Proroctwo się spełniło! w Japonii pękł mityczny „Kamień śmierci”

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

W Japonii słynna skała wulkaniczna, znana jako „Kamień Śmierci”, podzieliła się na dwie części. Folklor kojarzy ją ze starożytnym złym demonem-lisem.

Pierwsze oznaki, że słynny „Kamień Śmierci” zaczął się dzielić na dwie części, zauważono już dwa lata temu. Teraz ten proces jest zakończony: skała wulkaniczna podzieliła się na dwie w przybliżeniu równe części, co dało początek wielu spekulacjom na ten temat.

 

Faktem jest, że z tym miejscem związanych jest wiele legend, a najsłynniejsze z nich są dość złowrogie. Na przykład jedna z legend mówi, że około 900 lat temu zły demon został uwięziony w tym kamieniu. Legenda opisuje go jako dziewięcioogoniastego lisa i mówi, że demon zostanie uwolniony po tysiącu lat i wywoła chaos.

 

Popularna plotka przypisuje również „Kamieniowi Śmierci” mistyczną zdolność zabijania każdego, kto go dotknie. Wyjaśnijmy, że słynny kamień przyciąga turystów z całego świata. Znajduje się w miejscowości Nasu w górach Tochigi niedaleko Tokio. Wokół niej znajdują się gorące źródła.

 

Być może podtrzymano legendę o złym duchu, aby turyści nie stracili zainteresowania tymi źródłami. Według niej w mistycznym kamieniu zawarty jest duch Tamamo-no-Mae, pięknej kobiety, która zamieniła się w dziewięcioogoniastego lisa. Jest to w szczególności szeroko opowiadane w folklorze okresu Edo.

 

Legendy o złym duchu są bardzo popularne w Japonii, a przesądni ludzie mogą równie dobrze wierzyć, że „proroctwo się spełniło” – mówią, że kamień pękł, gdy demon został uwolniony. Istnieje opinia, że ​​kobieta o imieniu Tamamo-no-Mae może być prawdziwą postacią historyczną. Mitologia japońska opisuje ją jako opętaną kobietę, która brała udział w tajnym spisku mającym na celu zamordowanie cesarza Toby, który rządził Japonią od 1107 do 1123 roku.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj