Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość mogą współistnieć we Wszechświecie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Określając czas, wielu z nas powiedziałoby że płynie on niczym rzeka - nieustannie idzie do przodu i nie można go cofnąć. W tym twierdzeniu nie ma niczego dziwnego, jednak dr Bradford Skow, filozof z Massachusetts Institute of Technology (MIT) zaproponował nową nietypową teorię, według której czas przeszły, przyszły i teraźniejszość współistnieje we Wszechświecie.

 

Naukowiec próbuje wyjaśnić czym jest czas w swojej najnowszej książce pt.: "Objective Becoming". Dr Skowa nie przekonuje teoria, że czas nieustannie płynie do przodu a wydarzenia przemijają na zawsze - zamiast tego uważa on iż przeszłość, teraźniejszość i przyszłość istnieją we Wszechświecie a wszystko co się wydarzyło nie znika, lecz istnieje w różnych częściach czasoprzestrzeni.

 

Filozof twierdzi, że ludzkość nie znajduje się "w jednym czasie" - zamiast tego, jest w stanie "tymczasowo rozproszonym", natomiast wszystkie nasze doświadczenia sprzed tygodni, miesięcy i lat są prawdziwe. Według propagowanej przez niego teorii, znajdujemy się w innej części czasoprzestrzeni, przez co podróże w czasie są niemożliwe.

 

Naukowcy opracowali mnóstwo teorii, które mają wyjaśniać czym jest czas i w jaki sposób on funkcjonuje. Należy jednak zaznaczyć iż są to tylko teorie - trudno nawet powiedzieć, czy jesteśmy bliżej, czy też coraz dalej od wyjaśnienia tego zagadnienia.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj