Puma Punku może być kamienną fabryką z przeszłości

Kategorie: 

Jedna z budowli w Puma Punku

W Boliwii, na wysokości czterech tysięcy metrów w pobliżu jeziora Titicaca znajdują się tajemnicze ruiny. Nie jest to miejsce powszechnie znane, ponieważ większość ruchu turystycznego koncentruje się na pobliskim Tiahuanaco. Jest to jednak błąd, ponieważ Puma Punku to jedne z najbardziej niezwykłych ruin na całym świecie.

Zaskakuje przede wszystkim to z jak wielką precyzją zostały pocięte bloki kamienne. To, co można zobaczyć na miejscu może prowadzić do skojarzeń, że to nie wykute kamienie a raczej odlane formy z betonu. Jednak to, co wygląda na beton jest w istocie granitem.

 

Wiele z bloków kamiennych z nacięciami, jakie znajdowano w obu Amerykach klasyfikowano właściwie automatycznie, jako ołtarze. Dlatego właśnie wszelkie bloki kamienne z nacięciami, jakie znaleziono w Puma Punku od razu zaklasyfikowano, jako ołtarze. Jednak wiedząc, jakie rytuały królowały w obu Amerykach nacięcia powinny iść raczej od środka w dół tak, aby odprowadzić krew. Tylko, że nacięcia w Puma Punku często wiodą po skosach krawędzi. To nie wygląda na kanał odprowadzania czegokolwiek, jest to raczej manifestacja możliwości obróbki kamienia.

Trudno sobie wyobrazić, że ktoś dla kaprysu męczył się wykuwając w twardym kamieniu nacięcia, które równie dobrze mogły powstać poprzez wykorzystanie jakiejś zaawansowanej technologii, na przykład laserowej.

W 1651 roku biskup La Paz de Castro, Antonio del Castillo napisał, że Puma Punku zbudowano przed potopem. Nie wiadomo, na jakich podstawach opierał to twierdzenie, ale niektóre struktury, jakie tam można spotkać naprawdę dają do myślenia. Przede wszystkim problemem nie byłoby samo wycięcie tak precyzyjnych kamiennych bloków, problemem byłoby też transportowanie obrobionych elementów, z których niektóre mogą ważyć nawet po 1000 ton. To powoduje konieczność angażowania kolejnej technologii, być może antygrawitacyjnej. Trudno sobie wyobrazić inny sposób transportu takich bloków w dawnych, uważanych za zacofane czasach,

Położenie bloków kamiennych w ruinach Puma Punku sprawia wrażenie chaosu. Trudno wyobrazić sobie, aby to, co dziś się tam znajduje stanowiło kiedyś jakąś logiczna całość. Dlatego pojawiły się sugestie, że Puma Punku było fabryką, w której produkowano na wymiar bloki kamienne o określonych kształtach. Niektórzy idą nawet dalej sugerując, że wzory, w jakie wycięte są tamte granitowe elementy mogły być projektowane w komputerze. Świadczy o tym precyzja wykonania elementów, które miały do siebie przylegać.

Do końca nie będzie chyba nigdy wiadomo czy tajemnicze ruiny w Gwatemali to pozostałość jakiejś większej struktury czy też rzeczywiście jest to miejsce, w którym powstały podzespoły dla okolicznych cudów architektonicznych. Być może Puma Punku jest miejscem dowodem na obecność przedstawicieli obcej cywilizacji, ale równie dobrze może to być miejsce gdzie działały starożytne ziemskie cywilizacje.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Coś, ponad co nic większego nie może być pomyślane, jest tak bardzo prawdziwe, że nawet nie można pomyśleć, że tego nie ma. http://technologiamaszynowa.blogspot.co.uk/

Portret użytkownika zarejestrowany

Największe kopalnie

Największe kopalnie odkrywkowe na świecie to w usa w miejscowości Bingham, w stanie Utah,
Największa odkrywkowa kopalnia na Świecie. W kopalnie pozyskiwana jest głównie miedź (ale również pozyskiwane jest złoto).
Kopalnia została założona w 1848 roku przez dwóch braci Thomasa and Sanforda Bingham. Kopalnia ma 4 kilometry średnicy i ponad kilometr głębokości

 
oraz ta w Rosji w miejscowości Mirny, głębokość kopalni wynosi 525 metrów! Średnica 1200 metrów. Obszar nad kopalnią jest zamknięty dla lotów helikopterem, ponieważ wydarzyło się kilka wypadków...
wypadki te wiązane są z tajemnicą promieniowania kształtu, w tym wypadku może to myć kształt stożka czyli piramidy wewnętrznej...

http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=352
Niewyjaśnione zjawiska to nie tylko domena parapsychologii. Również laboratoria naukowe są areną zjawisk, których nauka nie jest w stanie wyjaśnić. Gennadij Szypow, rosyjski fizyk, opracował niezwykłą Teorię Próżni Fizycznej, dającą możliwość zrozumienia jednych i drugich.
Szypow cytuje, na przykład, proste doświadczenie polegające na krystalizacji, dajmy na to, soli kuchennej, w naczyniu umieszczonym w polu emitowanym przez stożek. W efekcie działania promieniowania kształtu stożka powstające kryształy, zgodnie z cytowanymi przez Szypowa badaniami, mają być większe od tych z próbki kontrolnej. Pomyślałem, że sam muszę przeprowadzić taki eksperyment. Jego ewentualne powodzenie będzie stanowiło dla mnie obiektywny dowód na powszechność tego zjawiska.
Stożek wyciąłem z wydrukowanego na drukarce szablonu i umieściłem w kartonie po papierze tak, że nad nim mogłem ustawić odkrytą szalkę Petriego z nasyconym roztworem soli kuchennej. Obok, poza obszarem oddziaływania stożka, ustawiłem próbkę kontrolną (fot.1). Jak widać na fotografiach obok, obraz obu szalek różni się zasadniczo. W polu promieniowania stożka sól utworzyła zdecydowanie mniej, za to większych kryształów (fot. 2 i 3). Różnice te można lepiej obejrzeć w powiększeniu (fot. 4 i 5).
Czy uzyskany przeze mnie wynik jest miarodajny? Na pierwszy rzut oka tak, ale na pewno wymaga dalszej weryfikacji - niemniej przeprowadzony test pokazuje łatwy sposób wyrobienia sobie własnego zdania na ten temat.
Badacze eksperymentujący z promieniowaniem kształtu często donoszą o szczególnych polach wytwarzanych przez płaskie figury geometryczne. Teoria próżni fizycznej interpretuje te promieniowania jako manifestacje pól torsyjnych płaskich kształtów. Rosyjski naukowiec W.T. Szkatow skonstruował tzw. torsiometr, za pomocą którego dokonuje pomiarów promieniowania torsyjnego takich figur (rys. 7).
Wiele wskazuje zatem, że promieniowanie kształtu jest rzeczywistością, obiektywnie potwierdzoną badaniami eksperymentalnymi. Promieniowanie to może mieć różnoraki wpływ na człowieka: od zbawiennego po niebezpieczny. Czy w takim razie nie można wyobrazić sobie, że promieniowanie kształtu potencjalnie może być wykorzystywane np. do kontroli ludzkich zachowań? Czemu nie? Na przykład totalitaryzm zawsze kojarzy się z topornymi formami sztuki. Dla jednych może to być skutek depresyjnego wpływu zniewolonego społeczeństwa na jednostkę, dla innych odwrotnie - celowe działanie mające zniechęcać ludzi do korzystania z wolności.
 
Wyniki pomiarów kontrastu torsyjnego płaskich figur geometrycznych za pomocą torsiometru Szkatowa: równoboczny trójkąt, odwrotna swastyka, gwiazda pięcioramienna, kwadrat, kwadrat z pętlami, prostokąt ze złotym podziałem (stosunek boków D=1,618), krzyż ze złotym podziałem, gwiazda sześcioramienna, krzyż z fraktalami (tj. z fragmentami podobnymi do całości), swastyka i okrąg.
Figury 5, 6, 7, 8, 9, 10 i 11 wykazują prawoskrętne pole torsyjne, a 1, 2, 3 i 4 - lewoskrętne. Zatem ich oddziaływanie na otoczenie powinno się różnić.
Wielu twierdzi że najlepsze promieniowanie to promieniowanie krzyża chrześcijan, wielu radeiestetów sugeruje iż krzyż chrześcijan ma zbawienne działanie...Religia chrzescijanska nigdzie nie naucza o pra-poczatkach swego symbolu - krzyza. Oczywiscie, musialo to ujsc uwadze wiernych, poniewaz skoncentrowani na przedmiocie wiary nie zajmuja sie oni tlem historycznym. A tymczasem krzyz ma zaiste intrygujaca historie, a jak poznamy za chwile, jest kluczem do wiedzy nie tylko o istocie chrzescijanstwa, ale i o wszystkich pozostalych religiach semickich
Religia chrzescijanska nigdzie nie naucza o pra-poczatkach swego symbolu - krzyza. Oczywiscie, musialo to ujsc uwadze wiernych, poniewaz skoncentrowani na przedmiocie wiary nie zajmuja sie oni tlem historycznym. A tymczasem krzyz ma zaiste intrygujaca historie, a jak poznamy za chwile, jest kluczem do wiedzy nie tylko o istocie chrzescijanstwa, ale i o wszystkich pozostalych religia
Najstarsze zachowane zrodlo informacji o historii naszej cywilizacji - sumeryjskie tabliczki gliniane - informuja o symbolu 'dingir'. Pierwotnie znak ten byl symbolem Galaktyki, upamietnionym za pomoca pisma klinowego na tabliczkach glinianych przez zalozycieli naszej cywilizacji. Postawiony przed imieniem osoby byl on jednoczesnie jej tytulem szlacheckim lub swietosci. 'Dingir' to osmioramienna gwiazda, czyli schematyczny obraz Galaktyk
 

http://www.silnik-potapowa.ekologika.com.pl/
 
.

Coś, ponad co nic większego nie może być pomyślane, jest tak bardzo prawdziwe, że nawet nie można pomyśleć, że tego nie ma. http://technologiamaszynowa.blogspot.co.uk/

Portret użytkownika elo

Witam. Pana post jest

Witam. Pana post jest niekompletny. Proszę podać link do źródła albo poprawić, oraz proszę czytać przed zamieszczeniem to co się napisało albo wkleiło CTRL+C CTRL+V.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika emil

Puma punku to techologia

Puma punku to techologia ktora wyprzedza nasze czasy,po co bawic sie piachem i cementem,skoro mamy dowod że można brac najtwardsze ziemskie skały i tworzyć z nich dowolne elementy,części budowli,maszyn.Ekologicznie i w zgodzie z natura,
Nigdzie na świecie nie znajdujemy podobnego majstersztyku,czyżby baza obcych?Bo jeśli ziemska cywilizacja to powinniśmy odnalezć kilka podobnych stanowisk,tymczasem nawet pobliskie Tiwanaku cechuje odmienny styl.
Ameryka Płd,a moze raczej Atlantyda,jest światem pełnym zagadek.

Portret użytkownika szuwaxpl

Oczywiście Boliwia, przez

Oczywiście Boliwia, przez pomyłkę zakradła  się, że Gwatemala.
Byłem - widzaiłem,. To co tam pozostało, traktowano jako kamieniołom, do dziś obok jest miasteczko Tiwanaku, tam są dopiero cuda, stary kościółek katolicki zamknęty a szkoda, przed nim wspaniałe rzeźby, przed każdym domem jakieś fragmenty antyczne. Najwięcej wywieziono podczas budowy kolei w Boliwi, ale zjawił się Artur Poznański i ratował co się dało dzięki Bogu. Mam wiele zdjęć tych wspaniałych elementów.
Najważniejszy jest posąg w muzeum, przenieśli Go pod dach i zakaz robienia zdjęć, dla mnie jest bardzo podobny do Moai z Wyspy Wielkanocnej, tylko inna twarz. Ameryka Pd. to same cuda, których nigdy nir odgadniemy. Pozdrawiam

Portret użytkownika konrad

Namaste Przyjaciele, odpowiem

Namaste Przyjaciele,
odpowiem Wam jak Budowano rózne budowle i cięto bloki, Robili to nasi Kosmiczni Braćia z Oriona,
Nadlatywał taki Statek w Kształcie podłuznego Cygara Nad Blok unosił go w powietrzu ten Blok lewitował
w powietrzu nad ziemiom i z dwa metry od podwozia pojazdu, i ustawiał dany blok w danym miejscu,
z Cięciem było podobnie Brał unosił w powietrzu wychodził taki Fioletowy Laser z Statku, bardzo długi
i nie szeroki i cioł Precyzjnie te Bloki Jak Masło.
Przyjacielu Transformator2012 Tak to Portal do innych Wymiarów, nim Schodzą Anioły i istoty Świetliste
a inne Łuki Światla które były widziane na naszej Planecie ,To Energie Wibracyjne Ziemi
 
Pozdrawiam i Życze Wysokich Wibracji
 

Portret użytkownika danielov

wszystko wskazuje na to ze

wszystko wskazuje na to ze jednak byly wysoko rozwiniete cywilizacje na ziemi, które niszczy potop...wiec pytanie kiedy nastépnym razem ? te bajki o przebiegunowaniu ziemi sá bardzo realistyczne

Portret użytkownika baca

gdzie tam potop Kolego? na

gdzie tam potop Kolego?
na wys. 4 tys. metrów?
niżej położone Machu Pichu ocalało bez kłopotów, i wiele innych miast również.
ta cywilizacja w Puma Punku padła od broni jądrowej - wszystko tam leży bezładnie porozrzucane, są schody do góry nogami, jest mnostwo zeszkoonego piachu i skał no i podwyższone promieniowanie.
to robota żydów - nie może być inaczej. wykończyli już tyle cywilizacji że raczej ta też nie stanowi wyjątku - bo gdyby wyjątek był nie byłoby już zydów.
nikt inny nie ma interesu w "uziemianiu" Homo Sapiens - to się opłaca tylko i wyłącznie Homo Neandertalis bo jak uziemią i cofną nas w rozwoju no to... znowu mają pełną kontrolę.
to już takie banalne że naprawdę wszyscy powinni o tym dawno wiedzieć, np Egipcjanie wyraźnie przed nimi ostrzegali. kilka innych kultur również
a tak w ogólw no to przecież nie ma do licha antygermanizmu, antyrusowizmu, anty.....cokolwiek a jest tylko i wyłacznie odwieczny antysemityzm.
pomyśl dlaczego a zrozumiesz w pewnym momencie.
pomyśl szybko bo jak żmije położą łapę na polskich wodociągach będziesz pił fluor który otępia, ogłupia a stosowany dłużej trwale obniża IQ.
nie bez powodu woda dla żydów nie jest w osraelu "uzdatniana" - "ulepszana" jest tylko i wyłacznie dla Palestyńczyków.
poza tym Amerykanie + Anglicy już od dawna są fruoryzowani i efekty są porażające - to niemal wyłacznie debile, no bo czyż nie?
pozdrowienia

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Baca ależ ty jesteś głupi i

Baca ależ ty jesteś głupi i do tego wszystkich obrażasz, w lipcu byłem w puma punku i muszę powiedzieć że czegoś tak wspaniałego a zarazem nierealnego w życiu nie widziałem. polecam zbieranie pieniędzy i wyjazd do ameryki południowej tak wspaniałych i dobrze zachowanych budowli to chyba nigdzie na świecie nie ma. Piramidy i sfinks to zabawki przy puma punku na żywo odlot warto polecam
pozdrawiam Juszka

Portret użytkownika elo

Chleb i mleko. Co mają te dwa

Chleb i mleko. Co mają te dwa produkty do żydów ? Wyjaśniam.

Dawniej tj przed 1995 rokiem podczas produkcji chleba i mleka w zakładach produkujących te 2 produkty do odkażania stosowano zwyczajną tanią jodynę. Jodyna jest potrzebna człowiekowi do normalnego funkcjonowania i do oczyszczania organizmu z toksyn. Ale to już przeszłość.

Obecnie siłą jest wymuszana zamiana stosowania jodyny i zastąpienia jej BROMEM.

Brom działa na człowieka tak że staje się psychopatyczny (od około 1995 w USA zaczęły się strzelaniny w szkołach) oraz drugiem niekorzystnym działaniem bromu jest to że w połączeniu z tłuszczem brom żeluje się i zmienia w ciało stałe. Także w latach 90' zaczęła się na świecie plaga nieuleczalnych tłuściochów. Ich tkanka tłuszczowa żeluje się jeśli dostarczają do organizmu duże ilości bromu, to jest trwałe i organizm jest niezdolny do usunięcia tego.

Zgadnijcie teraz kim są właściciele korporacji które wymuszają na wszystkich pomniejszych producentach zmiany jodyny na brom ?
 

Portret użytkownika iwan2229

Bardzo mądrze prawisz

Bardzo mądrze prawisz kolego...Hitler się w tym połapał budując od zera niemiecką gospodarkę w latach 30 tych XX wieku  doszedł do tego że we wszystkim macza łapy żydostwo.Zasrańce podają że holokaust pochłoną 6 milionów żydów ,a źródła historyczne podają że przed rozpoczęciem II wojny w Europie było 3,5 miliona żydostwa  z tego od huja  spierdoliło za ocean...

Portret użytkownika filip

Istnialy na pewno i wierze ze

Istnialy na pewno i wierze ze nie byly to ziemskie cywilizacje - zbyt duzo dowodow . Ludzie nauczyli sie wszystko interpretowac na swoj sposob , na miare swojego zrozumienia. Nie potrafimy w wiekszosci wyobrazic sobie scenariusza przebijajacego wszystkie filmy sci-fi - a jednak powinnismy.  Obejrzalem multum filmow dokumentalnych , ksiazki Danikena wskazuja na ogrom artefaktow i wszystko jest tak logiczne i poukladane , ze bynajmniej ja nie mam watpliwosci najmniejszej. Wierzymy w Boga , ktorego nikt nie widzial a dowodem sa Biblia , objawienia , cuda itd a  nie sa one tak oczywiste jak dowody ze starozytnosci. Polecam ksiazke Barbary N. Choroszy " ZNAK CZASU - Biblijni Bogowie wracaja na Ziemie " . Kazdy moze mi teraz zarzucic, ze z jednej strony pisze o Bogu a po chwili o Bogach  lecz jedni od drugich sie roznia tym , ze Bog jest jako wszechmocny jakiego znamy z Biblii a Bogowie , sa to postacie , ktore w czasach starozytnych odwiedzaly Ziemie i oczywiste jest , ze otrzymali przez nas miano Bogow - postaci z nieba , istot "wyzszych" od nas. Dla zdecydowanej wiekszosci moja wypowiedz bedzie powodem do komentarzy roznej tresci ale tak to juz niestety jest , gdy nie ma sie otwartego umyslu i nie ma wystarczajacej checi do zainteresowania sie tematem przeszlosci - najbardziej tajemniczym tematem obecnej rzeczywistosci. Sceptykow jedynie moge zachecic do sprobowania zadania sobie pytania - dlaczego taki scenariusz nie moglby byc mozliwy , czy to dlatego ze nikt w szkole i w zyciu codziennym o tym nie slyszal i uczony byl innej historii i dlaczego ta uczona historia nie ma prawa sie mylic . Czy pomimo tylu dowodow namacalnych  , tego samego rodzaju budowlach ( piramidy chociazby ) na calej Ziemi tak trudno na chwile zastanowienia? Nauczeni jestesmy wierzyc w telewizje , ktora nam prawdy nie mowi i filtrowane sa informacje z zycia codziennego , wierzymy w to co nam narzucaja nie zdawajac sobie z tego sprawy. Zatracilismy umiejetnosc samomyslenia ze tak powiem. Sprobujcie sami oceniac rozne rzeczy i samemu myslec . Pozdrawiam.

Skomentuj