Przeistoczenie się Betelgezy w supernową, mogłoby zagrozić istnieniu całej ludzkiej cywilizacji

Kategorie: 

Internet

Wśród obiektów kosmicznych, które mają największą szansę przeistoczyć się w supernową prym wiedzie z pewnością gwiazda zwana Betelgezą. Gdyby ten czerwony nadolbrzym o masie około 20 razy większej od naszego Słońca, zmienił się w supernową, mogłoby to oznaczać poważne konsekwencje dla naszej cywilizacji.

 

Przekazy historyczne mówią o Betelgezie jako gwieździe o kolorze białym lub żółtym a w późniejszych przekazach astronomowie stwierdzają, że ma kolor czerwony. W naszych czasach również ma kolor czerwony. Oznacza to, że na przestrzeni dosyć krótkiego czasu zaszły tam gwałtowne zmiany i być może wkrótce rozbłyśnie ona jako supernowa, którą będzie się dało łatwo zobaczyć na niebie.

Betelgeza (źródło: Wikipedia)

Coś podobnego wydarzyło się w 1054 roku, gdy doszło do wybuchu supernowej, która ostatecznie uformowała coś, co znamy dzisiaj pod nazwą Mgławica Kraba. To wydarzenie zostało dokładnie opisane w kronikach chińskich. Jasność błysku była tak znaczna, że przez miesiąc można było oglądać jasne źródło światła, które było widoczne nawet po południu. Był to jednak kataklizm w znacznej od nas odległości, 5500 lat świetlnych. Tym razem mówimy o supernowej dziesięć razy bliżej.

Odległość Betelgezy szacowana czasami nawet na 600 lat świetlnych jest wciąż relatywnie niewielka i można zadać sobie pytanie czy coś groziłoby nam lub naszym potomkom? Na podstawie obecnej wiedzy możemy powiedzieć, ze zmiany barwy gwiazdy oznaczają zużywający się wodór. Według obliczeń astronoma, Brada Cartera z University of Southern Queensland w Australii, Betelgeza może wybuchnąć w każdej chwili. Twierdzi on, że jeśli to się stanie nawet w nocy będzie wystarczająco jasno, aby czytać gazetę.

 

Główny strumień promieniowania gamma, mógłby zniszczyć powłokę ozonową. Aby tak się jednak stało wiązka promieniowania musiałaby być ustawiona na biegunach gwiazdy. Poważne niebezpieczeństwo groziłoby naszej planecie tylko gdyby Ziemia ustawiła się pod jednym z biegunów Betelgezy. Wtedy mogłoby dojść do swoistej sterylizacji Ziemi. Istnieją powody aby przypuszczać, że wydarzenie tego typu spowodowało jedno z wielkich wymierań w prehistorii.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika maniek

Masa betelgezy nie robi

Masa betelgezy nie robi większego wrażenia, ale jej rozmiar już tak... gdyby znajdowała się na miejscu naszego słońca to merkury wenus ziemia i mars byłyby w jej wnętrzu....

Portret użytkownika maxi172

Nie rozumiem czemu przy

Nie rozumiem czemu przy takich informacjach, w sumie typowo naukowych poruszacie w komentarzach tematykę czysto religijną oraz polityczną. Przecież to zupełnie nie współgra z tematem. Owszem wyrażać swoje słowo ogólnie w temacie można, ale to co niektórzy użytkownicy robią komentując tą informacje jest zaprzeczeniem tego portalu. Gdzie jest moderator, gdzie administrator?. 

Portret użytkownika cogito ergo sum

Religia i polityka z 

Religia i polityka z  informacjami naukowymi pozostają w ścisłym związku.
Ostatnio dużo się mówi o ekspansji islamu.
Mahomet (po arabsku Muhammad), prorok i twórca islamu, żył w latach 570-632. Urodził się w Mekce. Po śmierci rodziców wychowywał go dziadek, a następnie stryjek. Mahomet zajmował się handlem do czasu, gdy zaczął twierdzić, że podczas kontemplacji doznał wizji i zaczął głosić zasady nowej religii. Objawienie miało miejsce w 610 r. n.e w jaskini Hira. Jeżeli to objawienie miało miejsce w sierpniu 610 roku, to doszło do niego w momencie kiedy w opozycji ze Słońcem znalazły się jednocześnie Jowisz i Saturn. 
Jesienią 1940 r. w czasie II wojny światowej Jowisz i Saturn także znalazły się jednocześnie w opozycji ze Słońcem.
Proponuję również sprawdzić, jaki był układ ciał niebieskich w roku 1981, kiedy w Polsce wprowadzono stan wojenny. Co się wówczas u nas działo? Tu pasmo nieszczęść zaczęło się już w 1979 r. / rotunda/; potem w 1980 r. / katastrofa lotnicza na Okęciu/; w sierpniu 1980 r. katastrofa kolejowa pod Otłoczynem /.
Na przełomie roku 2020/2021  Jowisz i Saturn znowu znajdą się bardzo blisko siebie... i znowu planuje się działania wojenne... bo cóż innego oznaczają zamieszczane na różnych portalach przepowiednie? Kto najbardziej wspiera Islam?

Portret użytkownika ajas

Jest taki jeden, co za

Jest taki jeden, co za "proroka" się uważa, oto co wysmażył(pisownia oryginalna):
"Jeszcze raz wam przypominam. marzec kwiecień i maj będą bardzo ciężkimi dla nas miesiącami w tym, kraju, Tacy jak platforma i mistrz Petru sprzedadzą ten kraj, i postawia go na skraj nędzy i bankructwa.
Wystrzegajcie się tych popleczników i ich demagogi.......ich choroba będzie nas toczyć, ale ich samych i ich majątki pochłonie........."

Portret użytkownika ajas

bardzo dobra reakcja, ja tak

bardzo dobra reakcja, ja tak samo zareagowałam gdy przeczytałam posty pewnego gościa publikującego swoje przepowiednie na salonie 24 (specjalnie nie podaję jego loginu). Wchodził w polemiki z prof Jadczykiem, z Einem i innymi, wszystkich nazwał głupkami bezrozumnymi. Twierdzi, że posiadł wiedzę prawdziwą i tylko on może zbawić świat. Podam przykład jego "prawdziwej wiedzy", np. o elektronie:
"Elektron nie jest ”substancją” naszego świata, pochodzi z poza niego z nad nadświetlnej, czyli świata nadprzestrzennego. Tam u siebie pełen obrót 360 stopniowy wynosi 720 stopni naszej miary i wykonuje go w dwóch krokach - etapach po 360 stopni.
Kiedy znajdzie się w naszym świecie do pełnego obrotu potrzebuje 4 kroków czyli 2 x po 360 stopni, dla jednego pełnego obrotu 720 stopniowego, tutaj 360 stopniowego.
Gdy przedostanie się do świata podświetlanego, czyli podprzestrzennego – poniżej naszego, do pełnego obrotu będzie potrzebował tylko jednego ćwierć kroku, czyli 180 stopni i to też będzie owe sławetne 360 stopni na obrót, ale jako pół kroku."

 
albo
"Ja stwierdzałem i stwierdzam -  że światło nigdzie się nie przemieszcza, nie porusza się a stoi w miejscu.
Tak samo jest w tej metryce i jej gęstości tej zdefiniowanej i określonej przestrzeni, nasyconej interwałem czasu własnego ( lokalnego Metryki) jako parametr dla światła i jego grupy."
 
 
 
a tutaj przestroga
"Newton dokładnie tak samo jak Einstein ani słowem nie wspomina skąd pochodził wzorzec jego mądrości i podwaliny jego prac.Ja przeszedłem tę samą drogę, co owi dwaj panowie. 
Dlatego zaznaczam, aby nie podbierać mych przemyśleń i treści i prezentować je jako własne dorobki myślowe jak to się już dzieje, na sympozjach i przemówieniach."
 
 

Portret użytkownika ajas

Nie, po prostu przypadkowo

Nie, po prostu przypadkowo trafiłam na te artykuły. Salon24 to dość dobry portal opiniotwórczy, coś z publicystyki, historii, nauki można znaleźć i raptem trafiłam na tego "proroka". On coś komentował u prof. Jadczyka, kliknęłam na login tego "pajaca" i zdębiałam jak zaczęłam czytać jego artykuły. Nie sądziłam, że można mieć tak nawalone w głowie. Wszyscy poważni machnęli na niego ręką, ale audytorium, które przy nim pozostało, to normalnie szkoda słów...Masz rację, szkoda czasu na takie "bezedury". 

Portret użytkownika Anuradha

No to faktycznie doborowe

No to faktycznie doborowe towarzystwo. Nie wiem jaki cel ma KOD, ale na pewno nie obronę demokracji. Będą podburzać i mącić. Mam wrażenie, że to organizacja finansowana przez naszych "przyjaciół" z zachodu.
 

Portret użytkownika oli.sit

jeżli wierzyć PAPIEZOWI

jeżli wierzyć PAPIEZOWI FRANCISZKOWI ŻE TE ŚWIETA B.N SĄ OSTATNIE TO ZOSTAŁO NAM MAJWYŻEJ 364 DNI ŻYCIA. ŻYCZE WIĘC MIŁEGO I WESOŁEGO SPĘDZENIA TYCH OSTATNICH  DNI NASZEGO ŻYCIA W MIŁYM TOWARZYSTWIE PRZY SUTO NASTAWIONYM STOLE  I   SEKSIE ,  - ZDALA OD POLITYKÓW I INNYCH OSZOŁOMÓW,//////

Portret użytkownika lipka

Staruszek byle co je i byle

Staruszek byle co je i byle co gada, nie dość że całuje po rękach żydów to jeszcze wieszczy koniec świata, tak to koniec świata bo kto to widział by innowierców wywyższać a własnemu ludowi przepowiadać zagładę. Skoro znudziło się władzy kościelnej być odrebną religią to może trzeba powiedzieć wprost-ludzie, judaizm jest jedyną religią, amen. Wszystko wskazuje na to, że Franciszek został już dawno przygotowany do roli gaszącego światło.

Portret użytkownika adam1967

zwreóce uwage tylkon na 2

zwreóce uwage tylkon na 2 fakty: po pierwsze- Miłosierdzie Boże zostało objawione przez Jezusa s. faustynie a przez nią całemu światu na CZASY OSTATECZNE!!!! Dletego warto zastanowić się dlaczego ogłoszony został Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia Bożego przez papieża Franciszka??????? po wtóre_ czy obecny papież spełnia zapowiedz SW.MALACHIASZA: W CZASIE OSTATECZNEGO PRZESLADOWANIA KOŚCIOŁA RZYMSKIEGO ZASIĄDZIE PETRUS ROMANUS KTÓRY PAŚĆ OWCE W WIELU UTRAPIENIACH A GDY TO MINIE RZYM UPADNIE A SEDZIE STRASZLIWY OSADZI SWÓJ LUD. FINIS. Petrus Romanus to jezuita!!!!! a poza tym potwierdzają upadek Rzymu: JPII we Fuldzie, "sen" sw. PiusaX, O.Klimuszko o islamie!!!! Poznajcie i mówcie

Portret użytkownika Dawid56

Mam bardzo podobne zdanie jak

Mam bardzo podobne zdanie jak Ty Adamie najbliższy rok jubileuszowy wypada w roku 1925 , a został przyspieszony.Co prawda jest on ogłoszony w tym samym okresie co Supersemitah( tzw pięćdziesiatnica darowania wszelkich win i długów) ogłaszana po 7x7=49 latach w dawnym państwie żydowskim.

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

To w "każdej chwili" tego

To w "każdej chwili" tego pana może potrwać jeszcze z milion lat - chwila w skali kosmicznej jest obarczona naprawdę dużym (dla człowieka) błędem:). Niewątpliwe jest jednak to, że dzieje się coś z naszym Słońcem. Na Słońcu mamy coś w rodzaju ziemskiego elnino. Plamy tworzą się głównie w centrum tarczy (najwyższe temperatury), bieguny otwierają dziury koronalne - bardzo duże ostatnio, które uwlniają bardzo dużo wiatru słonecznego o niemałej prędkości, który rozpędza nawet najmniejszej klasy rozbłyski nadając im spore energie.
Dziś jest 12 stopni Celsjusza w plusie. Ocieplanie się półkuli północnej naszej planety postępuje znacznie szybciej niż jest to oficjalnie podawane. Nie o 1,5 st., a o kilka i nie jest to spowodowane (oprócz smug) przez człowieka. Kilka lat temu jacyś rosyjscy astronomowie (nie pamiętam ich nazwisk) przestrzegali o tym, że Układ Słoneczny, który nie stoi w miejscu, a krąży po ramieniu galaktyki wokół centrum (Sag.A), napotyka na swojej drodze raz zimniejsze, raz gorętsze rejony o mniejszych lub większych gęstościach (mgławice, obłoki gazowe, komety, roje planetoid,etc.) Wszystko jest w ruchu, wszystko się zmienia - raz cyklicznie, raz spontanicznie. Polecam lekturę o satelicie IBEX - jego badaniach związanych z łukiem szokowym na granicy Układu Słonecznego - wlatujemy w gorącą przestrzeń rozciągającą się na setki lat świetlnych - nasza bańka nagrzewa się.

Portret użytkownika Anuradha

Ten artykuł wyraźnie daje do

Ten artykuł wyraźnie daje do zrozumienia, że wszystkie wieksze asteroidy przeleciały i biedaki nie maja czym straszyć.  Wzięły się więc za coś co jest dobrym straszakiem, bo odległym w czsie i przestrzeni. Wybuchnie czy nie nie maja na to wpływu, a więc są czyści, a co watpliwości i lęku posiali to ich.(sens energrtyczny, bo zło karmi sie naszym strachem)

Portret użytkownika demik

Konczy sie stary rok wiec

Konczy sie stary rok wiec trzeba na koniec postraszyc to tylko gdybanie .Jak by coś sie miało wydarzyc naprawde nie byłoby żadnej wiadomości chociaz według mnie to przygotowuja ludzi na jakas katastrofe w przyszłosci bo własciwie jak by napisali jutro skończy sie świat nikt by w to nie uwierzył.

Portret użytkownika Dawid56

Dokładnie tak, mogła się

Dokładnie tak, mogła się wydarzyć, tylko światło jako potwierdzenie wybuchu tej supernowej ma dotrzeć do nas lada chwlę.Pytanie brzmi czy Obcy o tym już wiedzą czyli cywilizacje oodalone od Betelgezy o mniej niż 600 lat świetlnych.

Portret użytkownika KoFiPL

przed chwilą miałem dziwny

przed chwilą miałem dziwny sen - centralnie w śnie coś mi mówiło żebym ja lub żeby ktoś zrobił tak: "weź wpisz w google monster lokalny Merkel". Zadziwiony tym totalnie obudziłem się i wpisałem żeby nie zapomnieć i nie wiem co o tym myśleć... Hitler Fukushima ogólna ściema na temat tego co nam szykują : ( jakaś masakra będzie : (

Portret użytkownika Homo sapiens

Jeżeli o ksomosie mowa to:

Jeżeli o ksomosie mowa to: "Liczba relacji o rzekomych uprowadzeniach przez kosmitów wykorzystywana jest przez pewną część badaczy UFO jako kolejny dowód na to, że odwiedzają nas pozaziemianie, nawet jeśli nie do końca znamy miejsce ich pochodzenia. Dokładna analiza zachowania domniemanych ufonautów, którą znamy z relacji świadków zdaje się jednak wskazywać na co innego. Dowody na istnienie zjawisk, które dziś określilibyśmy mianem UFO istniały jednak nie tylko przed 1945, ale relacje o nich pojawiały się nawet w XIX wieku. Choć wiele z tych relacji brzmi przekonująco, niektórzy ufologowie odrzucają je uważając, że nie są one godne uwagi. Można założyć, że zjawisko to rzeczywiście manifestowało się cały czas, przyjmując zmienne kształty, ale nie zmieniając wewnętrznej struktury. Niekoniecznie zatem musimy mieć do czynienia z gośćmi z kosmosu przybywającymi by badać Ziemię. Nie mamy też do czynienia z zaawansowanymi prototypami, dlatego też, biorąc pod uwagę bogatą przeszłość tego fenomenu, należy poszukać jeszcze innej hipotezy.(...)
Przed obejrzeniem tego niezwykle ciekawego materiału proszę państwa byście pamiętali o wielu dowodach, zwłaszcza zdjęciowych, które potwierdzają właściwości zmiany kształtu-formy oraz stanu skupienia (materializacja-dematerializacja) 'pojazdów' ufonautów. Dodajmy do tego informacje pochodzące od porwanych, że same te istoty mają podobne zdolności zmiany wyglądu, oprócz wielu innych, o których marzą wielbiciele tego fenomenu (zwłaszcza transhumaniści).
 
Technologia starożytnego Babilonu ponownie - McGuire, Marzulli 
https://www.youtube.com/watch?v=pm0tAI0NSZY
 
więcej tutaj:
http://popotopie.blogspot.com/2015/12/tajemnica-zmiennoksztatnych-ufo.html

 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika b@ron

Może nauka niech się zajmie

Może nauka niech się zajmie bliższymi zagrożeniami, niż betelgezą, która może wybuchnie a może nie, lub się przeistoczy lub nie...
Śmieszą mnie obliczania naukowców którym się wydaje że wiedzą np. kiedy zgaśnie słońce Smile , a przecież ono jest znacznie bliżej niż betelgeza.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika cogito ergo sum

Do katastrofy w elektrowni

Do katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu doszło 26 kwietnia 1986 r. podczas: złączenia Księżyca z Saturnem, złączenia Saturna z Antaresem , zakrycia Antaresa przez Księżyc widocznego w północnej i środkowej Azji, opozycji Plutona ze Słońcem, tuż po całkowitym zaćmieniu Księżyca, w pobliżu perygeum Księżyca, przed złączeniem Urana, Neptuna i Marsa z Księżycem.Gwiazdowy okres obiego Saturna wokół Słońca wynosi 29,46 lat. Tak więc znajduje się on w tej chwili ~ na tle tych samych gwiazd co w 1986 r. Antares to czerwony nadolbrzym 400 razy większy od Słońca; jest gwiazdą zmienną, której jasność obserwowana zmienia sie w zakresie od 0,9 m do 1,2 m w czasie ok. 5 lat. Antares ma niebieskiego towarzysza o wielkości gwiazdowej 5,4 m, którego okres orbitalny wynosi ~1200 lat / wg polskiej Wikipedii 878 lat /. Polecam także artykuł http://innemedium.pl/wiadomosc/nowy-nostradamus-przewiduje-nadchodzaca-zaglade-rodzaju-ludzkiego.
Kapłani różnych religii obserwują niebo od tysięcy lat i potrafią przewidywać przyszłość...
 
 

Skomentuj