Remontował mieszkanie - odkrył podziemny kompleks

Kategorie: 

www.google.com

Gdy w 1963 roku, mężczyzna z Kapadocji w Turcji zburzył scianę domu, okazało się, że za nią, odkrył tajemniczy pokój i skomplikowany system tuneli z dodatkowymi pomieszczeniami przypominającymi jaskinie. To, co odkryl bylo starozytnym "kompleksem Derinkuyu" podziemnym miastem w Turcji.

Rozbudowana sieć podziemnych tuneli posiada oddzielne wejścia, szyby wentylacyjne, studnie oraz kanały łączące. To było jedno z kilkudziesieciu podziemnych miast wykutych w skale w Kapadocji  kilka tysięcy lat temu. Pozostawała ukryta od wieków.

[ibimage==22605==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Podziemne miasto w Derinkuyu nie jest ani największym, ani najstarszym, ale jego 18 kondygnacji robi spore wrazenie. Miasto zostało prawdopodobnie użyte jako gigantyczny bunkier dla mieszkanców na wypadek wojny lub klęski żywiołowej.

Miało dostęp do świeżej bieżącej wody - studnie nie posiadały kontaktu z powierzchnią, aby zapobiec zatruciu mieszkanców lub skażeniu źródła. Posiada równiez wydzielone rejony jak; sklepy, sale ogólnodostepne, grobowce, arsenały, hodowle inwentarza żywego, i drogi ewakuacji. Jest nawet cos w rodzaju auli . I pomysleć, że to wszystko zostalo odkryte, bo ktos postanowił wyremontować mieszkanie.

[ibimage==22606==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

[ibimage==22607==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

[ibimage==22608==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

[ibimage==22609==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

[ibimage==22610==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jak sie nie mylę koło kamienne ktore widać to żarno do mielenia ziaren na mąke podobnie postępowano w Niemczech - stare kamienie z młyna wbudowywano w ganki albo fundamenty domów ( styl Wilhelmiański ) http://www.noclegi-ustka.com.pl/images/stories/Zimowiska/zimowiska-kosci... oraz http://bogatyczlowiek.eu/wp-content/uploads/2013/10/Ustka-zau%C5%82ek-ka...

 

[ibimage==22611==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

[ibimage==22612==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pasjonat

Byl taki konkwistador ktory w

Byl taki konkwistador ktory w 14 wieku wyruszyl w dzicz by odnalezc czesc zlota ktore wg mitow spoczywalo w pewnej wiosce. Dotarl do wioski, ujrzal swietliste kule - zrodla swiatla oswietlajace alejke, dotknal jednej a ta nieodwracalnie zgasla. Scieto mu za to leb, i zasuszono do wilkosci pileczki tenisowej - przy pomocy wrzatku i soli. Glowa do dzis jest wystawiona w jakims muzeum (niestety nie posiadam zrodel zeby to potwierdzic- ale zdjecia tej czaszki widzialem) Takie same zrodla swiatla opisywano w projekcie Kronos - Nowa szwabia. Ale co do swiatla uwazam ze  w podziemnym miescie byly paleniska bo nie powiedziano czy sciany nosza slady osmolen - wiec nie mozna tego jednoznacznie wykluczyc tak jak nie mozna potwierdzic szczelnosci jaskin.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika scolo

Człowiek, czy to

Człowiek, czy to prehistoryczny, czy współczesny podejmuje działania dość racjonalne mające uzasadnienie środowiskowe. Przeniosi się gdy nie ma wody, a pod ziemię mógł pójść ze względu na promieniowanie występujące po wojnach atomowych, o których wiemy, że miały miejsce. Ślady topionego szkła na Sacharze, morze całkiem martwe i inne oznaki.

Portret użytkownika ZielarzKrakowski

LuluAmelu mieszkali

LuluAmelu mieszkali pierwotnie w tych miastach. Mieszkali w nich na stałę. W tunelach nie używano ognia do oświetlenia, więc nigdy nie wychodzili, by ich oczy trwały w adaptacji do ciemności. Dlatego było tam całe (trwałe) zaplecze socjalne.  Funkcja militarna pojawiła się dużo później.
Labirynt kreteński tez byl takiej konstrukcji, mieszkał w nim rogaty człowiek (Apis) oraz jego kapłani - wypisz wymaluj wyobrażenie średniowiecznego diabła.
 
Stara legenda mówi, że głeboko pod Wawelem jest drugi Wawel. Takich legend w Europie jest wiele.
 
W tym kontekście warto przeanalizowac pierwotne pochodzenie tuneli np odesskich, krymskich, kremlowskich, bialostockich, lub paryskich. Prawdopodobnie pierwotnie nie były to kopalnie kredy.
itd itp.
 
 

Portret użytkownika debet

Oj biedaczki archeolodzy

Oj biedaczki archeolodzy znowu powiedzieli że to wykute przez starozytnych to są ślady użycia technologii topienia skaly i robienia przez maszynę gładkich ścian amerykanie tak budowali podziemne bazy na swój uzytek jeżeli ktos myśli że te gladkie ściany powstaly przy użyciu miedzianych narzędzi gratuluje dobrego samopoczucia

Portret użytkownika b@ron

zajebiste...ale należy się

zajebiste...ale należy się spodziewać, że takich tuneli jest więcej ...kto wie czy podziemne miasta to nie mit chociaż istnieje w związku z tym wiele problemów np. jak uchronić takiego kolosa przed zalaniem? a na dłuższą metę , nie da rady tam wyżyć bo przecież nie starczy pożywienia
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj