Reinkarnacja okiem naukowca, niezwykłe historie dzieci które żyły wcześniej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Począwszy od 1961 roku, Dr Ian Stevenson przez czterdzieści lat badał dzieci, które spontanicznie przypominały sobie przeszłe życia. Badacza interesowały wyłącznie przypadki które można było potwierdzić faktami i konforntacją z ich "dawnym" otoczeniem. Stevenson, skupił się na badaniu relacji dzieci, ponieważ uważał że nie są w stanie sfabrykować wspomnień z poprzedniego życia.

 

Ponieważ Stevenson zmarł w 2007 roku, jego następcą został Jim Tucker, z Uniwersytetu Wirginii. W 2018 roku dr badacz podsumował relacje spisane przez Stevensona i jego współpracowników. Naukowcy, zebrali ponad 2500 wywiadów dotyczących zagadkowych wspomnień z poprzedniego życia. Blisko 1567 z tych przypadków zostało zdiagnozowanych jako wiarygodne, a kolejne 150, jako prawdopodobne.

Co ciekawe, większość przypadków badanych przez Stevensona pochodzi z Azji, Indii lub innych regionów, w których wiara w doktrynę reinkarnacji jest powszechna. Przypadki z dzieciństwa badane przez Iana Stevensona mają pewien spójny zestaw okoliczności. Gdy tylko dziecko zaczyna się komunikować, zaczyna opisywać przeszłe życie. Często stwierdza, że ​​jego imię różni się od imienia nadanego mu przez biologicznych rodziców. Dziecko upiera się, że jego obecna rodzina nie jest prawdziwa, a jego prawdziwi krewni mieszkają w innej wiosce lub mieście.

 

Wiele z analizowanych przez Stevensona dzieci zapamiętuje imiona różnych członków rodziny i lokalizacje geograficzne z poprzedniego życia. Przywołują one fizyczne cechy domu i okolicy miejsc, w których nigdy nie były. Średni wiek, w którym dziecko zaczyna mówić o przeszłym życiu, wynosi 3 lata, a utrata tych wspomnień ma miejsce w okolicach 7,5 lat. W wielu przypadkach, dziecko pamięta szczegóły swojej śmierci w poprzednim życiu. 

 

Około 66 procent reinkarnacji badanych przez dr Stevensona, dotyczyło dzieci, które ze szczegółami opowiadały o swojej przedwczesnej śmierci. Stevenson odkrył, że ludzie, którzy umierają z powodu urazów, takich jak rany postrzałowe lub kłute, często rodzą się w późniejszym wcieleniu ze znamionami lub bliznami, które odzwierciedlają rany z poprzedniego życia. W dalszym życiu, dziecko może rozwinąć fobię związaną z przyczyną swojej "dawnej śmierci".

Na podstawie informacji przekazanych przez dziecko rodzinie biologicznej, często można ustalić rodzinę dziecka z poprzedniego wcielenia. Nawet podczas pierwszego spotkania ze zdawałoby się obcymi ludźmi, dziecko jest w stanie zidentyfikować członków rodziny po imieniu. Często znają one tajemnice rodzinne, które nie wychodziły poza rodzinę.

 

Rodzice biologiczni reinkarnowanego dziecka często obawiają się, że zostaną porzuceni dla poprzedniej rodziny. Większość przypadków opisywanych przez Stevensona wskazuje jednak na coś innego. Związek między dzieckiem a nowymi rodzicami, nie zostaje utracony, choć reinkarnowane dziecko, często nawiązuje długotrwały związek ze swoją dawną rodziną.

Dane z wywiadów sugerują również, że cechy charakteru, osobiste preferencje i nawyki często utrzymują się z jednej inkarnacji na drugą. Płeć dziecka, zazwyczaj też pozostaje taka sama. Jedynie w około dziesięciu procentach przypadków dochodzi do zamiany płci z jednego życia na drugie. Przypadki zbadane przez Stevensona pokazują również, że nawet ludzki wygląd może pozostać niezmieniony od jednego wcielenia do następnego. 

 

Na zakończenie warto nadmienić, że dzieci bardzo często pamiętają okres pomiędzy życiami. Tegp typu relacje, przewijały się 20 procentach przypadków. Warto zauważyć, że średni odstęp między śmiercią w poprzednim życiu a odrodzeniem wynosi 16 miesięcy, czyli około 1,5 roku. Maksymalny znany odstęp między śmiercią, a odrodzeniem wynosił 4,5 roku. W przypadkach reinkarnacji związanych z samobójstwem w poprzednim życiu, reinkarnacja może nastąpić w zaledwie 3 miesiące.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj