Puma Punku, megalityczny cud architektoniczny o nieznanym pochodzeniu

Kategorie: 

Źródło: Internet

Puma Punku, fascynujący starożytny kompleks starszy niż cywilizacja Inków, położony jest w odległości 72 km na zachód od La Paz, wysoko w górach andyjskich. Nie da się ukryć, że jest to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, a jednym z nich jest chociażby liczba megalitycznych bloków znalezionych w tym miejscu, która jest jedną z największych na naszej planecie. Naturalnie jest to tylko jeden z elementów Puma Punku, które mogą zainteresować wielu zwolenników teorii paleokontaktów.

Oczywiście najważniejszym punktem zainteresowania są niezwykle dokładne, precyzyjne cięcia kamieni i ich polerowane powierzchnie, które niczym nie przypominają tych znanych chociażby z angielskiego Stonehenge. Warto jednak pamiętać, że w rzeczywistości Puma Punku jest częścią jeszcze większego kompleksu, który należał niegdyś do starożytnej kultury z miasta Tiahuanaco, która poprzedza starożytnych Inków o tysiąclecia.

Zgodnie z badaniami, kamienie  używane w procesie budowlanym tego megalitycznego cudu architektury wycięto z taką dokładnością, aby pasowały do ​​siebie idealnie i mogły być składane ze sobą bez użycia zaprawy. Odstępy między kamieniami są tak dobrze wyliczone, że pomiędzy nie nie wetknie się nawet kartki papieru. Ale jakim sposobem to wszystko było możliwe tysiące lat temu? Czy to możliwe, że Puma Punku jest dowodem na stosowanie nieziemskiej technologii ? Czy jest to możliwe, że starożytna kultura, która zbudowała Tiahuanaco i Puma Punku miała dostęp do zaawansowanych technologii, które z biegiem lat zostały utracone?

Zgodnie z książką autorstwa Davida D. Zinka pt. "Starożytne kamienie mówią" lokalni Indianie z plemienia Aymara opowiadali niegdyś historię zgodnie z którą w czasie zwanym przez nich Chamac Pacha lub Pierwsze Stworzenie, na długo przed przyjściem Inków mieszkańcy Tiahuanaco mieli być obdarzeni paranormalnymi mocami. Podobno byli oni w stanie podnosić z ziemi ogromne bloki skał i transportować je z kamieniołomu wprost do swojego miasta, a wszystko to dzięki wprowadzeniu ich w stan lewitacji.

Historia ta brzmi oczywiście niedorzecznie, ale ciekawie zgrywa się z jednym niezaprzeczalnym faktem, Puma Punku znajduje się na wysokości ponad 3900 m n.p.m, co oznacza że ​​znajduje się powyżej naturalnej linii drzew. Biorąc więc pod uwagę, że drzewa nie rosły w tym obszarze to jakim sposobem transportowano ów gigantyczne bloki ? W Egipcie, miały być za to rzekomo odpowiedzialne wałki z drzew po których przesuwano skalne bloki, ale skoro w okolicy kilkuset metrów od Puma Punku nie było drzew to w jaki sposób ta starożytna zdawałoby się kultura transportowała megalityczne kamienie ważące setki ton z kamieniołomu wprost na szczyt góry?

Naturalnie plemiona Inków, wierzą że ich legendy są w rzeczywistości prawdą, a oni stanowczo zaprzeczają, jakoby ich przodkowie mieli cokolwiek wspólnego z budową Puma Punku. Fakt, że te ogromne kamienie pasują do siebie jak gigantyczne puzzle, a ich konstrukcja nie wymaga korzystania z zaprawy definitywnie jeszcze bardziej utrudnia wynalezienie logicznego rozwiązania tej zagadki. Naukowcy narazie zgadzają się jedynie z tym, że odnalezione do tej pory budowle ewidentnie świadczą o bardzo zaawansowanej wiedzy z zakresu cięcia kamienia i zrozumienia geometrii wykreślnej. Innymi słowy, czegoś czego dawni ludzie nie mieli prawa umieć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika bke

No tak. I był sobie człowiek.

No tak. I był sobie człowiek. I sobie zrobił,bo osiągnął pewien poziom. Przyszedł jakiś kataklizm. Np grypa hiszpanka. Jakaś inna dżuma. Lub zupełnie inne cholerstwo. I się skonczyło. I się nowe narodziło. I na nowo,po swojemu tworzyło. To co my znajdujemy. I kto ma coś prseciw tej teorii? Kosmici. Siła woli i przenoszenie tego tam i takich. Jednak pytanie : Po co? Pozostaje. Symbole uznane jako religijne da się  przyjąć. A te inne,dziwne bezcelowe? Niby...

Portret użytkownika Homo sapiens

Puma Punku jest miejscem

Puma Punku jest miejscem gdzie występują starożytne leje

"Wydaje się iż gigantyczna konstrukcja (zasypany przez wody potopu lej po "starożytnej broni", lub gigantyczne "usypisko" trafione "starożytnym pociskiem") jest też "układem podwójnym" ! Zielona strzałka wskazuje okrągłą pozostałość, wypełnioną częściowo wodą lub porosłą roślinnością. Zdjęcie 02 zostało obrócone o 180 stopni by ukazać tą tajemniczą cechę starożytnej działalności, o której będzie kilka słów w dalszej części tego opracowania..." więcej na stronie skąd pochodzi kompilacja zdjęć z lejami

http://popotopie.blogspot.com/2013/08/interpretacje-satelitarne-coraz-wiecej.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika zeus3_invader

Jak sądze koledzy na

Jak sądze koledzy na oglondali się starożytnych kosmitów fajny serial ale troche własnego rozumowania potrzeba bloki w puma punku są rozbite i porozrzucane zatopione w błocie ja sądze że jest to wynik potopu a budowle mogą pochodzidz z poprzedniej cywilizacj jak wiele konstrukcji takich jak piramidy bo lud egpski jako lud rolniczy nie zdołał by takich monumetów stworzyć poczytajcie dawne księgi to może coś dowas dotrze

Portret użytkownika zxc

Polecam wybrać się na Łysą

Polecam wybrać się na Łysą Górę, obok klasztoru leżą kawałki kamienia. Nikt z archeologów się nimi nie interesuje... bo są równie precyzyjnie obrobione jak w tym puma, kamień to kwarcyt (https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwarcyt) twardszy od granitu... ale te tępe głowy archeologów będą dalej lemingom wmawiać, że młoteczkami w wolnych chwilach wykuwano...

Portret użytkownika tomasz26

formy do produkcji części

formy do produkcji części zamiennych do maszyn w górnictwie ..to ze poprzednia cywilizacja panowała nad kamieniem jak nasza nad metalem jest już dziś oczywiste materiał kamienny obrabiali termicznie ...koloniści eksploatowali Peru ze względu na bogate złoża min.cyny,złota itp.(do dziś jedne z największych złóż na ziemi)..mieli tez bazy kosmiczne jak wówczas do przetworzonego urobku na swa macierzysta planetę...to samo czynią i dziś bo życie to matrix na ziemskiej koloni:)

Strony

Skomentuj