Reptilianie zdominowali kulturę starożytnego ludu z Mezopotamii

Kategorie: 

Źródło: Internet

W szkole naukę o starożytności rozpoczyna się od omówienia cywilizacji z Mezopotamii z tajemniczymi Sumerami włącznie. Okazuje się jednak, że jeszcze wcześniej ziemie między Eufratem a Tygrysem zamieszkiwała jeszcze wcześniejsza kultura. Pozostały po niej między innymi wykopane przez archeologów figurki gadzich humanoidów.

 

O dziwnych artefaktach przypominających reptilian, które zostały wykopane na stanowisku archeologicznym Al Ubaid w Iraku, środowisko naukowe wspomina niechętnie. Od dawna nie powiększył się nasz stan wiedzy na temat tych artefaktów sprzed 7000 lat. Zresztą wiek tych znalezisk szacowany jest jedynie po warstwach, w których je odnajdywano.

 

Kultura Ubaidian istniała w Mezopotamii między 4000 a 5500 lat przed naszą erą. Tak jak w przypadku starożytnych Sumerów tak i w tym przypadku nieznane jest ich pochodzenie. Pojawiają się na kartach historii nagle i od razu na dość zaawansowanym poziomie rozwoju cywilizacyjnego.

Ludzie Ubaidian stosunkowo szybko zaczęli się organizować w formie społeczeństwa. Najpierw powstawały duże osady, które potem wyewoluowały w miasta. Niektórzy badacze twierdzą, że miasto Ur, jeden z głównych ośrodków starożytnego Sumeru, powstało właśnie w czasach kultury Ubaidian. Zresztą pojedyncze reptiliańskie figurki znajdowano nie tylko w Al Ubaid, ale również w Ur i w Eridu. Może to oznaczać, że ośrodki te związane są z ludem Ubaidian, a nie tylko z Sumerami.

 

Zastanawiająco wygląda szczególny rodzaj zafiksowania tamtejszych twórców na odzwierciedlaniu w lokalnej kulturze wizerunku gadzich humanoidów. W czasach dzisiejszych można ich nazwać reptilianami. Ich postacie wyglądają jak ludzie z wyjątkiem głów, które są długie i duże. Mają nadane wyraźnie gadzie cechy.

Czy można te artefakty traktować literalnie, czyli przyjąć, że przedstawiają rzeczywiste istoty, z którymi mieli kontakt tamtejsi ludzie? Oczywiście historycy uważają, że absolutnie nie. Ich zdaniem gady mają znaczenie symboliczne i dlatego miały takie znaczenie dla tego ludu.

 

Eksperci zwracają uwagę, że podobne bóstwo o gadziej naturze mieli również Sumerowie, nazywało się Enki. Jednak czy jest to dowód na to, że należy mieć jedynie symboliczne podejście do kwestii wizerunków humanoidow z gadzimi głowami? Niewątpliwie jest to kwestia dyskusyjna i konieczne są nowe odkrycia, które rzucą trochę światła na tajemniczą kulturę Ubaidian.

 

 

 

Zobacz również:

//innemedium.pl/wiadomosc/figurki-reptalian-al-ubaid-dowodem-obecnosc-ziemi-gadziej-rasy

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Posłuchajcie

Posłuchajcie Drogomleczanie:Te figurki przedstawiaja lud istot z gatunku Oryl.Jeśli będziecie grzeczni i na to zasłużycie,to wam kiedyś opowiem o nich.

Portret użytkownika a kuku

To nie zadne gady ,gdzie

To nie zadne gady ,gdzie ogony zebiska ? Potraficie tyko krytykowac i wydziwiac , a wszystko co wygada inaczej jest beee. To pokazuje jak primitywni sa ludzie i nigotowi jeszcze . udzie peni przemocy i materiaizmu.
To istoty z Nibiru obecnie zamieszkuja Oriona.
Ur.

Portret użytkownika Matilian

Ciekawe, że w mediach, w

Ciekawe, że w mediach, w programach o starożytnych kulturach najmniej mówi się o Sumerach, kulturach Babiloni, etc. Mówi się dużo o Majach, Inkach, Rzymianach, Egipcjanach a o Sumerze?  Może też przez zbyt bliskie powiązania z "naszą' Biblią? 
Figurki są faktycznie dziwne, ale jedna z tych "gadzich" postaci trzyma jakgdyby niemowlę u piersi... Motyw powszechny w starożytności, ale czy gadzi? No chyba że to hybryda? A tak przy okazji zwracam też uwagę na dziwny trójkątny rysunek w okolicach bioder tych "istot". Trochę, jak masoński fartuch... ale to tak już z przymrużeniem oka... chociaż, kto wie? 

Portret użytkownika El Koto

Przecież to Yahfe na tych

Przecież to Yahfe na tych zdjęciach. To ona wydała polecenie podbicia tej planety. Obecnie przebywa na urlopie w innym sektorze, a jak tu wróci zapowiedziała że zrobi dożynki - dosłownie tak to wynika z mądrości zawartych w księdze Sanhedrynu.

Portret użytkownika gmo zabija

gadoidy(reptyle i szaraki)

gadoidy(reptyle i szaraki) przylecialy tutaj 13500 lat temu planeta bojowomieszkalna levan (dzisiaj "nasz" ksiezyc), 6000 lat temu zaczli porywac i gwalcic nasze kobiety, bekarty z tych niechcianych ciaz to azjaci niestety, reptyl yahwe mieszka w swoim levanie i z tylnego siedzenia zarzadza nasza planeta przez swoich zydomongolosaksonow ktorzy maja za zadanie pozbyc sie bialej hellenskoslowianskiej rasy ziemskiej i zastapic ja azjatami, zydzi w polsce podstepnie morduja nasza inteligencje, zamordowali ponad 20000 naszych oficerow w rosji  plus 1000ce na syberii plus 100 w samolocie plus 3000 (lepper prtelicki mus) podczas rzadow morderczej 3RPO, zadaniem PO jest wpuszczenie mordercow arabskich na nasze ziemie dlatego nagabuja nas na to wbrew rozsadkowi i wbrew naszym obywatelom, no ale w koncu merkel nie daje im kasy za darmo, wiecej na blogu hellenandchaos

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

To po prostu jakiś sumeryjski

To po prostu jakiś sumeryjski desperat seksualny zrobił to z jakąś jaszczurą i wyszło takie ch*j wie co. Ludzie nie widzieli takiego czegoś więc wyrzeźbili figurkę ku przestrodze dla następnych pokoleń.

"Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz... Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm"     Cz. Miłosz

Portret użytkownika Pebu

Już dawno odkryli planety

Już dawno odkryli planety nadające się do życia i zamieszkane przez obce cywilizacje. Ale to i tak nie ma znaczenia bo w gruncie rzeczy i tak nic nie ujawnią. Myślicie, że rządy nie posiadają technologii aby przebyć dystans tysięcy lat świetlnych ?? Najbardziej śmieszą mnie naiwniaczki, którzy twierdzą, że obcy zapewne gdzieś istnieją ale nigdy się z nimi nie skontaktujemy bo dzieli nas zbyt wielki dystans. Oni nawet wam nie ujawnią tego co mają na Księżycu i Marsie, a co dopiero w innych miejscach. Oni nawet nie prześlą wam żadnego filmu w wysokiej rozdzielczości w tym żadnych zdjęć. W tym Zero eksploracji kosmosu, załogowych misji kosmicznych. Kompletne nic. No ale część z was właściwie nie myśli więc czy wam coś robi różnicę ? Ja wam mówię, że Obce cywilizacje patrzą na was z góry od początku dziejów tej planety. I oni się nie ujawnią z wielu względów i jednym z nich jest fakt, że na planecie ziemia jest zbyt wilki bajzel w każdym aspekcie życia. Główny problem to religie. Oni się nie ujawnia bo ich istnienie koliduje z religiami i proszę nie wmawiajcie mi, że się mylę. Tak, wiem, że Watykan ostatnio się zabezpieczył ogłaszając, że przyjmie obcych do swojej trzódki. Ale to tylko pic na wodę. Jeśli okazałoby się, że obce cywilizacje były tu znacznie wczesniej niż Chrześcijaństwo to wasza wielka religia nadaje się do kosza. No ale niestety tak własnie jest.. taka jest smutna prawda. Trzeba być trochę oczytanym, przenalizować wiele rzeczy i zacząć logicznie myśleć mordki i nie łudzcie się, że oni coś kiedykolwiek zrobią dla "dobra ludzkości".

