Przewidywania Alberta Robida, spisane sto lat temu, wywołują zdziwienie współczesnych

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Albert Robida z wielką dokładnością opisał w swoich książkach obrazy przyszłych zdarzeń, mających wpływ na porządek świata. Francuz przewidział w swoich pismach katastrofę w Czarnobylu, pojawienie się telefonów komórkowych, epidemię AIDS, narodziny ludzi z probówek i wiele innych.

 

 

Robida rozpoczął karierę jako artysta i karykaturzysta pod koniec dziewiętnastego wieku. Z początkiem następnego stulecia zaczął pisać książki i opowiadania. Wydarzenia science - fiction opisane przez niego wywołują nieukrywane zdziwienie i zakłopotanie współczesnego świata.

 

Wydaje się mało prawdopodobne, aby ktoś mógłby przewidzieć katastrofę w Czarnobylu sto lat wcześniej, a jednak tak się stało. W wyobraźni pisarza powstał „duży rezerwuar”, przez który ucierpiała cała Europa Zachodnia z powodu „straszliwej burzy elektrycznej”. Zagrożenie zostało wyeliminowane dzięki „heroicznej odwadze inżynierów i szeregowych pracowników", choć wielu „likwidatorów straciło życie”.

 

W swoich pismach Robida zapewniał, że już w połowie lat pięćdziesiątych Francja i Paryż będą wyglądać zupełnie niesamowicie. Nad dachami budynków, zbudowanych ze szkła i sztucznego granitu, miały latać „jachty i kabriolety”, a w każdym paryskim domu będą używać „telefonoskopów”, dzięki którym ludzie będą komunikować się z krewnymi i znajomymi na całym świecie, a także zamawiać żywność.

 

O przyszłych wojnach Francuz napisał, że zdominuje je broń chemiczna, która zamaskowanych żołnierzy zabije w pięć minut. Ponadto, opisał wygląd i działanie rakiet oraz innego sprzętu wojskowego. Wspomniał o bombach wielkości ziarnka grochu, które będą miały straszliwą siłę niszczenia.

 

W ostatniej powieści pt. „Godziny minionych wieków” Robida dokładnie opisał wydarzenia, które doprowadziły ludzkość do wojny z powodu globalnej konfrontacji między dużymi i małymi krajami oraz pragnieniem, aby zarobić na innych. Pisarz science - fiction stwierdził również, że na czele brytyjskiego rządu stanie mądra i silna kobieta, która zapanuje nad wszystkim.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika WR

Nie jest to przepowiednia ale

Nie jest to przepowiednia ale spisane w 1975 r zdarzenia po śmierci klinicznej i dwukrotnym pobycie w zaświatach powrocie na ziemię.Pokazali gościowi przyszłe zdażenia wojnę na pustymi ,wybuch elektrowni jądrowej ,rozpad ZSRR inne ,pisze sam bym nie uwierzył gdyby nie była napisana książka .Co świadczy że wszystko jest ustalone my idziemy drogą ustaloną miał zadanie zrobić pokazane mu tam urządzenia. Poczytaj książkę " Ocalony przez Jasność " Dannion Brinkley Paul  

Portret użytkownika baca

no z tą "mądrą i silną

no z tą "mądrą i silną kobietą" na czele brytyjskiego rządu to gościu pojechał...

poszukałem takiej u wujka googla i takie coś mi na pierwszej pozycji wyskoczyło:

 chodziło mu chyba o chemiczną i silną kobietę, podejrzewam

(nie wiem czemu ale trzeba to kliknąć aby sie całe otworzyło - to chyba kontrola rodzicielskia he he)

Portret użytkownika wodzu13

panie talinn ja przewiduje ze

panie talinn ja przewiduje ze pan cos napisze o Edgar Cayce ,ale to za dwa lata ?

 I taka prośba do admina , po co odgrzewać głupie tematy ?, jak lepiej napisać na temat ,,incepcji ,, był film ale na pewno każdy z was się spotkał z czymś takim , a informacji w sieci zero zarazem jest to temat dla zwolenikow matrixa 

Portret użytkownika Apotem

Jak piszu w Internetu ze

Jak piszu w Internetu ze względu na wkodowanu w naszu morfogenetycznu przestrzeniu macierzystu transformacyjnu algorytmu Polsku jaku lideru planetarnu i galaktycznu transformacyjnu procesu Wielku Zmianu ju w sposobu szczególnu chronionu i energetycznu bardzu skutecznu na wielu poziomu (gęstościu) zabezpieczonu. To ju tak silnu ochronu, że na chwilu obecnu już nie do przeskoczeniu dla ciemnu stronu mocu.

Mogu się wściecu – radu nie dadzu.

Strony

Skomentuj