Rabin przewidział trzecią wojnę światową w 2017 roku

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rabin Israel Meir Kagan, znany również jako Chafeca Chaim, mieszkał w Polsce w latach 1839-1933. Przez Żydów uznawany jest współcześnie za jednego z największych proroków. Dom Chaima w Raduniu na Białorusi w latach 2001-2002 został rozebrany i zabrany do USA. Przed śmiercią w 1933 r. Chafeca Chaim poczynił kilka przepowiedni, dotyczących wojny Gog i Magog, wielokrotnie wspominanych w religijnych zwojach żydowskich. Według niego, wojna Gog i Magog będą prowadzone w trzech etapach.

 

Rabin powiedział, że pierwszą była wojna lat 1914-1918, a drugi etap Gog miał nastąpić 25 lat po niej i miał być o wiele bardziej brutalny niż poprzedni. Druga wojna światowa rozpoczęła się w 1939 r., czyli dokładnie 25 lat po rozpoczęciu pierwszej wojny światowej. Końcowa część proroctwa Chafeca Chaima oznacza, że trzecia część wojny Gog nastąpi w ciągu 72 lat po zakończeniu drugiego krwawego konfliktu.

 

Od samego początku dla tłumaczy nie było jasne, czy rabin mówił o 72 latach po wybuchu drugiej wojny światowej, czy o 72 latach po jej zakończeniu? Jeśli liczyć od 1939 roku, wówczas miałoby to nastąpić w 2012 roku. W tym czasie wizualnie wojna Gog i Magog była nieaktywna. Mając jednak na uwadze zakończenie wojny w 1945 roku, data prowadzi nas do 2017 roku. W swojej nowej książce pn. „Mesjasz idzie. Czy jesteś gotowy?” Rabin Alon Anawa cytuje kilku uczniów Chafeca Chaim, którzy osobiście słyszeli, jak ten czynił te przepowiednie.

 

„I ta wojna [wojna światowa] zakończy się bezprzykładnymi ofiarami" - przewidywał Chafeca Chaim. W czasie drugiej wojny światowej zginęło ponad 60 milionów osób, bojowników i cywilów, w tym sześć milionów Żydów podczas Holokaustu. W czasie drugiej wojny światowej zmarło więcej ludzi niż w jakimkolwiek poprzednim konflikcie militarnym w historii ludzkości.

 

Następnie Chafeca - Chaim przewidział: „Ale widzę, że Żydzi uznają dziesięć lat sobót, które zakończą się przed końcem [2015]. Pod koniec 2015 roku będzie ostatnia z tych sobót. Wtedy dotrzemy do [2016] i na całym świecie rozpocznie się niewiarogodna liczba konfliktów ... szczęśliwy, ci, którzy je przeżyją".

 

Rabin Pinchas Winston, znawca Talmudu, wyjaśnił w specjalnym wydaniu Breaking Israel News związek pomiędzy końcem świata, a wojną Gog i Magog i przyjściem Mesjasza. „Mesjasz jest przyczyną tej wojny. On jest za Jerozolimą i przybędzie do nas z powodu wojny” - powiedział Winston. Innymi słowy, ochrona Jerozolimy przez Mesjasza przed zagrożeniami ze strony innych narodów jest potencjalnym katalizatorem dla trzeciego etapu wojny Gog, który zgodnie z przewidywaniem Chafeca - Chaim, jest oczekiwany w 2017 roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Zbigniew

W czasie drugiej wojny

W czasie drugiej wojny światowej zginęło ponad 60 milionów osób, bojowników i cywilów, w tym sześć milionów Żydów podczas Holokaustu. Zaś podczas obu wojen światowych zginęło 100 milionów Słowian......Czy to nie jest większy holokaust?

Portret użytkownika Aliens

Może i wybuchnie. Opiszę sen

Może i wybuchnie. Opiszę sen (wizję) który miałem tydzień temu a który był bardzo realny. Opisałem to pod artykułami w wiadomościach WP ale atykuły zostały usunięte wraz z moim opisem. Sen ,, widziałem jak USA precyzyjnie bombardują 2 małymi głowicami jądrowymi instalacje rakietowe Kima. Widziałem wielkie poruszenie. Wystrzelili rakietę ale nie widziałem gdzie ona poleciała. Widziałem wyraznie strach amerykanów i Kima. Nie wiedział co ma robić. Podjął decyzję o zagładzie Korei Południowej i Japoni. Wojska USA nie weszły do Korei było widać ich słabość. I tak zacznie się przerażające zniszczenie ludzi'' tak wygląda część mego snu a czy się sprawdzi to zobaczymy. Był tak realny, że wszystko słyszałem i rozumiałem co mówili. To tak jak podróż w czasie.

Portret użytkownika Homo sapiens

Czy tak było w rzeczywistości

Czy tak było w rzeczywistości nie wiemy, ale rabin wygląda wyjątkowo skromnie, co może świadczyć, że był bardzo wtajemniczony, kto wie, może wierzył potajemnie w Jezusa. Są tacy rabini, którzy ze strachu przed sanchedrynem nie przyznają się do wiary w Chrystusa. Najbardziej znany przypadek to Rabin Yitzhak Kaduri. "Jeden z najbardziej szanowanych rabinów napisał przed śmiercią list, w którym ujawnił imię Mesjasza. Według niego brzmi ono Jeszua - Jezus. Żydzi są w szoku - podała Rzeczpospolita." Ten Rabin Israel Meir Kagan jesat trochę podobny do Yitzhaka Kaduriego.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Stary Polak

Ale fajnie liczą tak, żeby

Ale fajnie liczą tak, żeby dobrze wyszło. 25 lat po I WŚ to 1918+25=1943. No dobra, jak przyjmiemy 25 lat od wybuchu I WŚ to rzeczywiście wyjdzie, bo 1914+25=1939. Jak przyjąć taką samą zasadę liczenia dla drugiego to wychodzi 1939+72=2011. To się nazywa kreatywna arytmetyka Sad  

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

rabin ch..ja wiedział...

rabin ch..ja wiedział... Ciekawe, bo tych jego trafnych przepowiedni nigdzie nie opublikowano za jego zycia. To charakterystyczne dla "proroków"... Ich przepowiednie spełniają  sie po faktach... Smile

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Kmieciu

Rabin nie przewidział, a

Rabin nie przewidział, a przypomniał, że cebulaki ze stulejką 3 wojny to zaplanowali dawno, ze 100 lat przed pierwszą... Świadczy o tym pierd*lenie o "6 mln Żydów", jak ich zginęło może z 300 tys., a rzeczywisty rachunek dalej maleje. W końcu stanie na 6 ale tysiącach, bo ci żydoscy szmalcownicy, udający Niemców jidysze aszkenazyjscy w armii Adolfa, wreszcie tysiące sadystów w UB/SB (a teraz ich eurolewackie dzieci i wnuki) chyba z popiołu w Auschwitz się nie odtworzyli?! 6 mln to zginęło ale Polaków, o Rosjanach to już nawet nie wspomnę... Holocaust był, ale Słowian, z niemiecko-ukraińsko-jewrejskich łap!

 

Strony

Skomentuj