Przedpotopowa cywilizacja wegetarian

Kategorie: 

http://popotopie.blogspot.com

Po ostatniej publikacji administratora portalu innemedium na temat zagadek starożytności, postanowiłem dodać do niej coś, co może być znaczące w badaniach nad cywilizacją przedpotopową i jej zaawansowaniem technologicznym. 

 

Polska i Polacy to niezwykły naród, posiadający wielki duchowy potencjał. Wierzę, że jako spadkobiercy tamtej ludzkości, jesteśmy w stanie zaakceptować historię przedpotopową taką jaką ona jest, może nawet bardziej niż inne Narody. Chciałbym przedstawić tu dowody na zastosowanie jakiejś techniki maszynowej przedpotopowych Ziemian.

 

Fakty w postaci zdjęć satelitarnych, czy odkryć archeologicznych przemawiają coraz bardziej za twierdzeniami o niezwykłej historii Ziemi i jej mieszkańców. Dziwność świata przedpotopowego możemy podziwiać w tajemniczych pozostałościach popotopowych, w niezwykłych budowlach tamtego świata. Takimi "konstrukcjami" są tajemnicze pozostałości z terenów dzisiejszej Afryki. Część badaczy określiła je jako kanały irygacyjne, ich gigantyczna wielkość wskazywać by mogła na jakąś technologię ukrywajacą się za tak gigantycznym przedsięwzieciem.

Oto zdjęcia ogromnego systemu nawadniania w Republice Południowej Afryki. Obejmuje on swoim zasięgiem teren o powierzchni około 386 000 km2 (386 tysięcy kilometrów kwadratowych). Przecina 3 kraje, i jest większy niż stan Texas.

Łączna długość tych "kanałów to około 386 000 km. (386 tysięcy kilometrów), wydają się być powiązane z techniką nawadniania ziemi lub starożytną metodą gospodarowania glebą i jej zasobami biomasy. Kanały te są w odległości około 1km od siebie, wiele z nich ma długość około 966 kilometrów ! Jest to przykład niezwykłej czy wręcz szokującej inżynierii planetarnej, którą wielu nazywa terraformacją. Jest to dzieło przedpotopowych specjalistów od upraw roślinności na niespotykaną skalę ! Zapewne większość z was wie, że przedpotopowa ludzkość była całkowicie vegatariańska.

"... I rzekł Bóg: Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem..." Ks. Rodzaju 1:29

"Kanały" te potwierdzały by potrzebę upraw roślin jadalnych na skalę występujacą tylko w filmach z gatunku sci-fi. Wielu z dzisiejszych agronomów kiwa z zadumą głową gdy dowiaduję się o skali takiego przedsięwzięcia. Gdybyśmy chcieli przeliczyć koszty budowy takiego systemu nawadniania dla obecnej ludzkości posługującej się środkiem płatniczym, to musielibyśmy przyjąć porównawczo, iż budowa cztero pasmowej autostrady na długości jednej mili byłaby cenowo odpowiednikiem takiego przedsięwzięcia na długości jednej mili starożytnego kanału.

Cena dzisiejszego odcinka jednej mili autostrady o czterech pasmach wynosi około 1.5 miliona dolarów, co w przeliczeniu kosztowało by dzisiejszą cywilizację (gdyby chciała powtórzyć ten agrotechniczny wyczyn) około 360 miliardów dolarów !!! Szacuje się, że teren tan miał powierzchnię 153 milionów hektarów ! Jeżeli przyjmiemy, że na jeden hektar przypadało 8 pracowników obsługujących uprawy, to całkowita liczba zatrudnionych,  zajmujaca się tym "ogrodem", wyniosła by 1.2 miliarda ludzi !!!

 

A teraz najważniejsze, jakimi urządzeniami to wykonano ?! Ile urządzeń pracowało na tej gigantycznej "farmie" ? Przecież nikt nie będzie poruszał się pieszo, czy konno na odległościach rzędu 1000 kilometrów (słownie: tysiąca kilometrów) by doglądać i regulować zbiory. Przedsięwzięcie tych rozmiarów musiało (moim zdaniem) być prowadzone za pomocą niezwykłych maszyn!

 

Prawdopodobnie technologia Viman była tą, którą implementowano do tego rodzaju prac. Jest to jeden z najważniejszych dowodów dotyczących  przedpotopowej globalnej populacji (jej liczebności) i tego, że byli cywilizacją vegeterian. Cywilizacją mającą od początku charakter cywilizacji życia. Zabijanie istot żywych, w tym przypadku zwierząt było oznaką upadku, niższej formy inteligencji, czy po prostu zła, które mogło by się przenieść na ludzi i ich zachowanie względem siebie, co obserwujemy dziś po potopie, gdy miliardy zwierząt chodowlanych jest zabijana w celach zarobkowych, a sam proces uśmiercania stał się tak "normalny", że ludzie przenieśli go na swoje zachowanie względem siebie, traktując istoty ludzkie jak zwierzęta, a nie stworzone byty obdarzone Duszą.

 

Na początku ludzie byli wegetarianami, a ich zadaniem było uprawianie i doglądanie ogrodu Eden (Rdz. 2,15). Uprawa roli stała się trudem i mozołem dopiero po upadku:

„W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie" (Rdz 3,19). Człowiek przestał być wegetarianinem, kiedy Noe, po wielkim oczyszczeniu świata z grzechu za pomocą wód potopu, został poinstruowany, by spożywał mięso (por. Rdz 9,3: „...Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko..."). Od tego momentu Bóg mówi o zwierzętach jako o stworzeniach obdarzonych płochliwością (Rdz 9,2), które „zostały oddane wam [rodzinie Noego] we władanie".

Nie ma wątpliwości, że w świetle Biblii człowiek zajmuje pozycję nadrzędną, co jednak nie może być użyte do usprawiedliwienia rodzącego się w nim okrucieństwa. Widać to z wielu fragmentów Pisma Świętego, które uczą, by nie znęcać się nad zwierzętami.

 

Pozwolenie na jedzenie mięsa otrzymaliśmy od Stwórcy i jest one nam dane w jakimś celu, jednak jako istoty duchowo-materialne aspirujące do wyższych światów i wyższego bytowania powinniśmy przemyśleć cywilizacyjne procedury hodowli i zabijania istot zamieszkujących ten sam świat. Pozostałości "systemu irygacyjnego" możecie państwo odnaleść na znanej przeglądarce satelitarnej Google Earth, okolice Botswany. Współrzędne tej "konstrukcji" na Google Earth to 18 ° 51'32 .05 " N, 21 ° 36'22 .11" E.

 

Więcej tego typu zdjęć znajdziecie państwo na zaaktualizowanej stronie pod tym adresem:

Ile takich przedsięwzięć "rolniczych" było prowadzonych na kuli Ziemskiej przed kataklizmem ? Wiadomo, że inne ciekawe tereny rolnicze przedpotopowej cywilizacji wegeterian zostały odkryte w Ameryce południowej. Wiemy, że potop i jego gigantyczne osady błota pokryły znaczną część kontynętów, to co pozostało i tak wprawia w zachwyt nad ogromem prac prowadzonych przez tzw. "prymitywną" cywilizację starożytnych, a która okazuje się być niezwykle specjalistyczną i zaawansowaną pod wieloma względami. Jesteśmy tylko mglistym odbiciem tamtej długowiecznej ludzkości i jej osiągnięć. Ilu mieszkańców posiadała cywilizacja Ziemi przed potopem? Badania niezależnych geologów potwierdzają występowanie jednego kontynętu przedpotopowego, o czym także wspominam we wpisach na moim blogu: http://popotopie.blogspot.com.

Tu widzimy inne pozostałości prac przedpotopowych:

Gdy klikniecie państwo na zdjęcia poniżej, to okaże się, że w konstrukcji z prawej strony, która jest najprawdopodobniej działalnością Chin, występują ślady pojazdów dookoła tego "lotniska", co świadczyć może o jakiejś działalności serwisowej czy innej, mającej na celu działanie obok tego "czegoś" przypominającego lotnisko. Natomiast brak jakichkolwiek śladów dookoła tej konstrukcji jest wysoce dziwny, stare ślady powodziowe występujące na konstrukcji z lewej są wysoce podejrzane, i mogą wskazywać na "starożytne pochodzenie" tego "lotniska"

Kolejne elementy układanki przedpotopowej działalności cywilizacji wegeterian. Konstrukcje znajdujące się u wybrzeży USA, na dnie Oceanu. Ich rozmiar oraz równość krawędzi wskazują na działalność maszynową.

Tajemnicze "kanały" lub pozostałości gigantycznych działań iinżynieryjnych prowadzonych w starożytnej Ameryce, dzisiejsze USA:

Muszę wspomnieć kolejny raz o niezwykłej konstrukcji czyli "Strukturze Richart", przypominającej swoim wyglądem "krater" impaktowy. Część badaczy sugeruje jednak, że mógł być on, a raczej bardziej "to" pozostałością zaginionej Atlantydy. Jego budowa może nasuwać takie skojarzenia,  wielkość oraz kształt tej struktury też by mogła pasować do zaginionego miasta.

 

Jeżeli jest to pozostałość impaktu jakiegoś ciała kosmicznego to musiało ono się zatopić w miękkim błocie po potopowym, które się zamieniło następnie w skałę.

Jak wiemy tajemnicze procesy kataklizmu potopu obfitowały w różne dziwne zjawiska fizyczne utrwalające życie biologiczne w postaci najróżniejszych skamielin. A że procesy te były naprawdę niezwykle zaskakujące,  możemy się przekonać  na przykładzie skamieniałych odchodów dinozaurów !

[...]ślady koło Tuba City dziś leżą na pustyni, a obok nich znajdowane są skamieniałe odchody dinozaurów (koprolity), które wyglądają tak świeżo, jakby zostały pozostawione całkiem niedawno - tyle że są kamienne. Od tamtych
czasów nic w tym miejscu (poza klimatem) się nie zmieniło. Odchody te nigdy nie były niczym przysypane. Czy sterty ekskrementów mogły przetrwać na powierzchni przez 140 000 000 lat? Czy w dzisiejszych czasach kupa odchodów może skamienieć?[...]

Coprolite, fossil feces, Hell Creek Fm., Morton Co., length 84 mm
 https://www.dmr.nd.gov/ndfossil/poster/hellcreek/Hellcreekp2.asp

Czy przedstawione poniżej zdjęcia okrągłych odcisków są śladami czegoś co stało na miękkiej popotopowej skale ?

 

Ilość tajemnic związana z naszą prehistorią jest szokujaca. Wydaje się ,że powinniśmy napisać ją od nowa i zacząć nauczać o niej w szkołach i na uniwersytetach, co było by początkiem czegoś lepszego niż obecny system ewolucjonistycznej "paranauki". Proponuję obejrzeć najnowszy film znanego wam badacza tajemnic starożytności Brien'a Foerster'a, technologia maszynowa starożytnej Ameryki:

Ancient Alien Technology From 12,000 Years Ago?

Inny film tegoż badacza, który był już prezentowany na stronie innegomedium pokazuje znakomicie kanały znajdujące się w dzisiejszej Ameryce południowej, są one kolejnym puzzlem, który powinniśmy dopasować do zapomnianej przeszłości.

Atlantis: The South America Connection?

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Axenty

Jeszcze jedno pytanko:

Jeszcze jedno pytanko: dlaczego ekstra konstrukcje (a raczej ich ślady), które podobno (według autora) znajdują się w RPA, są opatrzone współrzędnymi z Czadu, jakieś kilka tysięcy kilometrów od RPA?

Portret użytkownika Asoka

Niestety jesteśmy tak

Niestety jesteśmy tak zmanipulowani i "wrobieni" w jedzenie mięsa, że szukamy wymówiek i pomimo wszystkich argumentów, dowodów, a nawet poszlak archeologicznych, religijnych, przemyśleń filozofów, ogrmonego dorobku i wiedzy - póki co "wegetarianie" to dziwacy, nie powinno Ich być, napewno są słabi, chorzy, naiwni i "jacyś głupsi" najwyraźniej ...
 
Co wiecej wśród wegetarian jest ogromne zróżnicowane postaw, naturalna różnorodność, tak jak wszędzie ...
 
Dochodzę do wniosku, że na razie działają mechanizmy, które mają Nas poróżnić i odrwócić uwagę od spraw najwazniejszych, najlepiej żeby z Ludzi zrobić prymitywnych, nieczułych i wulgarnych niewolników - kretynów, nieuków, odciętych od wiedzy i nie umiejcych myśleć samodzielnie ...
 
Nie mam żalu do nie-wegatarian i wszystkich, którzy mają inne zdanie, gdyż "ludzką rzeczą jest błądzić", jednak nie bez znaczenia jest fakt, że Wegetarian stale na całym Świecie przybywa, gdyż ma to znaczenie z pozimomem i rozwojem świadomości, a do tego każdy musi dojść sam, własną pracą i chęcią ...

Portret użytkownika pilip

"Cena dzisiejszego odcinka

"Cena dzisiejszego odcinka jednej mili autostrady o czterech pasmach wynosi około 1.5 miliona dolarów, co w przeliczeniu kosztowało by dzisiejszą cywilizację (gdyby chciała powtórzyć ten agrotechniczny wyczyn) około 360 miliardów dolarów !!!"   skad ty bierziesz te liczby?! i nie tylko te tylko wszystkie które zdarza ci sie wymieniac?!

Portret użytkownika biedulka

Baca z całym szacunkiem dla

Baca z całym szacunkiem dla Twojej umiejętności formułowania i używania różnych słów:

1. Skąd wiesz, że rysunki naskalne mają ponad 40 tys. lat a nie 3-4 tys. lat? No chyba, że pod tymi rysunkami napisano 40.000 lat przed Waszą erą:D Baca...Już ktoś w tym poście napisał, że   metodę datowania opartą na C14 należy włożyć do lamusa i to jest prawda.

2. Dlaczego zarzucasz Homosiowi opieranie się o tekst biblii? W swojej wypowiedzi sam sobie dajesz odpowiedż. Otóż Homoś opiera się o treść biblii (starego testamentu) która jak sam wiesz bo o tym piszesz oparta jest w dużej części o wiedzę pochodzącą od Sumerów n.p. opowieść o Noe (epos o Gilgameszu) lub księga Hioba. Baca... nie trzeba dużej wiedzy ale trochę więcej połączeń synaptycznych w mózgu aby skojarzyć, że Mojżesz historię powstania ziemi przejął od egipcjan a Ci od Sumerów.

3. Skąd Ci przyszło do głowy łączyć Sumerów z eseńczykami znad Morza Martwego oraz umiejscawiania Sumerów w okresie kiedy ludzie jedli tylko rośliny i owoce?. Baca... pomyśl Sumerowie żyli w okresie po wielkim katakliżmie zwanym potopem kiedy już mięso jedli wszyscy łącznie z eseńczykami znad Morza Martwego, żyjącymi ok 1500 lat po Sumerach.

Wniosek:
Baca... nie sięgasz wiedzą Homosiowi nawet do pięt. Więc Twoje  umiejętności napisane na wstępie są naprawde żałosne i kompletnie nic nie wnoszą do tego co Homoś zbiera i tak interesująco oraz logicznie przedstawia.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

na jakiej podstawie piszesz

na jakiej podstawie piszesz że badania metodą węgla C-14 są niewiarygodne? robiłeś badania? na pewno nie a swoje zdanie opierasz na fantazjach internautów. jak masz jakiś przedmiot stary, bardzo stary którego znasz datę stworzenia to daj do analizy nie mówiąc ile ma lat a przekonasz się że określą jego wiek z dokładnościa +- 5 lat w przypadku obiektów licżących ponad 2000 lat i +- 3 lata dla młodszych.

Portret użytkownika biedulka

Juszka już kiedyś

Juszka już kiedyś wymienialiśmy poglądy ale okazuje się, że Ty masz klapki na oczach nie tylko po bokach ale pod i nad oczami. Czyli taki kwadracik. Nadto na oczach nosisz okulary - 30 (nie 3.0 !!!)  dokładnie -30.
Juszka odpowiedz sobie na pytanie lub poszukaj skąd się bierze C-14 i ile tego przybywa. Kiedy go przybywa więcej a kiedy mniej, gdzie więcej a gdzie mniej. Oczywiście, że datowanie w ostatnim 1000 lub nawet 2000 leciu będzie w miarę dokładne.
Czym bardziej się oddalamy w czasie tym datowanie C-14 staje się coraz bardziej niedokładne aż wręcz zupełnie błędne (czyli zamiast 400 000 lat  jest 5 000 lat).
Juszka szkoda czasu na powtórki Ty po prostu się nie uczysz ani o węglu C14 ani o chemtrails Smile

Portret użytkownika Juszka1980OGL

biedulka metodą węgla C-14 z

biedulka metodą węgla C-14 z tego co wiem do dokładnie można określić wiek "skamielin" do max 15 tyś lat (+-250 lat) a maxymalna wartość jaką można uzyskać tą metodą to dokładność do 5000 lat to graniczne 50pare tyś lat wstecz i nic więcej. nie wiem skąd wziąłeś 400 000 ale zgodzę się że przy tej wartości możesz uzyskać 5000 lat i tego nikt nie zaprzecza. 
ps o co ci chodzi z przybywaniem C-14?,  o jakieprzybywanie?? chyba że mówisz o "kalibracji"
ps nie odpowiedziałęś na moje pytanie czy rozmawiałęś z kimś kto robi rtakie badania, albo czy widziałęś jak je się robi? nie wierz we wszystko co w necie przeczytasz.

Portret użytkownika baca

normalnie to mi żal

normalnie to mi żal łatwowiernych ale ciebie ratuje jeszcze to że jesteś bardzo ambitna... jeszcze będzie z ciebie dobra gosposia dla proboszcza...
pytasz dziecko no więc masz Smile
1 - wiem to na przyklad stąd:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Malarstwo_jaskiniowe
2. - o "archeologię biblijną" to pytaj Homo Szympansa bo ja na to mówię "archeologia debilna"
3 - a te pytanie to przemyśl sobie jeszcze raz czy aby na pewno nie jest ono lekko niemądre... żeby nie powiedzieć dobitniej
I nie miej złudzeń - Homoś jest na 99,99999999% starym doświadczonym żydem - ma w związku z tym gębę pełną peanów na ich cześć i jakoś nigdy ci nie powie o Katyniu lub 66 milionach Słowian zamordowanych przez żydów - on ci będzie tylko srał do głowy jeszcze bardziej niż twój osobisty doradca duchowy pan profesor proboszcz...co tylko znajdzie  w sieci "dopasuje" na wydrę do bibli albo potopu i ci wciśnie okraszone jeszcze w cukierkową ewangelię abyś... sory ale abyś była jeszcze bardziej niemądra...
ps. zazdrościsz Homosiowi wiedzy? to zapytaj go prywatnie co za bezeceństwa odchodziły pomiędzy Czesławem, Szarakami i żoną Czesława na pewnymTapczanie... niech ci to wyjaśni jeśli umie bo ja go prosze o ciąg dalszy już będzie dwa lata chyba...
 
 

Portret użytkownika Alphard z Hydry

Baco, czy jak ktoś cię kiedyś

Baco, czy jak ktoś cię kiedyś pieszczotliwie określił - "Pastuchu Baranów" Wink , nie sztuką jest negować wszystko co Homo pisze, i analizuje, bo w przeciwieństwie do ciebie, on to robi.
Szacunek dla tych co szukają, nawet po omacku, biada tym którzy nie wysilą swoich zdolności, aby sami tej prawdy szukać, a obrzydzą szukanie innym.
Czemu baca, cytujesz wikipedię ? Nie wiadomo ci o tym że to medium stricte mainstreamowe ? A czy nie wiesz jaki punkt widzenia popiera nurt główny ? Czy nie ma związku nawet pośredniego z żydami, których nie lubisz ? Strzeliłeś sobie strzelbą w stopę i jeszcze tego nie wiesz.
Opieranie się na wikipedii, jest na równi z pytaniem Koreańczyka z północy o pozytywne aspekty dyktatury Kima.
Trzeba być konsekwentnym Baco. 
Po części twój punkt widzenia na żydów podzielam, bo czy sam Jezus nie nazwał ich "plemieniem żmijowym" ?
Ale ty błędnie utożsamiasz Żydów z Bogiem, i Chrześcijanami. 
Rozumiesz podział na Stare i Nowe przymierze ? Stare sprzed przyjścia Mesjasza, i Nowe ustanowione przez Niego ? Stare już nieobowiązuje, Dekalog Jezus skrócił do dwóch przykazań i ci, którzy te przykazania zachowują są prawdziwymi wyznawcami tego Boga. A jak wiesz doskonale żydzi nie nawidzą Chrześcijan, a cały plan dotyczący nowego porządku skupia się na jednym - zniszczeniu Chrześcijaństwa. Gdyby nie było prawdziwe, nikt nie zadawałby sobie trudu niszczenia go.
Od tej pory żyd nie mogący przejść kilometra w sabat, poganin modlący się do kawałka drewna zwanego swarożycem, katolik modlący się do obrazu, prawosławny i buszmen z Afryki tańczący przy ognisku, są na równi tymi samymi bałwochwalcami.
"Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. "  (Mt 7:21-29)

"no no !"
  - Ktoś, Gdzieś

Portret użytkownika biedulka

Kompletnie nic nie wniosłeś 

Kompletnie nic nie wniosłeś  nowego tą wypowiedzią do poprzednima poza zmianą niektórych słów i dodaniem nowych chaotycznych.
Szczytem tej Twojej nieudacznej wypowiedzi było powołanie się na treść z wikipedii dot. obrazków naskalnych cyt. "Malarstwo jaskiniowe, malarstwo naskalne – rysunki i malowidła wykonane na ścianach lub sklepieniach jaskiń, najczęściej w czasach prehistorycznych. Powstawały od okresu górnego paleolitu, datowanego od 40 tys. lat p.n.e."  ha... ha... ha...  gdzie tutaj merytoryczna odpowiedż do mojego pytania? 
Pozostałych odpowiedzi też nie było za to pojawił się znany monolog obrażający Homosia. Mogłeś chociać mnie poprawić, że eseńczyczy byli nie 1500 a 3500 lat po Sumerach. Ale to było dla Ciebie za trudne zadanie na inteligencję Biggrin
 

Portret użytkownika sinuce

dawno tu nie pisałam ele

dawno tu nie pisałam ele poprostu nie daje rady żeby cie nie skomentować .Człowieku ogarnij sie wreszcie i zastanów że gdyby nie istnieli ci wszyscy których obrazasz i masz za nic nie byłoby uzasadnione twoje istnienie na tym portalu .Co tu wnosisz sam sobą ?NIC .Homo sapiens swoim pisaniem sklania do myslenia {nie ważne co kto myśli ale przez to myślenie się rozwija ]Ty skłaniasz do politowania jedynie jak bardzo jestes w swojej paranoi nieszczęsliwym człowiekiem .

Portret użytkownika sinuce

robisz bardzo duzo

robisz bardzo duzo wprowadzajac  nas w świat archeologi nieznanej Twoje posty dają do myslenia i to dobrze .Czy byli wegeterianami ?Tego nie wiemy i raczej sie nie dowiemy .Ważne ze pokazałeś takie struktury .Ja nie miałam o nich pojęcia .

Portret użytkownika felicyta

@"Pozwolenie na jedzenie

@"Pozwolenie na jedzenie mięsa otrzymaliśmy od Stwórcy i jest one nam dane w jakimś celu,"
 
- i znow mylisz biblijnego kosmite, dowodce pejsatych z prawdziwym Stworca wszechrzeczy, ktory wlal nam wszelkie prawa Wszechswiata w nasze serca przy stwarzaniu nas (sumienie, intuicja).
Nie potrzebujemy zadnych dodatkowych "praw" ani "pozwolen" od biblijnego psychopaty, ktory tak zmanipulowal swoje "pismo swiete", zebysmy czynili zlo sluzac jemu m.in. zabijajac inne istoty (w tym zwierzeta).

Portret użytkownika TiqsiW.

Słyszał ktoś o maszynie do

Słyszał ktoś o maszynie do produkcji manny?
W bibli jest opisane jak izraelici dostali maszyny do produkcji alg,opisane jest jak jakieś pojazdy z nieba zrzucili na pustynie maszyny,do produkcji pozywienia(alg)ponoć mają wszystkie wlasciwości niezbędne do życia.
 
 
 

Portret użytkownika kuzYn

Tu masz rekonstrukcję

Tu masz rekonstrukcję wykonaną na podstawie opisów z biblii


Opis książki
"Czy manna z nieba była namacalnym świadectwem potęgi Pana, czy dowodem na istnienie zaawansowanej technologicznie aparatury, dostarczonej Mojżeszowi przez przybyszów z kosmosu? George Sassoon i Rodney Dale, biolodzy i inżynierowie, w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie dokonali wnikliwej analizy świętych tekstów judaizmu. * Stary Testament * Talmud * tajemna księga Zohar dostarczyły autorom materiału do sformułowania zaskakującego wniosku dotyczącego jednej z najbardziej znanych historii biblijnych i umożliwiły wysunięcie hipotezy o ingerencji istot pozaziemskich w historię ludu Izraela."
 
Niestety nie działa, ponieważ potrzebny jest do zasilania reaktor jądrowy wielkości piłki futbolowej, lub mojego hełmu z arbuza  Smile

 

Portret użytkownika baca

no i pięknie Kuzyn koledze to

no i pięknie Kuzyn koledze to wyjaśniłeś - ja dodam tylko że z tej dolnej części wyglądającej gneralnie jak wibrator z jądrami, coś białego i lepkiego sobie skapywało (to właśnie produkt manna) a ony łapczywie to chłeptali na tej pustyni - i to była właśnie dla nich ta dająca energię do chodzenia w kółko po pustyni najlepsza dieta - przysmak żydowskej kuchni - bardzo bogaty w proteiny... papcio lucyfer dbał zawsze o swoich i dawał im to co najlepsze... dziś pewnie by dostali automat do energydrinków i wianek czosnku też z jakiegoś automatu...

Portret użytkownika Dr Piotr

W tej batalii o vegetarianizm

W tej batalii o vegetarianizm biorę stronę mięsożerców, a oto moje argumenty.
Popatrzcie jaki tryb życia wiodą zwierzęta roślinożerne, raczej niezbyt aktywny (nie znaczy to, że nie umieją się szybko i sprawnie poruszać!), cały dzień coś jedzą i szukają pokarmu, bo dostarcza on mało energii, więc trzeba jeść go więcej i nie marnować energii na zbyteczne aktywności. Nawet małpy człekokształtne cały dzień coś pojadają, nic nie robiąc poza dłubaniem w nosie, iskaniem się na wzajem i bzykaniem z nudów.
Człowiek wykazuje dużo większą aktywność, a już szczególnie dawniej życie wymagało duuużo większej aktywności, która wymagała z kolei sycącego pożywienia opartego na mięsie, bo wydatek energetyczny w ciągu dnia był duży. Zapytajcie, który górnik, albo hutnik jest wegetarianinem i czy dałby radę popracować 8 godzin jedząc tylko np. sałatki i kaszę.
Wyobraźcie sobie skupisko skupisko powiedzmy 100 ludzi w dawnych czasach (w czasach przedrolniczych, gdy pojęcie uprawy roli było obce). Bazując tylko na jedzeniu roślin ogołociliby spory teren w oka mgnieniu, żeby zaspokoić swój apetyt i musieliby ruszać dalej niczym szarańcza pożerając wszystko co jadalne dookoła, niestety nie wszędzie jest obfitość pożywienia roślinnego.
A co w zimie, jedzenie korzonków i kory z drzew, czy wszyscy uciekamy do ciepłych krajow szukając roślin do jedzenia i gdzie nie ma śniegu, niczym ptaki wędrowne?
A co z ubraniami, prymitywnymi domostwami (skórzane namioty indian)? Nie od razu wymyślono krosno, przędzalnie nici z roślin lub wełny, a futro zwierzęce i skóry wprost sugerowały, że są dobrym solidnym odzieniem, zwłaszcza w mroźne dni.
Kolejny argument...praktycznie każde mięso można zjeść nie zastanawiając się czy jest jadalne czy nie (nie mówimy tu o trującej rybce fugu, bo to pojedynczy oderwany przykład), mam tu na myśli to, co można upolować, a więc zwierzynę i ptactwo oraz większość popularnych ryb. Natomiast z roślinkami już tak fajnie nie jest, bo jest całkiem sporo roślin dających się "zjeść tylko raz" i jeśli nie będziemy uważać, to mamy pogrzeb.
Uważam, że człowiek od zawsze miał takie lub inne mięso jako głowne źródło pożywienia w menu, a rośliny stanowiły ważne uzupełnienie jego jadłospisu nie będąc jego podstawą.
Na terenach gdzie roślinność była w obfitości i była jadalna, tam w naturalny sposób człowiek w większym stopniu bazował na pożywieniu roślinnym, a tam gdzie było goło, to dominował profil mięsny w menu. Człowiek odnośnie zdobywania pokarmu z natury dopasowywał się i dopasowuje się do tego na zasadzie łatwości zdobywania i wygody, a nie kieruje się jakimiś filozoficznymi i moralnymi zasadami w tej materii.
Vegetariańska dieta to jedynie nowy i młody wymysł ludzi liczący nie więcej niż 200-300 lat. Taka swoista moda ludzi wierzących w to, że wszyscy powinniśmy się kochać, szanowaći nie krzywdzić zwierząt. Pamiętajmy, że rośliny to też organizmy żywe i czujące, więc je też mordujemy wyrywając, tnąc i zjadając. Nie bądźmy hipokrytami  w tej pogoni za szacunkiem dla zwierząt.
A teraz vege mogą mnie opluć, i tak nie podejmę dyskusji w tym temacie dalej, po prostu napisałem, co myślę i tyle! Smile

