Rolnik z Argentyny spotkał lokalną "Wielką Stopę"

Kategorie: 

Autor: Praying Mantis Man

Argentyński rolnik twierdzi, że doświadczył spotkania z legendarną Wielką Stopą, znaną lokalnie jako ucumar. Do incydentu doszło na początku tego miesiąca w małej wiosce na południe od miasta Salta. Rolnik usłyszał, że jego psy hałasują na zewnątrz. Instynktownie założył, że ktoś lub coś próbuje ukraść jego kukurydzę i postanowił przegonić złodzieja.

 

 

Mężczyzna wyszedł z domu z latarką, lecz gdy tylko skierował ją w mrok nocy, dostrzegł „coś, co wyglądało jak duży, włochaty goryl”. Świadek, nie myśląc długo pobiegł z powrotem do domu i zamknął się na klucz, nasłuchując kroków dziwacznego stwora. Zgodnie z jego wspomnieniami, kreatura mierzyła około 1,7 metra wzrostu i choć przypomina trochę goryla, było to coś zupełnie innego.

 

Niepokojąca historia rolnika została podchwycona przez argentyńskie media społecznościowe. Większość osób, nie traktuje jego opowieści ze szczególną powagą. Pojawili się również i ci, którzy sądzą, że rolnik napotkał ukumar, legendarne argentyńskie stworzenie, które przypomina nieco Wielką Stopę, choć jest dużo mniejsze.

Ucumar, znany jako Ucumari lub Ucumare, to rzekome zwierze o drobnych humanoidalnych rysach, bardzo dużych dłoniach i stopach oraz ciele pokrytym włosami. Ucumar w języku Quechua i Aymara oznacza „niedźwiedź”, a jego legenda ogranicza się do obszaru Ameryki Południowej, zwłaszcza północnej Argentyny, Peru, Boliwii, Ekwadoru i niektórych regionów Wenezueli i Kolumbii. Mówi się, że Ucumar jest pół człowiekiem, pół niedźwiedziem i żyje w dżunglach północno-zachodniej Argentyny, znanej również jako yunga.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj