Przepowiednia Malachiasza spełnia się na naszych oczach! Franciszek rozważa abdykację

Kategorie: 

Źródło: Patricia Drury/pixabay.com

Niemal od samego wybrania kardynała Bergolio, znanego dziś jako papież Franciszek na tron Piotrowy wiele osób nie było zadowolonych. Mowa tu nie tylko o wiernych, którym nie podobała się osoba Jorge Bergolio, ale i tych którzy upatrywali w nim ziszczenia się przepowiedni Malachiasza. Zgodnie z nią, tak zwany Piotr Rzymianin miałby być ostatnim papieżem, za którego życia dojdzie do kompletnego zniszczenia kościoła katolickiego. Mało kto traktował te proroctwo poważnie, jednak jeszcze pod koniec ubiegłego roku pojawiły się pogłoski, jakoby papież Franciszek zamierzał abdykować. Czy ostateczny upadek chrześcijaństwa ma miejsce na naszych oczach?

O rzekomych przygotowaniach do abdykacji pana Bergoglio donosił włoski portal affaritaliani.it Realizmu tym doniesieniom dodawał brytyjski dziennikarz i watykanista Austen Ivereigh, który podobno jeszcze w zeszłym roku poinformował o rzekomej decyzji papieża w tej sprawie. Wiarygodność tej informacji była kwestionowana przez światowe agencje informacyjne, jednak faktem jest iż Franciszek nie pojawił się na zwyczajowe noworoczne błogosławieństwo dla świata znane też jako Urbi et orbi. Poinformowano, że przyczyną absencji był ból spowodowany rwą kulszową, ale nieobecność papieża zostałą zauważona i stała się powodem do spekulacji.


Miały one oczywiście różne poziomy, a jednym z najbardziej kontrowersyjnych jest wątek słynnego irlandzkiego biskupa, świętego Malachiasza. Miał on posiadać prawdziwy dar prorokowania i dzięki niemu zapisał się na kartach historii. Najbardziej znana z jego przepowiedni, zakłada że do końca świata w Rzymie pojawi się łącznie 112 Papieży licząc od roku 1143. Zwolennicy przepowiedni Malachiasza dopasowali do jego opisów praktycznie wszystkich poprzednich papieży. Jan Paweł II miał być papieżem "z pracy Słońca" natomiast jego następcą był Chwała Drzewa Oliwnego, czyli Benedykt XVI. Idąc tym tokiem rozumowania aktualny papież powinien być określony, jako Piotr Rzymianin. Ostatni papież, miał pełnić posługę w wyjątkowo trudnych czasach dla kościoła.

W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec.

Niektórzy uważają, że ponieważ Franciszek przyznał, że przyjął to imię na cześć św. Franciszka z Asyżu, któego pełne imię brzmi Francesco di Pietro di Bernardone przepowiednia Malachiasza zbliża się do spełnienia. Czy abdykacja papieża może ją unieważnić czy też doprowadzi do jej rychłego spełnienia? Czytając ostatnie słowa przepowiedni, nie ma pewności czy słowo "koniec" dotyczy biblijnej Apokalipsy czy też końca kościoła katolickiego w wyobrażeniu Malachiasza. Wygląda na to że 2021 rok, może zbliżyć nas do odpowiedzi na to pytanie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Faraon

 W przepowiedniach

 W przepowiedniach Malachiasza Bergoglio sie nie liczy poniewaz zostal nie wlasciwie wybrany . Wybrano go w 4 glosowaniu , a dozwolone sa tylko 3 na dzien. Dlatego jest tylko ewentualnie antypapiezem. No i na dodatek mistrzem herezji poniewaz zmienia w mszale slowa Chrystusa i mowi ze Chrystus jest grzechem.

Mozna znalezc na youtube takie video. Nalezy tam wpisac: "Francziszek: Jezus jest grzechem"

Skomentuj