Przebiegunowanie może zmienić oblicze znanej nam Ziemi, czy dojdzie do niego już w 2012?

Kategorie: 

Hipotetyczna mapa świata po przebiegunowaniu

Jak wszyscy zorientowani w temacie wiedza w 2012 roku spodziewany jest kolejny potop. Nawet film 2012 nakręcony w Hollywood zawierał ten wątek. Poza tym wątek potopu to nie tylko fantastyka, bo podania o nim są obecne w kulturach na całym świecie. Nikt nie wie do końca jak będzie wyglądała mapa świata po tym wydarzeniu.

 

Większość, zdawałoby się zdroworozsądkowo, odrzuci w ogóle możliwość wystąpienia globalnego potopu. Osoby głoszące taki pogląd twierdzą, że to niechybnie nastąpi i będzie związane z przebiegunowaniem. Ma to według nich skutkować zatrzymaniem obrotu Ziemi i ponowną rotacja w odwrotnym kierunku. Potop ma być wynikiem działania siły bezwładności. Według zwolenników tej teorii oceany po prostu wystąpią z brzegów i przemyją cały świat wysokimi na kilka kilometrów tsunami.

 

Sama koncepcja zakładająca zatrzymanie się Ziemi wydaje się być trudna do obrony, ale załóżmy, że do tego by doszło, co mogłoby być efektem takiego zjawiska. Przede wszystkim z pewnością byłaby to aktywacja wszelkich wulkanów oraz trzęsień ziemi. Prawdopodobnie tsunami byłyby tylko strzałem dobijającym.

 

Jak to można zobaczyć w filmach katastroficznych przetrwanie takiego kataklizmu możliwe jest tylko na danej wysokości. Wzniesienie się samolotem niewiele daje, bo przecież gdzieś trzeba będzie wylądować. Trudno powiedzieć ile trwałoby takie ponowne rozkręcenie Ziemi. Zwolennicy proroctw biblijnych i nie tylko powiedzą pewnie, że trzy dni. Kto wie czy trzy dni ciemności z Biblii to nie będzie efekt zatrzymania ruchu obrotowego Ziemi.

[ibimage==13480==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

Jedna z hipotetycznych przyszłych map świata

Niewątpliwie siła odśrodkowa mogłaby posłać kilkukilometrowe tsunami. Trudno sobie wyobrazić, że można to jakoś przetrwać, chyba, że na łodzi. Chociaż skala takiej fali byłaby ogromna i trudno powiedzieć, czy dałoby się w czymś takim płynąć.

 

Wszyscy na lądach nieznajdujący się w hermetycznych schronach w terenie o niskiej sejsmiczności byliby straceni. Depopulacja planety stałaby się wtedy faktem i rodzaj ludzki musiałby zaczynać praktycznie od nowa. Prawdopodobnie po takim zdarzeniu byłby pewien okres pośredni, kiedy Ziemia musiałaby się na nowo odrodzić, ustabilizować. Potem jednak przy założeniu, że odbudują się wszystkie naturalne mechanizmy takie jak pole magnetyczne, powłoka ozonowa, Ziemia powinna być zdatna do zamieszkania. Jeśli założymy cykliczność zjawiska można powiedzieć, że wręcz mamy na to dowody.

 

W sieci Internet można znaleźć rozmaitych proroków głoszących gdzie najlepiej się ukryć w trakcie tego kataklizmu. Patryk Geryl, autor "Proroctwa Oriona" rozwinął cały biznes związany z przetrwaniem roku 2012. Jego strona internetowa pod wymownym tytułem www.howtosurvive2012.com umożliwia zorientowanie się we wszystkich szczegółach włącznie z detalami na temat tego gdzie przetrwać najłatwiej i ile kosztuje pobyt w budowanym w Afryce schronieniu.

[ibimage==13487==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Hipotetyczna przyszła mapa USA

Geryl twierdzi, że w miarę bezpieczne będzie tylko kilka miejsc na świecie. Oprócz Afryki będzie to jeszcze według niego Papua Nowa Gwinea. Wydaje się to być trochę ryzykowną teorią biorąc pod uwagę fakt, że już teraz nie jest tam bezpiecznie.

 

Dostępne w Internecie mapy przyszłego, po potopowego świata są praktycznie nie do zweryfikowania, ale należy się spodziewać, że linia brzegowa zmieni się nie do poznania. Niektóre przekazy zakładają, że większość Europy znajdzie się pod wodą. Z dobrych informacji są takie, że we Wrocławiu ma być brzeg oceanu, oraz, że Polska znajdzie się na równiku, więc można i w tym katastroficznym temacie odnaleźć nutkę pozytywną.

 

 

Źródła:

http://www.zetatalk.com/info/tinfx184.htm

http://www.howtosurvive2012.com

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika FRA

No ja to się zastaniawiam

No ja to się zastaniawiam czemu istniejemy teraz skoro zlodowacienia, przebiegunoowania itd. występowały na ziemi jak był już człowiek który nic nie wiedział, że coś się stanie i żadnego schronu nie budował... Jak dla mnie to bez sensu.

Portret użytkownika NowaRasa

A co powiedziecie na temat

A co powiedziecie na temat czerwonej ksiezniczki majów oraz programie soho (obserwacja slonca) gdzie ja codziennie obserwuje statki kosmiczne , no prawie codziennie !!
DLA niedowiarków
wpisujemy w google nasa soho , 1 strona , data/moviethieater  + przesłona lasco najlepiejc c3.
ciekawe daty mozna znalezdz na youtubie i pozniej samemu sprowdzic poniewaz idioci z nasa sie sa w stanie tego wszystkiego zatuszowac , robia co moga , ale slabo im to wychodzi...

Portret użytkownika wydra2

A może mamy do czynienia ze

A może mamy do czynienia ze zjawiskiem cyklicznym powtarzającym się co jakiś czas i właśnie teraz układ słoneczny znalazł się w nieznanym dla nas obłoku enrgii, który może doprowadzić do zjawisk o jakich nasza technokratyczna cywilizacja nie ma jeszcze pojęcia. Może te parę dni ciemności, które mogą nastąpić jest wynikiem tego przemieszcania się układu słonecznego w galaktyce i napotykania różnych kosmicznych anomalii.

Portret użytkownika baca

Patryk Geryl twierdzi tez ze

Patryk Geryl twierdzi tez ze mozna UWAGA! wyleczyc wszystkie choroby przy pomocy medytacji i dozyc 120 lat trzymajac sie diety owocowej Smile
ja to kuzwa pozostawiam bez komentarza - widzialem tego kolesia na jednym z odcinkow Penna & Tellera (super serial dla sceptykow) i bredzil cos ze "potrzebuje" miliarda dolarow, a wygladal jak po kuracji anorektycznej w Auschwitz - po tych owocach "wyszczuplal" i ledwie ma sily buzie otwieracć - żałosny koleś a jaki zachłanny.
zawsze mnie dziwią tacy debile "nieomylnie wiedzacy" o kataklizmie dlaczego wyrywają kase od frajerów sprzedajac ksiazki albo bilety na "arke" zamiast wziac porzadny kredyt i... nie splacac go kiedy swiat sie skończy Smile

Portret użytkownika Brzeczyszczykiewicz

"Patszec"!!! Ty baranie

"Patszec"!!! Ty baranie zapoznaj sie najpierw z ortografia a potem bedziesz sie wymadrzal ze swoimi teoriami. "Jesli dobrze mysle"- myslenie to na pewno nie jest to na czym sie dorobisz wiec przestan, bo sobie narobisz odciskow na mozgu jezeli go w ogole masz.

Portret użytkownika AdwokatDiabła

A panowie Q10 i antyone to

A panowie Q10 i antyone to tacy idealni perfekcjoniści, że nigdy w życiu błędu nie popełnili, a ich jedynym argumentem przeciwko wypowiedzi jest w komiczny i ośmieszający siebie sposób wytknąć komuś błąd. Uroczo. Dowartościowywanie się na poziomie przedszkolaka. 

Strony

Skomentuj