Przełomy technologiczne mogą zapewnić ludziom nieśmiertelność

Kategorie: 

localcooling.com

Poszukiwanie możliwości uzyskania nieśmiertelności to od zawsze wielkie marzenie człowieka. Zdolność oszukania śmierci wydaje się być czymś nieosiągalnym, ale przełomy technologiczne a zwłaszcza gwałtowny rozwój nanotechnologii powodują, że już wkrótce marzenia staną się rzeczywistością.

 

Naukowcy od zawsze starali się poznać sekret nieśmiertelności. Kwestia czy jest to coś, o co warto tak zabiegać stanowi odrębną płaszczyznę dyskusji. Nie da się ukryć, że uczeni poświęcają temu zagadnieniu wiele uwagi. Dowodem jest rozwój transplantologii. Teraz jednak pojawiają się nowe słowa klucze takie jak komórki macierzyste lub właśnie wspominana nanotechnologia.

 

Zdaniem Raya Kurzweila, amerykańskiego naukowca, pisarza i futurologa, każdy, kto dożyje do roku 2050 będzie miał szansę na nieśmiertelność przy pomocy nanotechnologii. Pomysł rodem z serialu Star Trek polega na stworzeniu mikroskopijnych robotów, które wprowadza się do ludzkiego krwioobiegu. Ich celem miałaby być próba naprawy zniszczonych i starzejących się komórek, chroniąc nas od śmierci.

 

Nawet gdyby doszło do nieodwracalnego uszkodzenia danego narządu będzie go można wyhodować i przeszczepić. Będzie można szybko przetoczyć krew a pamięć i osobowość przechowywać, jako kopię zapasową i ponowie umieszczać ją w mózgach, gdy szkody zostaną naprawione.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika edmund

z innej beczki: zauważcie, że

z innej beczki: zauważcie, że np jabłoń (i masa innych) nie przenosi cech hodowlanych poprzez nasiona.
z drugiej strony istnieje grupa roślin hodowlanych o idealnym dla człowieka składzie. tej cechy idealności nie mają rośliny macierzyste (dzikie: zboża, banany, ziemniaki, grochy, kukurydza, marchew, ananas,...).
logicznie więc biorąc - skoro czlowiek tak "pasuje" do sztucznej żywności, to sam musi być efektem sztucznych zabiegów.
Dla mnie jest to jeden z dowodów manipulacji obcych na gatunku.
 
prawdopodobnie całkowity powrót czlowieka do odżywiania skladnikami dzikimi zmieniłby bardzo wiele w naszym kodzie hodowlanym, a przynajmniej w postrzeganiu pewnych spraw.
 
Drugim dowodem jest fakt piekielnie wysokiej stabilności kodu genetycznego człowieka (jedna mała rodzina szympansów ma więcej mutacji niz cała ludzka populacja). taką cechę megastabilności graniczącą z klonowaniem mają tez gepardy (ni to kot, ni pies).
 
do rzeczy:
Śmiem twierdzić, że większość (jeśli nie wszystkie) "nasze" dzieci tak naprawdę nie sa nasze. Wydaje mi się, że wzięcia dotyczą 100% populacji. (oficjane badania mówią, że minimum 30%).
Wg mnie, tak jak nie da się wyhodować hodowlanej odmiany jabłka z pestki, tak nie da się utrzymać takiej stabilnosci kodu ludzkiego przy zalożeniu klasycznej prokreacji.
Coraz częściej utwierdzam się w przekonaniu, że wszystkie (lub prawie) naturalne ciąże są usuwane i zastępowane implantowanymi o "właściwym" kodzie, powtarzanym od tysiącleci.
I niestety mamy na to coraz więcej danych....
 
...i tak za dużo napisałem.
 

Portret użytkownika edmund

wygląda na to, ze zostawanie

wygląda na to, ze zostawanie vampirem staje sie niemodne, skoro chca to robić nanotechnologią.
i co teraz zrobi biedny Korvinus i jego "dzieci"?
 
poza tym czemu niektórzy z komentujących zakładają, że rozwiązaniem jest nanotechnologia?
ja widzę, że dopuki nie zostanie zrozumiana zasada "narodzin", to zasada śmierci też bedzie umykała.
 

Portret użytkownika NEUTRINO

Niesmiertelnosc tylko dla

Niesmiertelnosc tylko dla pejsatych bogaczy by mieli czas na zdobycie calej ziemi. Zwykli ludzie beda traktowani jak bydlo . Beda regulowac populacje ludzi w zaleznosci od warunkow klimatycznych i zapotrzebowania rynku. Pesymistycznie? To pomyslcie ze lata temu zastosowano w jamie ustnej inne bakterie a te powodujace prochnice usunieto. Jeden zabieg niedrogi i problem z glowy. I co dalej sie stalo. A no nic. Biznes musi sie krecic. Najchetniej to kazali by szczotkowac zeby szczotka druciana i pasta bhp z piaskiem. Zezwalaja na stosowanie dodatkow do produktow spozywczych ktore powoduja choroby. Na te choroby stosujemy leki ktore wywoluja inne choroby potem pawulonik i adijos. Zwykly czlowiek po 40 latach zycia jest psychicznie zmeczony monotonia egzystencji .Psychologicznie nie nadajemy sie do wiecznego zycia w swiecie pelnym zmian przemocy i nieosiagalnych dobr.

Portret użytkownika greegor

1. nieśmiertelnośc tylko dla

1. nieśmiertelnośc tylko dla wybranych lub najbogatszych, do tego dochodzi kwestia przeludnienia naszej Planety, jeśli nie skolonizujemy innych planet to kwestia nieśmiertelności nic nie da, wojnami trzeba będzie likwidować ludność. a tam kij z tym... człowiek musi umierać i zamieniać się w nawóz, ustepuję tym co się rodzą. i dlatego równowaga biologiczna musi być. 2. oczywiście możemy pozwolić sobie na nieśmiertelnośc pod warunkiem sterylizacji i braku możliwości rozmnażania się - no to wtedy zgodzę się, że to możliwe, ale nawet niesmiertelni po okropnie cięzkich wypadkach mogą ulec zniszczeniu nieodwracalnemu? - więc może nas braknąć lub musimy stosować kontrolowane narodziny nowych potomków (zastępców)

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

gregor... Twoja wypowiedź

gregor... Twoja wypowiedź wspiera idee NWO! Wstydź się... To nie jest prawdą! Nieśmiertelność automatycznie reguluje popęd do reprodukcji.Żółwie morskie dożywają wieku kilkuset lat... Ile ich musiałoby być, gdyby to co piszesz mogłoby być prawdą?Natura reguluje te sprawy, a jeżeli osiągnięcie nieśmiertelności człowieka nastąpiłoby sztucznie, to te same mechanizmy zablokowałyby instynkt reprodukcyjny, gdyż taki byłby zaprojektowany. Niestety, i tu masz rację ... nieśmiertelność dla elit... dla nas zagłąda do wygodnego dla nich poziomu...

Strony

Skomentuj