Przyczyna dziwnego zaćmienia na Półwyspie Jamalskim sprzed 78 laty wciąż nie została wyjaśniona

Kategorie: 

Źródło: tg

78 lat temu a dokładnie 18 września 1938 w godzinach popołudniowych doszło do niewytłumaczalnego zjawiska. Współcześni naukowcy wciąż nie potrafią znaleźć wyjaśnienia na zajście nagłych ciemności, jakie zapadły nad Półwyspem Jamalskim.

 

 

Zgromadzono wiele zeznań świadków w tej sprawie. Najbardziej szczegółowy raport złożyła jednak grupa geologów, którzy pracowali wówczas na tym terenie. Zgodnie z ich zeznaniami, zegar wskazywał południe, kiedy w ciągu kilku sekund zrobiło się ciemno, a światło zupełnie zgasło. Nie można powiedzieć o tym zjawisku wiele więcej ponieważ główni świadkowie zdarzenia opisywali je poprostu jako nagły atak ciemności.

 

Geolodzy wymyślali szereg wyjaśnień, włączając w to anormalnie niskie chmury, które nie przepuszczały światła i na dodatek zakłócały także łączność radiową. Ciemność zawisła nad półwyspem przez godzinę, a potem zniknęła bez śladu a promienie Słońca znowu dotarły w tamte rejony. Przyczyny powstawania tych dziwnych chmur nigdy nie zostały odkryte. Zjawisko, zdaniem geologów, to fenomen który wystąpił tylko raz i nie powtórzył się nigdy później. Oficjalnie, zjawisko to pozostaje niewyjaśnione do dziś.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika b@ron

- a zwierzę jest w ciemności.

- a zwierzę jest w ciemności...

-a ciemność jest w południe...

- a taka ciemność w południe to musi być zaćmienie...

- a art właśnie wpomina o zaćmieniu...

ps. jedyny szkopuł to ten, czy zdjęcie nie było robione w nocy po to... by można było je przedstawić jako zaćmienie w południe Smile

ps2. zresztą jak sądzę, zdjęcie jest tylko poglądowe Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika X

tallinin, Ty rozgarnięty nie

tallinin, Ty rozgarnięty nie jesteś więc napisze wprost: na zdjęciu jest lis sfotografowany w kiepskim świetle, a jarza mu się oczy. Kamera poruszona.

A sprawa jamalskiego zacmienia jest prosta - w tamtym czasie raportowano pojawienie się olbrzymiego statku - wg świadków miał ponad 70 km długości i całkowicie blokował światło od horyzontu po horyzont.

To największa maszyna widziana jak dotąd.

Portret użytkownika sandrax

Czuje czuje,przecież jak

Czuje czuje,przecież jak czytam twoje wpisy to w sumie,cały czas tak myśle że se jaja robisz,chociaż przyznaje że mógłbyś napisać książke pt"Re(x)animacja mitologii wspólczesnej.

Portret użytkownika Cabaj

No tak,przeczytałeś pare

No tak,przeczytałeś pare książek,przeglądnołeś pare stron w necie i teraz wydaje ci sie ze możesz bestselera skrobnąć?to tylko twoje życzenie myśleniowe.W tym wieku jeszcze pracujesz?i to pewnie na 3 zmiany.To co,rencina licha czy żądza pięniądza na stare lata zawładneła ciałałem i umysłem?Trzeba ci grosza na dwa swiaty?Wszystkie te twoje wedy i wzwody napisali ludzie w swojej wesołej lub smutnej interpretacji,nie powinieneś im ufać bezgranicznie,bo może chcieli cie zrobić w bambuko,sądzisz że dawniej nie było oszustów.Zmęczony już jesteś,te dodatkowe etaty nie wychodzą na zdrowie,oszczędzaj sie,a jak następnym razem bedziesz miał problem z prostatą to nie chwal sie tym na portalu.Noc jest do melanżu lub do spania a nie do zap......pamietaj.Użyj jeszcze tego świata na stare lata,bo potem będziesz żałował.Szcześliwi ci którzy mogą dysponować wolnym czasem bez żadnych konsekwencji wynikających z tego.

Portret użytkownika sandrax

Super,nic dodać i nic ująć,on

Super,nic dodać i nic ująć,on jest najlepszy we wszystkich tematach>Zapytaj o rozmanażanie  stawonogów,albo życie płciowe krasnoludków to też ekspert w tym temacie.I każdego od idiotów,a sam na siebie sie nie popatrzy,jak odbierają go inni.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Myslisz, że jak Ty korzystam

Myslisz, że jak Ty korzystam z tej żydowskiej jałumużny?? Projektuję duże obiekty i nie mam odwagi przestać... Bo teraz nie mam konkurencji, ale jak odpuszczę, to mogę już nie wrócic na rynek.. Wszelkąwiedę, jaką uzyskałem z literatury poddawałemsurowej kontroli z rzeczywistością i uzyskiwałem poprzez filtr swoją cabaju - zlośliwcze zgorzkniały... Smile

 Nie jestem zmęczony niczym innym, jak ludzką głupotą, małością rozumków i ciemniactwem.. wśród którego dane mi być... i najbliższymi...

 A co to znaczy  "użyć tego świata"...?  Dla mnie najlepszym używaniem świata, to kontakt z przyrodą i swoim umysłem, jak i innymi umysłami z oknami na oścież otwartymi... Smile pozdrówko

P.S. nie wierzę tym smutnym, czy wesołym interpretacjom, bo mam swoją... jak zwykle...

 

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika sandrax

W necie można być nawet

W necie można być nawet napoleonem,ale domki dla lalek to każdy może zaprojektować.Konfrontacja tego co wyczytałeś w starych mitach,nie ma nic w spólnego z rzeczywistością,a jeżeli ma,to niewiele wspólnego,no ale w sumie skąd mogłeś o tym wiedzieć.Oczywiście że jesteś bezkonkurencyjny,jak inaczej mogłoby być,pewnie jeszcze aureola ci przyświeca nad beretem.Teraz pochwal sie jakimś szkicem twojego projektu,wszyscy chcą zobaczyć czy nie będziesz miał konkurencji wśród gimbazy,jak porównają szkice.Zresztą pewnie wykosiłeś konkurencje nazywając ich oczywiście idiotami.Zląduj już na ziemi dziadek,i znień ick na fantomas.

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

[email protected] Przyjacielu a skąd

[email protected] Przyjacielu a skąd taki matoł może o tym wiedzieć? Tak właśnie było....

 Ten filmik powstał na początku 2009 r jako reklamówka dla biura projektów SKANSKA...

Szwedów zamurowało, bo nikt przede mną takich filmów prezentacyjnych rozwiązania konstrukcyjne nie robiił... Pod SKANSKĄ to budowałem.

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Cabaj

Nie irytuj sie...prawda jest

Nie irytuj sie...prawda jest taka że...napisałem to przez pryzmat Twoich pogaduszek z upierdliwcem typu"sandrax"...wystarczyło poczytać komentarze i upodobnić styl pisania.Sądziłem że jako dobry psycholog...rozkminisz ten wpis.Osobiście też nie zgadzam sie z wszystkim co opisujesz...ale jest w tym i wiele prawdy.Pozdro! 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Oj, tam, oj tam... Wcale sie

Oj, tam, oj tam... Wcale sie nie irytuję i osobiście nigdy cię nie atakowałem, chociaż nie zawsze zgadzam się z Tobą... Smile A ten sandrax...no cóż.... a bo to jego wina...? Smile Pozdrówko cabaj-u

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Doświadczenie z anteną

Doświadczenie z anteną mikrofalową  Tesli jako prototypu HAARP-a. Wkrótce wybuchła wojna i doświadczenia na wiele lat przerwano.

 Dokładnie w tym samym czasie nastąpiło uderzenie wielkiego huraganu w Nowy York:

cyt." To nie pierwszy taki huragan
Sandy tak naprawdę nie był superhuraganem, jak opisują go amerykańskie media. Jedyne, czym się odznaczał, to wyjątkowo niskim ciśnieniem. W jego centrum ciśnienie spadło poniżej 940 hPa. Meteorolodzy poinformowali, że jeszcze nigdy w historii meteorologii na tej szerokości geograficznej nie było tak głębokiego niżu. W centrum cyklonu ciśnienie było niższe od historycznego huraganu, którzy w 1938 r. uderzył w Nowy Jork. Wtedy w środku układu barometry pokazały 950 hPa."

 i to by było na tyle...

"...  Z PUZLI ZDARZEŃ SKAŁDA SIĘ RZECZYWISTOŚĆ..." AMR

...Angelus Maximus Rex

Skomentuj