Rabin zaczął tworzyć koronę dla Króla Mesjasza

Kategorie: 

Źródło: http://thebigtheone.com/?p=4113

Rabin Yosef Berger, rabin grobu króla Dawida na Górze Syjon, zainicjował specjalny projekt stworzenia złotej korony, która zostanie przedstawiona królowi-mesjaszowi podczas jego przyjazdu do Jerozolimy. Rabin Berger, bezpośredni potomek króla Dawida, wyjaśnił, że powstanie państwa Izrael i wojna sześciodniowa były jawnymi cudami i że żyjemy dzisiaj na początku epoki mesjańskiej, ponieważ wspaniałe znaki nadal trwają i dopiero niedawno było ich pięć.

 

Ponadto, na początku grudnia, przedstawiciele 70 narodów przybyli do Jerozolimy z okazji święta Chanuki, aby uczestniczyć w konsekracji kamiennego ołtarza, przygotowanego do użycia w Trzeciej Świątyni. Teraz, po symbolicznym zjednoczeniu 70 narodów świata wokół projektu Świątyni, stworzenie korony króla Mosziach przyspieszy przybycie Mesjasza.

 

„Przez 2 tys. lat Izrael czekał na Mesjasza" - mówi rabin Berger w specjalnym ekskluzywnym wywiadzie dla BIN. „Jako symbol naszego przekonania, że ten czas oczekiwania się skończył, musimy przygotować koronę, ponieważ pierwszym aktem Mosziach będzie przywrócenie dynastii Dawida, która wyraźnie różni się od każdej innej królewskiej dynastii, jaka kiedykolwiek istniała".

 

Berger jest bardzo zainteresowany projektem. Jest synem rabina Shaloma Bergera, duchowego przywódcy tysięcy członków społeczności chasydów w Miszkolcu. Rabin Josef Berger może śledzić swoją rodzinną linię od ojca do syna bezpośrednio do króla Dawida. Aby zilustrować szczególny charakter dynastii Dawida, rabin Berger cytuje proroka Zachariasza (14:9):

 

„I Haszem będzie królem nad całą ziemią; W tym dniu będzie jeden Haszem z jednym imieniem. Prawo ustanowione przez Mojżesza zjednoczy wszystkie 70 narodów, doprowadzając ich na górę Syjon, aby służyć jako Hasz (Bóg)" - mówi rabin Berger. Rabin podkreślił, że król Izraela dopilnuje, aby wygnanie Żydów się skończyło i że wszyscy zostali zgromadzeni. Świątynia została zbudowana, a służba tam odnowiona.

 

„Kazano nam to przewidzieć, modlić się o to" - mówi rabin Berger. „W Midrasz (nauczanie homiletyczne) napisano, że pokolenie, które antycypuje i pragnie królestwa Bożego, otrzyma odkupienie. Jednak takie oczekiwania są znacznie większe, jeśli towarzyszy im fizyczne działanie." Rabbi Berger zauważył, że podjęto już niesamowite wysiłki, aby przywrócić Trzecią Świątynię, a nawet wszystkie niezbędne przybory do usług są gotowe. Jednak na razie brakuje tylko korony dla Mesjasza, który zbuduje Świątynię.

 

„Stworzenie korony dla króla jest bezprecedensowe" - mówi rabin Berger. „Kiedy wszystkie 70 narodów zjednoczą się w akcie miłości, bezpośrednio przeznaczonym dla króla w Jerozolimie, to niewątpliwie odpowie Haszem. W tym pokoleniu, kiedy staje się jasne, że przyjście Mesjasza jest bliskie i nieuniknione, a raczej już jest tutaj i tylko czeka, aby się otworzyć - musimy przygotować nasze serca, wykonując działania, które wzmacniają naszą wiarę. "

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Natenczas_Wojski

Niech uszyją mu jeszcze buty.

Niech uszyją mu jeszcze buty. A jak przyleci na lotnisko w Tel-Avivie to wręczą dodatkowo elegancki neseser i laptop, żeby mógł zarządzać budową. O ile będzie po studiach architektonicznych... 

Portret użytkownika Kmieciu

O kurła, oni chyba tak na

O kurła, oni chyba tak na serio, bo to jest któryś już art zapowiadający Mosziacha w ciągu ostatniego roku... A czort z tym, niech się szykują - raz, mają zajęcie i nie zajmują się lichwą i podjudzaniem, dwa - jak ten ich Mosziach już przyjdzie to może będą spokojniejsi wreszcie i nie będą tak innych wkur***, i trzy - wreszcie się dowiemy czy Dżizus był Mesjaszem czy nie, bo rzeczony Mosziach albo powie "Nareszcie przybyłem!" albo "Miło was znowu widzieć!"...

 

Skomentuj