"Wpierw będą cię ignorować, później będą się śmiać, jeszcze później będą atakować, a na końcu dopiero wygrasz" 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex3

"Obce cywilizacje patrzą na

"Obce cywilizacje patrzą na was z góry od początku dziejów tej planety."
A po co oni tyle tysięcy lat na nas tylko patrzą?
Zadałeś sobie pytanie, że skoro przed 7000 lat byli między ludźmi i nagle zniknęli i teraz sobie tylko patrzą...
Po co do cholery nas mają sobie oglądać??
 Nie ma żadnych pozaziemskich cywilizacji, a te obce istoty, które nas "odwiedzają" to ziemscy hodowcy ludzi odwiedzający hodwlana zagrodę ( powierzchnię Ziemi) i  nas  w niej wyłącznie w celu dojenia i konsumpcji ...
Naiwniaczek jesteś..

Portret użytkownika niebieski52

...a jak myślisz,czy

...a jak myślisz,czy przypadkiem nasi bogowie to nie kosmici ? Żadna religia nie mówi o innych cywilizacjach;coś tu nie tak..i wygląda na to że ci bogowie to wlaśnie kosmici;stworzyli nas na obraz i podobieństwo tak jak to piszą Sumerowie.Enki z Enlilem pożarli się o naszą suwerenność-toczyli wojny i Enki(dobry dla nas)przegrał...ale obiecał że kiedyś powróci.Płód ludzki we wczesnym stadium ma jaszczurczy ogon.Enlil(biblijny szatan ?) tworzy religie w celu trzymania ludzkości w ciemnocie.Kogo Jezus nazwał plemieniem wężowym ?

Portret użytkownika laxim

Sumeria, Aria mus - stworzyli

Sumeria, Aria mus - stworzyli plemiona Ariów -potomków Laxów, które wędrując z powrotem z białych ledźwi wracali ku wschodowi Swaroga, nasza cywilizacja białych Istot z niebieskimi oczami to nie historia kossinowców czy pseudojudaistycznych naukowców to historia prawdzwia bo z Rzeczy Pierwszej pochodzi, jako jedyni zachowaliśmy czystość krwii i nie dokonywaliśmy krzyżowania w najblizyszm pokrewieństwie.  Nie piszcie, Bibilia bo to przepisane i zniekształcone Wedy, a o X -Sza(tan) już pisałem i jest wymysłem religii Judaistycznych i wpływu ich kultury na narody ościenne. Co Czarnobogów też zakwalifikujecie do sił nieczystych, trochę wiedzy z własnego podwórka. Siły które rządzą prawami Ziemi - nie są ani dobre ani złe - one są bo muszą być. Człowiek jako istota rozumna powinna sama decydować co mu sprzyja a czego nie powinien robić. Cos jest akceptowalne albo nie, Wiara, Wieda, Jedność, Społeczeństwo, wspólnota - nie religia, Wiedza jest równoznaczna z Wiara, przyrodzoną nadaną od samego Ojca.

Portret użytkownika Kazek12

Moim zdaniem w róznych

Moim zdaniem w róznych okresach historii  Ziemi rózne istoty władały różnymi rejonami, a kultura ich była równie rozwinięta, a może nawet stali wyzej, niż obecnie, co mozna wywnioskowac po artefaktach ukrywanych przed powszechnym poznaniem, a które od czasu do czasu  ujawniane są do powszechnej wiadomości, a czy w pełni to tez nie jest wiadome, bo interesy tego ujawniania moga byc rózne.
Wykopaliska , spalona Biblioteka Aleksandryjska, czy aby na pewno w całości, czy część tych historii  nie leży w przepastnych archiwach Watykanu i w innych miejscach, wskazują na celowe nie ujawnianie całej historii Ziemi znanej , a ukrywanej, aby  te fakty nie zmieniły całego szeregu zdarzeń  i  powszechnego postrzegania rzeczywistości.
Utrzymywanie populacji w ignorancji jest celowe i nie służy populacji, ani tym  którzy ukrywają arterfakty i prawdziwą hiostorię Ziemi. To nie zatrzyma poznania w ogóle, a może znacznie opóźnić zmiany jakim powinno ulegać życie na Ziemi. Lepiej byłoby aby te zmiany przyspieszyły i stąd głoszenie Apokalipsy, która jest spuszczaniem zasłony, a nie kataklizmem  mającym spowodowac wogóle zagładę zycia na Ziemi.

Portret użytkownika baca

admin takiej strony jak ta za

admin takiej strony jak ta za pięc tysięcy lat na podstawie wykopanych artefaktów pomyśli że na terenie dzisiejszej Polski czyli na terenach od Odry aż do Bugu oraz od Bałtyku do samiuśkich Tatr żył tylko jeden żyd o imieniu Jan Paweł drugi...
archeolodzy bedą kopać jak szaleni aby znaleźć szkielet Jana Pawła pierwszego... ale nie znajdą no więc narodzi się religia że JP2 został poczęty niepokalanie ze smoka wawelskiego który przy porodzie się rozpękł... i był big bang

Portret użytkownika pasjonat

No admin czy faktycznie

No admin czy faktycznie chciales uzyć slowa zdominowali ? Bo oprocz kilku figurek nie ma właściwie niczego innego świadczącego nawet o tym że "gadzi ludzie" żyli lub odwiedzili Ziemie a wydźwięk artykułu jest taki, jakby każdy miał portret gada w domu, modlił sie do nich, płacił im daniny, skladał ofiary i bał puścic najmniejszego i suchego bączka.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Zenek :)

  "Gadzi ludzie" żyją do

 
"Gadzi ludzie" żyją do dziś, cyganie na przykład kochają się sami określać właśnie jako "GADZIE".
 
Co do reptylian z artykułu to ich podstawową umiejętnością poza zmianą kształtu było manipulowanie sposobem odbierania otoczenia przez zaatakowanych ludzi. Dlatego też ich nie widać mimo iz nadal sa na ziemi w postaci 12 zydowskich rodów. Gadziość ludzi widać doskonale w warstwie energetycznej człowieka. Materia to tylko ZACZEP.
 

Portret użytkownika Dr Piotr

Podejrzewam, żę gdyby tam

Podejrzewam, żę gdyby tam archeolodzy przeorali dosłownie i kompletnie cały region na głębokość kilku-kilkunatsu metrów, to mielibyśmy dużo więcej dowodów i wyjaśnień, jak wtedy tam było i co się działo. Ale nikt na to zgody ani kasy nie da, więc pozostają nam domysły.

Portret użytkownika b@ron

to nie tak pasjonat...to ty

to nie tak pasjonat...to ty bierzesz wszystko do siebie, z treścią artykułu każdy może się zgodzić i nie zgodzić...to kwestia obserwacji, poglądów itd. coś co jedni wyśmiewają, innych zaciekawia, tak że nikt ci tutaj niczego nie wmawia, tylko ty masz problem z odbiorem.
ps. idąc tokiem twojego myślenia, musiałbym zapytać...dlaczego negujesz istnienie gadziej rasy, tylko dlatego,że nie każdy ma w domu figurkę lub portret gada ? ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika b@ron

pasjonat...trochę

pasjonat...trochę nieporzebnie się czepiasz, tytuł bądź nagłówek ma za zadanie przyciągnąć czytelnika i stosuje się go wszędzie, nie komentuje się tylko nagłówka, tylko czyta się całość, więc jak możesz twierdzić że ktoś ci coś wmawia skoro art na końcu brzmi, cytuję...
"Czy można te artefakty traktować literalnie, czyli przyjąć, że przedstawiają rzeczywiste istoty, z którymi mieli kontakt tamtejsi ludzie? Oczywiście historycy uważają, że absolutnie nie. Ich zdaniem gady mają znaczenie symboliczne i dlatego miały takie znaczenie dla tego ludu.
 
Eksperci zwracają uwagę, że podobne bóstwo o gadziej naturze mieli również Sumerowie, nazywało się Enki. Jednak czy jest to dowód na to, że należy mieć jedynie symboliczne podejście do kwestii wizerunków humanoidow z gadzimi głowami? Niewątpliwie jest to kwestia dyskusyjna i konieczne są nowe odkrycia, które rzucą trochę światła na tajemniczą kulturę Ubaidian."...nie doczytałeś czy jak ? przecież tekst jest wyraźny i przejrzysty.
zauważam że dziwnie reagujesz na teksty które w zakończeniu zawierają pytanie...tutaj autor po pytaniach, daje  odpowiedź , którą ja odbieram w sposób "nauka twierdzi tak, a co wy o tym sądzicie ? " temat jest ciekawy i te figurki coś jednak przedstawiają...prawda?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

baron ty tak na poważnie?

baron ty tak na poważnie? Dlaczego, po co, na co, jak gdzie..... pasjonat o jednym a ty o czym? I nie masz co udowadniać że 2+2=5 bo to nieprawda.
I tak nie zrozumiesz tylko zadasz bezsensowne pytanie-odpowiedź.

Portret użytkownika sio

Dawniej ludzie wierzący

Dawniej ludzie wierzący posiadali pewne zasady i ogromny szacunek do bóstw.
Dlatego nie pokazywali ich twazry aby nie wprowadzić innych w błąd nieprawdziwym, sztucznym wizerunkiem.
Te istoty przypominały ludzi,ale ich ciała nie były fizyczne tak jak obecnie.
Każdy musiał sobie taki związek z duchową istotą stworzyć we własnym zakresie.
potem przejęli to żydzi i muzułmanie.(obraz Boga był zakazany)
Z ludzkimi twarzami ukazywani byli tylko ludzie.
Ale niektóre kultury to zmieniły jak  grecja, rzym a potem chrześcijanie, którym nie zależało jak wyglądały ich bóstwa jak Zeus albo Jezus np.
To są tak czy owak jedynie symbole.
 

Portret użytkownika Q...

Taka mała dygresja dla

Taka mała dygresja dla zamulaczy obrazu  istnieniu szatana i jego siły sprawczej wielu wydarzeń określanych jako "ludzkie wybory pomiędzy dobrem i złem".  Podobno David Icke przerzuca się ostatnio w swoich opisach z reptilianków na archonków.  Może kiedyś, po przemierzeniu swojej drogi w tej symulacji,  wróci na jej początek i dostrzeże, jeszcze raz stanąwszy na owym pagórku w Ameryce Południowej, jak go kusy za nos wodzi a z nim miliony ludzi na świecie.

Portret użytkownika Kontrapunkt

Skoro to "gady" ( REPTILIANIE

Skoro to "gady" ( REPTILIANIE ), to dlaczego mają siusiaki, cycki i zapewne  pipki? Smile Bardziej to przypomina jakiegoś humanoidalnego ssaka z wydłużoną czaszką, niż gada...
Równie dobrze można by napisać, że ludzie kontaktowali się z istotami podobnymi jak do Anubisa, Ra, Seta, Bastet...itd.

Portret użytkownika aron jasnowidz

Bravo kontrapunkt ,jakie to

Bravo kontrapunkt ,jakie to proste gdy zadamy właściwe pytanie ,podrzucili nam nazwę bez obrazu i ludzie wszystko kwalifikują jako jedna rasa ,a tu okazuje się ze jest ich bez liku i bardzo podobne ale za chwile okaże się że bóstwa egipskie o kształtach ludzkich i głowach zwierząt istniały ,tak samo jak ta rasa .ale to nie reptilianie ,tylko zupełnie inne istoty i przyjdzie czas ze sfinks odkryje swoje tajemnice i zostanie otwarty a wówczas ludzie zrozumieją kto budował piramidy ,po co ,ile ras obcych z nich korzystało i w jakim oszustwie i zakłamaniu żyliśmy .

Portret użytkownika b@ron

aron jasnowidz...okej ,

aron jasnowidz...okej , znalazłem...dlatego że jestem zdecydowanym przeciwnikiem teori nauki, która stara się lemingom wmówić że piramidy zbudował człowiek dłutkiem i młotkiem, muszę przyznać że twój opis mnie nawet zaciekawił i jest wart przemyślenia.
Przeczytałem tam też inny twój opis w którym wspominasz o dniu dzisiejszym 26.11.2014 że ma być ważnym wydarzeniem i skojarzyłem to z tym o czym już wcześniej była tutaj mowa (chyba na czacie) ...tą datę podał też jakiś gosć któremu dwie wcześniejsze daty się sprawdziły ...tyle że dzień dobiega końca i nic nie wskazuje na wielkie wydarzenie...masz coś jeszcze na ten temat?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika aron jasnowidz

To było pytanie z mojej

To było pytanie z mojej strony i kojarzenie faktów ,wybuch był na Śląsku ,wojna uni z Rosją właśnie się zaczyna na Ukrainie ,Kaczyński pokazała w uni i Polsce ze wybory były sfałszowane ,co to da w przyszłości ,to się okaże ,ale martwi mnie tylko jedno jeżeli wojna będzie na zasadzie najemnicy kontra Rosja to ludzie dalej będą pluc na Rosję i siedzieć i powielać ten system ,zamiast go niszczyć i dawać się tak oszukiwać ,ale wszyscy co czują energię piszą ze jest strasznie spokojnie ,jak nigdy w tym roku jeszcze nie było a to nie wróży nic dobrego ,pożyjemy zobaczymy ,jedno jest pewne reset systemu dziej się na naszych oczach a system będzie czynił nam wiele zła bo musi tworzyć energię i im więcej ludzi się obudzi tym on musi tworzyć więcej negatywnej Energi aby przetrwać a to nie oznacza dla tych co śpią nic dobrego .

Portret użytkownika Zenek :)

",ale wszyscy co czują

",ale wszyscy co czują energię piszą ze jest strasznie spokojnie ,jak nigdy w tym roku jeszcze nie było a to nie wróży nic dobrego"
 
- a co, wolałbyś byś "energia" byłą taka jaka ją żydki kochają czyli wojenna?
 
Mało wam przelanej krwii rzeźnicy?
 

Portret użytkownika aron jasnowidz

Czytaj ze zrozumieniem za nim

Czytaj ze zrozumieniem za nim coś tak bezsensownego napiszesz ,jeżeli jest czas zmian i energia od początku tego roku zmienia się i jest bardzo duża to nagle gdy wpada w totalny zastój ,może oznaczać to ze ktoś ją przejął i szykuje do czegoś przeciwko nam albo nagle mamy zastój w przemianie co oznacza że system będzie nas dalej niszczył ,a skoro żydzi są winni wszelkiemu złu na świecie to patrząc na to nienawiść która ty masz w sobie to chyba tez splodzili cie żydzi bo normalny człowiek szanuje drugiego i nie ma w nim nienawiść tylko jest zrozumienie i akceptacja zenuś ,wiec zanim napiszesz kolejny raz brednie o Żydach spójrz na rodziców i zaglądnij glebiej po rodzinie bo może się okazać że masz więcej żydowskiej krwi niż sadzisz .bo przecież wg ciebie tylko oni swoją nienawiścią ,pazernoscią niszczą polaków i każą im rzygać nienawiścią do innych polaków ,a ty dokładnie to robisz .zobacz jak łatwo stać się zakładaniem swojej nienawiści Zenek

Portret użytkownika Kontrapunkt

Aronie – ja tylko zwróciłem

Aronie – ja tylko zwróciłem uwagę na drobny szczegół, który jest zaprezentowany na tychże figurkach i nic po za tym. Co do prezentowanych egipski bóstw, to raczyłbym się powstrzymać od pochopnych wniosków, gdyż starożytni  prawdopodobnie mogli przypisywać cechy zwierząt bogom, jak i swoim władcą - dla przykładu: „ przebiegły jak wąż, silny jak lew, mądry jak sowa...itd.” A potem to odzwierciedlali w sztuce...

Portret użytkownika TheOgoras

Bardzo wygodne i zabawne

Bardzo wygodne i zabawne zarazem, Aronie nie krępuj sie, ujawnij nam te rewelacje, my nie chcemy czekać na naukowców oni przecież i tak nam nie powiedzą całej prawdy, tylko ty nam ją możesz objawić, tak więc śmiało czekamy z niecierpliwością.

Strony

Skomentuj