Rój satelitów internetowych SpaceX spowodował falę doniesień o UFO na całym świecie

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W zeszłym tygodniu amerykańska firma z branży astronautycznej,SpaceX,wystrzeliła w przestrzeń kosmiczną pierwsze 60 satelitów z budowanej przez nich satelitarnej sieci Starlink, która ma zapewnić Internet na całej planecie. Rój satelitów w drodze na docelowe orbity wyglądał zjawiskowo i niesamowicie, co spowodowało wysyp doniesień o UFO.

 

Podczas lotu, satelity telekomunikacyjne podążały jeden za drugim, co przypominało nieco kometę lub pociąg. Było to na tyle niezwykłe zjawisko, że wielu zszokowanych obserwatorów uznało, że można to zaklasyfikować jako niezidentyfikowany obiekt latający.

 

Doniesienia na temat dziwnych obiektów na orbicie docierają z całego świata. Zdjęcia tego orbitalnego pociągu SpaceX, wykonano na wszystkich kontynentach. Prezentowali je astronomowie amatorzy z Australii, Rosji i z wielu innych krajów. 

Nawet dla osób zajmujących się obserwacją nieba wyglądało to bardzo dziwnie. Trudno się dziwić że ludzie, którzy nie mają nic wspólnego z astronomią widząc coś takiego na nocnym niebie, brali to za UFO.

 

W ramach projektu Starlink planowane jest umieszczenie w przestrzeni kosmicznej aż 12 tysięcy takich wyspecjalizowanych satelitów, które zapewnią dostęp do najszybszego i najtańszego Internetu na całym świecie. Być może będzie to przełom w telekomunikacji na miarę tego jakim GPS stał się dla pozycjonowania.

Z punktu widzenia astronomów, projekt Starlink rozwijany przez firmę SpaceX jest bardzo kontrowersyjny. Na niskiej orbicie okołoziemskiej znajdzie się wkrótce bardzo dużo nowych obiektów. Rodzi to poważne obawy, że satelity te, poprzez odblask, który był przyczyną ich spektakularnego przelotu, mogą powodować poważne utrudnienia w pracy dla wielu teleskopów na świecie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika NickD

No i już zaczyna się

No i już zaczyna się przesuwanie satelitów w celu uniknięcia kolizji z satelitami Starlink. A co będzie gdy będzie ich tysiące ? Nie ma szans na powodzenie tego programu. Szkoda tylko marnotrawienia zasobów na wystrzelenie tego śmiecia. Lepiej zdadzą egzamin większe stacje na geosynchronicznej. Np 6 takich.

Portret użytkownika Falcon59

Dobra sprawa jest błącha ?

Dobra sprawa jest błącha ? ale głupie pytanie jak cudem was sygnał dotrze na wysokość 550 km ? czy ktoś się nad tym zastanowił , czyli trzeba stacje bazowe na ziemi , w GSM tak zwane klastry jak u pszczół , chyba ze wasza komurka łaczy sie z przekaznikiem przykładowo Warszawa ? łódz ?  a zeby to miało sen online to wasze urządzenia do takiej łącznośći mysiały być wielkośći betoniarki ? a teraz informacja na czym musk zarobi da dekodreach satelitarnyach i na czasach sat 

Portret użytkownika Joker

Przecież od razu widać że to

Przecież od razu widać że to nie UFO Smile UFO wygląda inaczej. Nie wiem dokładnie jak ale przecież wiadomo że inaczej Smile co za absurd w ogóle pomyśleć że to mogło być UFO skoro powszechnie wiadomo że UFO wygląda inaczej Smile nie mają tych takich tegesow i na dodatek mają takie świecące tentegesy. Od razu widać że to nie UFO. No dobra Smile też bym pomyślał że to UFO Smile

Strony

Skomentuj