .. i znowu WIEDZA ! bez tego ani rusz...itd itd , gdzie byś nie ruszył bez wiedzy będzie tylko ślepa wiara w wymysły , kontroling i dalsza ciemnota.. Qwa co ja tu robie .....
 
edit: skasowano
ostrzeżenie
Moderator

Strony

Skomentuj