Portret użytkownika biedulka

Doktorze zwróć uwagę, że

Doktorze zwróć uwagę, że artykuł dotyczy okresu kiedy warunki na ziemi były wyjątkowo korzystne dla całości życia biologicznego Ziemi, w szczególności człowieka.  Miał wszystko co potrzebował na wyciągnięcie ręki, nie musiał ciężko pracować a nawet ogrzewać mieszkania. Leniuchował całymi dniami itd. itd.
Kiedy w wyniku wielkiego kataklizmu zwanym powszechnie potopem radykalnie zmieniły się warunki życia zaszła konieczność posiadania dużej siły w celu przetrwania. Tą siłę dawało mięso n.p. zwierząt,ryb. Odbywało to się kosztem zmniejszenia długości życia.
Czy dzisiaj w dobie robotyzacji zachodzi potrzeba posiadania dużej siły?. Napewno dla zawodów wykonywujących jeszcze ciężką pracę albo jak piszesz dla wyczynowych sportowców. Ale czy dla większości ludzi siedzących na stołkach lub cieszących się wolnym czasem po przejściu na zasłużoną emeryturę potrzeba dożej siły?. Moim zdaniem nie. Wiedzieć  trzeba, że niestety mięso skraca życie lub wywołuje niezliczone choroby które też w konsekwancji skracając i  tak krótkie życie. Nie wspomnę o licznych robakach w mięsie:)

Portret użytkownika Spartan

jaka ty jestes pusta i stąd

jaka ty jestes pusta i stąd ta biedulka ja bym dodał jeszcze ciapa hyhy, niby skąd ty możesz wiedzieć jakie wtedy były warunki do życia,człowiek nie musiał ciężko pracować to prawda bo ty tak piszesz?możesz sobie tak przypuszczać ale nie wciskaj kitu innym jak sama nie masz pewności,mało tego nie wiesz a poprawiasz innych

Portret użytkownika Spartan

Zwróć kuzYn uwage jak ona

Zwróć kuzYn uwage jak ona pisze,wszystkich poprawia i pisze jak by zjadła wszystkie rozumy,ok.niech się wypowie ale nie wymądrza.W zaufaniu ci powiem że mam podejrzenie że bidulka ,יהוה i Juszka1980OGL to ta sama osoba,zwróć uwagę na styl pisowni i powtarzanie niektórych zwrotów,serio Wink

Portret użytkownika Alphard z Hydry

ktoś tu nie rozróżnia

ktoś tu nie rozróżnia problemu Smile Tu nie chodzi o to czy człowiek jest roślinożerny czy mięsożerny, bowiem człowiek posiada obie te cechy, i zarówno mięso jak i pokarmy roślinne spożywać może. Jest tzw. żywieniowym oportunistą.
Chodzi o to że cywilizacja przedpotopowa, z jakichś względów, być może religijnych lub ideowych, albo moralnych nie jadała mięsa, lecz jedynie rośliny. I z jakichś powodów uznawała, że zjadanie jakiegokolwiek stworzenia, mającego zalążek mózgu - świadomości jest niemoralne.
 
W sumie z tym się zgadzam, jeśli klimat kiedyś był odpowiedni  ( 31% tlenu ! ), to nic nie stało na przeszkodzie aby hodować i uprawiać, ogromne ilości zielonego jedzenia. Świadczy o tym między innymi to, że dzisiaj, na prawie całej planecie znajdują się ogromne złoża węgla i ropy - czyli pozostałości po Gęstych ciepłych lub tropikalnych lasach z tejże epoki. Paląc w piecu węglem, dosłownie patrzysz na przedpotopowe przekształcone resztki roślin które wtedy rosły.

"no no !"
  - Ktoś, Gdzieś

Portret użytkownika felicyta

@Vegetariańska dieta to

@Vegetariańska dieta to jedynie nowy i młody wymysł ludzi liczący nie więcej niż 200-300 lat.-wiedza wyssana z palca
 
Tu jest prawda:
 
Obywatel Ziemi PL (część 1)
https://www.youtube.com/watch?v=QjrIgbpEIVE

http://treborok.wordpress.com/2013/10/22/obywatel-ziemi-lub-jak-nas-omamili/

http://treborok.wordpress.com/obywatel-ziemi-lub-jak-nas-omamili/

fragment:
"Glodowka i dieta roslinna leczy, ale czlowiek powinien rozpatrywac surowy wegetarianizm nie jako sposob leczenia a jako najnaturalniejszy tzn. jedyny mozliwy dla czlowieka sposob odzywiania."

"W rzeczywistosci, w zadnej religii swiata nie ma Boga. Wszystkie instytucje religijne sluza jednemu celowi, aby blokowac prawde. Cala ludzkosc za pomoca masy roznych religii trzyma sie w wiezieniu niewiedzy nie pozwalajac samemu czlowiekowi rozmawiac bezposrednio ze Stworca...Jezus mowil (Ewangelia Essenczykow) : wszystko co zabija wasze pozywienie, zabija takze wasze ciala. A wszystko co zabija wasze ciala, zabija takze wasze dusze. I ciala wasze staja sie tym, czym jest pozywienie wasze. Podobnie i duch wasz zostaje tym, czym jest mysl wasza.
Dlatego nie jedzcie niczego, co zostalo zniszczone ogniem, mrozem lub woda. Gdyz wypaliwszy sie, zgniwszy lub zamroziwszy sie pozywienie takze wypali, zgnije lub odmrozi wasze ciala. Tak wiec przyjmujcie pozywienie ze stolu bozego: owoce drzew, zboza traw i pól, mleko zwierzat i miod pszczeli...nie gotujcie na ogniu, nie mieszajcie rzeczy ze soba ...
Ta Biblia, ktora znamy dzisiaj istnieje jako narzedzie bez strukturalnego nakierowania dlatego, zeby nikt nie mial cienia watpliwosci, ze kazda wladza nad czlowiekiem pochodzi od Boga, zeby pil wino i jadl mieso wylaczajac 9/10 mozliwosci swojego mozgu. Zeby byl pobozny i posluszny. Pogodz sie prosty czlowieku a bedziesz wynagrodzony na tamtym swiecie.
Oklamano nas. Mechanizm Wszeswiata jest calkie inny. Los czlowieka idzie za jego mysla. Swiadomosc okresla byt, zycie. To osobliwe prawo dziala tak, ze kiedy myslisz o czyms, wtedy to przyciagasz do swojego zycia...
Glowne cele chrzescijanstwa, bez wzgledu jak dobrymi checiami by sie ono nie zaslanialo sprowadzaja sie do wdrozenia w narod kompleksu dogmatow np.: zycie jest przedsionkiem do czegos innego, gloszac, zeby czlowiek nie szukal szczescia na ziemi; kazda wladza pochodzi od Boga, zeby czlowiek pogodzil sie z niewolnictwem i podporzadkowaniem.
Jedzcie mieso przezuwajacych zwierzat, zeby mozg dzialal na poziomie robota.
A same 10 przykazan napisane jest z przedrostkiem "nie", zeby zapamietac mozliwosc ukradzenia i zabicia...
tylko 1 czlowiek urodzil sie rzekomo bez wspolzycia rodzicow t.j. bez skazy, by nam wszystkim wmowic o pierwotnej grzesznosci nas wszystkich i podstawowej niemoznosci osiagniecia poziomu Jezusa...kolejnym dekretami cesarza Konstantyna wycofano z Biblii wszystkie glowne teksty, w ktorych Jezus mowil o zakazie zabijania zwierzat i jedzeniu ich...dekret zalecal zabijac ulicznych wegetarian wlewajac im w usta roztopiony olow...Z greckiego jezyka, z ktorego przetlumaczono kanoniczne ewangelie, wino i sok z winogron okresla sie 1 slowem. A chleb proponowal Jezus przygotowac suszac namokniete i rozgniecione ziarno na kamieniach (do slonca) nie niszczac zywych komorek. Mowil -jedzcie chleb, z tego jest cialo moje, pijcie sok winogronowy, z tego krew moja. Ale wkradla sie mala zamierzona niescislosc przekladu i ci nazywajacy siebie wierzacymi staja sie symbolicznymi kanibalami i wampirami... od czasow starozytnego Egiptu kult smierci, przy pomocy ktorego trzyma sie w posluszenstwie ludzkosc, do tej pory rozwija sie, mutuje i doskonali jak np. gloszenie zycia po smierci."

Portret użytkownika Dr Piotr

@Homo Sapiens, tak często w

@Homo Sapiens, tak często w artykule odwołujesz się do biblii i boga, zwłaszcza do starego testamentu i czasów Noego i potopu i twierdzisz, że byliśmy vegetarianami przed potopem i wszędzie była miłość i takie tam, a nie zauważasz zachowania tego niby boga ze starego testamentu. Stary testament ocieka krwią, a występujący tam bóg jest zawistny, okrutny i nakazuje mordować na lewo i prawo jego przeciwników, więc jak to się ma do Twojego rozumowania. Czyżby wcześniej bóg był doskonały, a potem spodobała mu się krwawa łaźnia i eksterminacja tych i owych plemion i ofiary z ludzi?
A co do przeznaczenia tych kanałów, to nie znamy ich przeznaczenia i tylko dopasowujemy je do naszej wiedzy i techniki, co niekoniecznie musi być trafne. Podobnie Twoja wegetariańska interpretacja jest oparta na domysłach i tyle.
Ale to tylko moja opinia.

Portret użytkownika Fanka1

Ofiary z ludzi były na cześć

Ofiary z ludzi były na cześć Baala a nie Jahwe,bo Jahwe za to karał.
Izraelici pogromili pleniona Kanaanu pełne innych kultów, zboczeń, gigantów, historia o Davidzie i Goliacie.
Sodoma i Gomora - chyba każdy wie dlaczego.
Potop - ludzie kumali się z upadłymi aniołami, niszczenie ludzi przez hybrydy.
Z tego wynika, że albo ja słabo znam Biblię albo Ty.
To taki zły ten Jahwe?

Portret użytkownika Lucifer

W Biblii jest napisane kim

W Biblii jest napisane kim jest "bóg"  żydów.
1Krn 21:1-3 bt "Powstał szatan przeciwko Izraelowi i pobudził Dawida, żeby policzył Izraela. (2) Rzekł więc Dawid do Joaba i do książąt ludu: Idźcie, a policzcie Izraela od Beer-Szeby aż do Dan i donieście mi, abym znał ich liczbę.
 
2Sa 24:1-4 bt "Jeszcze raz Pan zapłonął gniewem przeciw Izraelitom. Pobudził przeciw nim Dawida, mówiąc: Idź i policz Izraela i Judę. (2) Rzekł więc król do Joaba, dowódcy wojsk, który był z nim: Przebiegnij wszystkie pokolenia Izraela od Dan do Beer-Szeby i policzcie ludzi, abym się dowiedział, ile liczy naród.
 
