Przyczyna dziwnego zaćmienia na Półwyspie Jamalskim sprzed 78 laty wciąż nie została wyjaśniona

Kategorie: 

Źródło: tg

78 lat temu a dokładnie 18 września 1938 w godzinach popołudniowych doszło do niewytłumaczalnego zjawiska. Współcześni naukowcy wciąż nie potrafią znaleźć wyjaśnienia na zajście nagłych ciemności, jakie zapadły nad Półwyspem Jamalskim.

 

 

Zgromadzono wiele zeznań świadków w tej sprawie. Najbardziej szczegółowy raport złożyła jednak grupa geologów, którzy pracowali wówczas na tym terenie. Zgodnie z ich zeznaniami, zegar wskazywał południe, kiedy w ciągu kilku sekund zrobiło się ciemno, a światło zupełnie zgasło. Nie można powiedzieć o tym zjawisku wiele więcej ponieważ główni świadkowie zdarzenia opisywali je poprostu jako nagły atak ciemności.

 

Geolodzy wymyślali szereg wyjaśnień, włączając w to anormalnie niskie chmury, które nie przepuszczały światła i na dodatek zakłócały także łączność radiową. Ciemność zawisła nad półwyspem przez godzinę, a potem zniknęła bez śladu a promienie Słońca znowu dotarły w tamte rejony. Przyczyny powstawania tych dziwnych chmur nigdy nie zostały odkryte. Zjawisko, zdaniem geologów, to fenomen który wystąpił tylko raz i nie powtórzył się nigdy później. Oficjalnie, zjawisko to pozostaje niewyjaśnione do dziś.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika b@ron

- a zwierzę jest w ciemności.

- a zwierzę jest w ciemności...

-a ciemność jest w południe...

- a taka ciemność w południe to musi być zaćmienie...

- a art właśnie wpomina o zaćmieniu...

ps. jedyny szkopuł to ten, czy zdjęcie nie było robione w nocy po to... by można było je przedstawić jako zaćmienie w południe Smile

ps2. zresztą jak sądzę, zdjęcie jest tylko poglądowe Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika X

tallinin, Ty rozgarnięty nie

tallinin, Ty rozgarnięty nie jesteś więc napisze wprost: na zdjęciu jest lis sfotografowany w kiepskim świetle, a jarza mu się oczy. Kamera poruszona.

A sprawa jamalskiego zacmienia jest prosta - w tamtym czasie raportowano pojawienie się olbrzymiego statku - wg świadków miał ponad 70 km długości i całkowicie blokował światło od horyzontu po horyzont.

To największa maszyna widziana jak dotąd.

Strony

Skomentuj