Proroctwo Malachiasza 112 Papieży i koniec świata

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Święty Malachiasz był biskupem irlandzkim, cechowała go głęboka gorliwość o sprawy związane z wiarą i Kościołem. Ponad to posiadał dar prorokowania i to dzięki jednej ze swoich przepowiedni mocno zapisał się na kartach historii, to dzięki przepowiedni, w której ujawnia, że do końca świata będzie jeszcze 112 Papieży licząc od roku 1143.

Tutaj szybko możemy przypomnieć sobie słowa zapisane w Biblii, słowa informujące nas, że nikt nie będzie znał dnia ani godziny i słusznie, ale przy interpretowaniu tego przekazu bardzo często popełnia się błąd, ponieważ to, że nie znamy dnia czy też godziny, automatycznie nie oznacza, że nie będziemy mogli poznać chociażby pokolenia ludzkości, które będzie świadkiem wydarzeń ostatecznych. Sam Jezus mówi, że po znakach rozpoznamy, iż czas jest bliski. Temat związany z tym zagadnieniem szerzej poruszyliśmy w serii artykułów ‘‘Czas jest bliski’’.

 

Jeżeli odwiedzimy Bazylikę świętego Pawła za murami w Rzymie, bardzo szybko zauważymy, że wzdłuż naw biegnie ciągły fryz, gdzie widnieją wymalowane owale dla wszystkich Papieży, według wyżej wspomnianego proroctwa Malachiasza. W obrębie tych owali są z czasem malowane kolejne portrety Papieży, którzy już odeszli i wypełnili swoją misję, czy to lepiej czy też gorzej. Wolnych owali zostało już w pewnym momencie bardzo mało, to też pielgrzymi odwiedzający to miejsce, zaczęli coraz częściej pytać o możliwy koniec świata. Dlatego dziś wielu ekspertów zajmujących się sprawami Watykanu zastanawia się, czy aby obecny Papież nie jest w gruncie rzeczy antypapieżem.

 

Za naszych czasów zaistniała bardzo dziwna sytuacja, nigdy jeszcze nie było podobnej. Wmawia się nam, że wcześniej Papieże rezygnowali już z godności biskupa Rzymu nie mniej jednak nie wspomina się, że jeżeli faktycznie rezygnowali z przewodzenia Kościołowi, to wówczas rezygnowali także z tytułu Papieża, byli ponownie Kardynałami, a nie emerytowanymi Papieżami, z resztą stwierdzenie emerytowany Papież brzmi dość kuriozalnie.

 

Benedykt XVI nigdy nie powrócił do godności biskupiej, mimo, że wielu hierarchów Kościoła naciskało, aby tak właśnie zrobił, nie oddał również swojego Papieskiego sygnetu, który zgodnie z prawem Watykanu należy zniszczyć po śmierci Papieża, czy po jego rezygnacji z piastowanego stanowiska. Zatem kto dziś jest Papieżem, Benedykt XVI czy może uzurpator Franciszek I? Na pewno jest to temat na doskonałą teorię spiskową, która bądź, co bądź mogłaby zostać podparta wieloma faktami i dowodami. Powróćmy jednak do proroctwa świętego Malachiasza, ponieważ może to właśnie nasze pokolenie będzie tym, które doczeka jego całkowitego wypełnienia się....

 

Ciąg dalszy artykułu:  http://www.tajemnice-swiata.pl/proroctwo-malachiasza-112-papiezy-koniec-swiata/

Tajemnice Świata

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika kit

Ok: świat się skończy bo na

Ok: świat się skończy bo na jakimś murze zabrakło miejsca na zdjęcia kolejnych pacanów wodzących ludzkość za nos. A jak się nie skończy - to kolejny papież musi być antypapieżem. A jak antypapieżem - to zwolennikiem samego diabła. A jak zwolennikiem samego diabła - to bdzie dążył do zagłady świata => świat się i tak skończy!!
A to wszystko tylko dlatego, że na jakiejś ścianie zabrakło miejsca. Czy sprawa z kalendarzem majów niczego ludzi nie nauczyła?

Portret użytkownika MiterMann

przepowiednie maja dziwny

przepowiednie maja dziwny efekt a są one niczym nasionko czegos co przepowiedziane, podolać temu niczym slowa nawigacji skrec w lewo wedlug wytycznych trasy....przyklad- obama byl swiadom presji i na forum publicznym sam przyznal ze zrobi wszystko aby przepowiednie nie staly sie rzeczywistoscia....smiechy zale pomki postepowal inaczej i wizjonerow wysokiej klasy zaskoczyl...  wedle wpisu lat poprzednich powtorze... sam wglad w przyszlosc ją zmienia... jak lustro, zobaczysz siebie w jego odbiciu, poprawisz to co Ci nie odpowiada...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika benet

Watykan wśród tak licznego

Watykan wśród tak licznego grona papieży, twardo milczy o tym, że w swoich szeregach miał jedyną w dziejach chrzescijaństwa kobietę- papieża. Papieżycę ukamieniowano, a urodzonemu przez nią dzieciątku, bogobojni i miłujacy chrześcijanie roztrzaskali główkę o bruk... kościół to autorytet moralny i społeczny, dlatego religijny ład musi być zachowany.  

Portret użytkownika Znawca

Wszystkim zainteresowanym

Wszystkim zainteresowanym końcem świata, Maryją Dziewicą i Kościołem Katolickim odsyłam do świetnej książki "Czwara tajemnica fatimska" autor Antonio Socci, po prostu rewelacja !

"Katolicy mają wielkie powody, by podejrzewać istnienie drugiego tekstu Tajemnicy, również opierając się na faktach pochodzących od biskupa Fatimy, João Pereira Venâncio.
W 1957 roku, kiedy urząd Świętego Oficjum kardynała Ottavianiego zażądał od biskupa Fatimy przesłania Trzeciej Tajemnicy do Watykanu, biskup Fatimy da Silva powierzył tę czynność biskupowi pomocniczemu Venancio. Pewnego razu gdy biskup Venancio przebywał sam w pokoju, wziął kopertę z powierzoną mu Tajemnicą Fatimską pod światło i zauważył, że wewnątrz dużej koperty biskupa znajduje się mała koperta siostry Łucji. W środku tej małej koperty umieszczona była zwykła kartka papieru z marginesami po obu stronach wielkości około ¾ centymetra. Brat Frere Michel wskazuje, że biskup Venancio „zadał sobie trud zanotowania wszystkich rozmiarów” i właśnie z tego przekazu znany jest fakt, że końcowa Tajemnica została napisana na małej kartce papieru i zawierała około 25 do 30 linijek. Jednak opublikowana przez Watykan 26 czerwca 2000 roku Trzecia Tajemnica napisana została przez siostrę Łucję na czterech kartkach papieru i zawierała 62 linijki. Zatem również i w tym przypadku mamy dowód na to, że istnieją dwa różne teksty Trzeciej Tajemnicy. Zeszłego lata zostało to potwierdzone w nadzwyczajny sposób. Arcybiskup Capovilla przyznaje, że istnieją dwa teksty Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej
Antonio Socci skontaktował się zatem z młodym dziennikarzem Salideo Paolini, tym samym którego publikacja sprowokowała Socciego do głębszego badania zagadnienia. Paolini przekazał Socciemu wyniki swoich wcześniejszych badań nad Trzecią Tajemnicą, w tym te, które powstały z udziałem byłego sekretarza papieża Jana XXIII, arcybiskupa Loris Francesco Capovilla. Socci buduje następnie hipotetyczną wersję tego co wydarzyło się w roku 2000. Gdy Jan Paweł II zdecydował się na ujawnienie Trzeciej Tajemnicy, rozpoczęła się w Watykanie walka przeciwdziałająca tej decyzji. Socci zakłada, że Jan Paweł II wraz z kardynałem Ratzingerem chcieli odtajnienia Tajemnicy w całości, ale kardynał Sodano, wówczas Sekretarz Stanu przeciwstawił się zamierzeniu. Zdając sobie sprawę, że siła Sekretariatu Stanu jest ogromna, osiągnięto kompromis, który niestety nie ukazuje żadnego z uczestników tych zdarzeń w najlepszym świetle.
Wizja „biskupa ubranego na biało”, będąca 4-stronicową wizją napisaną przez siostrę Łucję, została początkowo ujawniona przez kardynała Sodano, który jednak dokonał absurdalnej interpretacji przepowiedni jako próby zamachu na papieża Jana Pawła II w 1981 roku.
W tym samym czasie, podczas ceremonii beatyfikacyjnej Hiacynty i Franciszka 13 maja 2000 roku, papież Jan Paweł II miał „ujawnić” drugą część Tajemnicy – tę najbardziej przerażającą – w wygłoszonym kazaniu. Miał on uczynić to jednak w sposób niebezpośredni. I właśnie podczas kazania, Jan Paweł II przytoczył słowa z Apokalipsy św. Jana „I inny znak się ukazał na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia” (Ap 12:3). Słowa te przytoczone w Pierwszym Czytaniu, mówią o wielkiej walce pomiędzy Dobrem a Złem i pokazują nam, że Człowiek nie może osiągnąć szczęścia gdy odstawi Boga na bok, że Człowiek skończy niszcząc samego siebie. Przesłanie Fatimskie jest właśnie wezwaniem do nawrócenia się i ostrzega ludzkość, by odcięła się od Smoka, którego „ogon […] zmiata trzecią część gwiazd nieba: i rzucił je na ziemię.” (Ap 12:4)."

https://gloria.tv/article/6P9nSU9esAxx9AqbVbxLjdM42

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Portret użytkownika benet

Kościół to taka siła

Kościół to taka siła religiotwórcza, która zawsze dopuszcza tę "prawdę", która jest zgodna z jego interesem i w obronie tej "prawdy" sięga po każdą dostepną broń, od fałszerstw zaczynając na ludobójstwie kończąc.

Skomentuj