Wynika z tego że Pan=szatan dlatego wymagał od żydków składania krwawych ofiar.
 

Portret użytkownika Zenek

Cywilizacje "południowe"

Cywilizacje "południowe" słynęły z hodowli bydła co jest nawet opisane w starożytnych kronikach gdzie jest mowa o kilkudziesięciotysięcznych stadach krów. Cała cywilizacja murzynów nim uległa zagładzie przy ich bezrozumnym napadzie na Słowian oparta była na hodowli krów. W Afryce są jeszcze zachowane ruiny z czasów kiedy murzyni posiadali własne techniczne imperium.
 
Ale cóż, yahwe wolał ich wytrzebić używając jak "gobliny" w swej wojnie przeciwko Stwórcy Wszechświata. A potem "przyszli na świat" żydzi (wybieleni murzyni - krzyżówki genetyczne sitchina) i domordowali resztki ich imperium uzywając ich już jako niewolniczą siłe roboczą przy tworzeniu skuteczniejszej broni i armii przeciwko Stwórcy.
 
A dziś "biali niewolnicy demonów" zwani żydami próbują być 3 siłą w wojnie bogów na Ziemii. Ale i jedni i drudzy ich za  uzurpowanie władzy wymarzą. I o tym mówi Apokalipsa.
 
"Stateczki Klimuszki".... bez względu na liczbę jaką ich wybudowano na "kryzys" wszystkie wraz z szefostwem spłoną... A potem spłonie ich macierzysta planeta i wszystkie dotyczczasowe kolonie. ZEROWANIE. Apokalipsa św Jana nie kłamie. A Piekło juz jest na przyjęcie dowolnej liczby świętokradców przygotowane.
 
 
 
 
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika mac

nie gniewaj się, nie było

nie gniewaj się, nie było moim zamiarem wprowadzić kogoś w irytacje. Po prostu jest to inny punkt widzenia, a poza tym kiedyś ktoś mi przysłał coś podobnego i od kilku lat nie jem zwierząt, pomyślałem, że może komuś sie znów uda. Miłego dnia!

Portret użytkownika b@ron

oczywiście że się nie gniewam

oczywiście że się nie gniewam ,inaczej myślimy w tych kategoriach, widzisz to niezupełnie jest tak że jedząc kotleta ,szynkę itp człowiek robi coś złego , przecież niektóre zwierzęta też żywią się mięsem i to naturalne, przyjmijmy że nagle ludzie stają się wegetarianami ...doprowadziło by to do głodu na niespotykaną skalę , rozrost liczby zwierząt spowodowałby że zwierzęta niszczyłyby plantacje ludzi (te roślinożerne) bo wraz ze wzrostem liczebności zwierząt wzrosło by również zapotrzebowanie przez nich na pożywienie a dla dużych drapieżników my stalibyśmy się pokarmem, oczywiście nie jestem zwolennikem polowań dla zabawy bądź zabijania ot tak 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika mac

szanuje twoje zdanie, ale się

szanuje twoje zdanie, ale się nie zgadzam. Jest mnóstwo argumentów za ogólnie mówiąc "vege", ale nie chcę na siłe czegoś propagować. Internet jest tego pełen...zarówno za jak i przeciw. Każdy musi sam zdecydować.....wystarczy odrobina wnikliwości żeby je poznać. Najważniejsze zeby nie prowadziło to do kolejnych podziałów.

Portret użytkownika pustyłeb

Właśnie żeby się nażreć

Właśnie żeby się nażreć mięsa, najpierw trzeba mieć dużo roślin dla zwierzaków. Wegetarianie nie potrzebują wielkich pól uprawnych. Argumentów z biblii i takichtam lepiej unikać.
Zapewnie wiecie, że wszyscy pochodzimy od Kaina i Abla?

Portret użytkownika Alphard z Hydry

Mam hipotezę, że te linie,

Mam hipotezę, że te linie, czy kanały, choć zabrzmi to głupio, były takim pierścieniem otaczającym planetę na danej szerokości geograficznej. Dlatego aby to potwierdzić, trzeba by było znaleźć takie same na tej samej szerokości geograficznej lub podobnej, po stronie ameryki południowej, jak wiadomo linie brzegowe  Afryki i Ameryki są podobne, co sugeruje że przed potopem były jednym kontynentem.
Można się też domyśleć że cywilizacja przedpotopowa, głównie mieściła się, na równiku, czyli terenie dzisiejszej Afryki i Ameryki połódniowej.
Najlepsze że kanały te praktycznie działają do dziś, bowiem można zuważyć zagęszczenie roślinności wokół owych kanałów.
Ogółem robienie czegoś takiego na tej szerokości geograficznej nie jest takie głupie, bowiem ta szerokość przypada na okolice zwrotnika południowego, a jak powszechnie wiadomo te tereny są najbardziej wysuszone na planecie. Pustynia Gobi jak i Sahara, czy tereny meksyku, znajdują się na terenie zwrotnika (tylko że północnego). Także aby zmaksymalizować uprawę na takich terenach, całkiem rozsądnym byłoby utworzenie na takiej szerokości takowego pierścienia.

"no no !"
  - Ktoś, Gdzieś

Portret użytkownika Alphard z Hydry

WTF ? myślałem że to co

WTF ? myślałem że to co napisałem opiera się wyłącznie na wyobraźni, ale przeszukując te samą szerokość geograficzną (22*S), co na której leży Botswana, tylko że w ameryce południowej a konkretniej na terenie Paragwaju, znalazłem bardzo podobne linie !
 

 
Owe linie są mniej wyraźne, prawdopodobnie ze względu na swoje położenie - czyli duża ilość lasów i pól stwarzających efekty erozyjne.
 

"no no !"
  - Ktoś, Gdzieś

Strony

Skomentuj