Rolnikowi z Indii usunięto róg który wyrósł mu na głowie

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Jeśli ktoś myśli, że ludziom nie rosną rogi, to jest w błędzie. Rolnik z Indii w wieku 74 lat dochował się kilkunastocentymetrowego rogu który wyrastał mu ze środka jego głowy. Róg urósł tak bardzo że mężczyzna musiał udać się na zabieg chirurgiczny, aby się go pozbyć.

 

Hindus, który doświadczył tej dziwnej anomalii medycznej nazywa się Shyam Lal Yada i mieszka we wsi Rahli w stanie Madya Pradesh. Jak sam twierdzi w 2014 roku doznał urazu głowy, po którym na jego czubku pojawił się mały guzek. Doprowadził on do powstania tak zwanego rogu skórnego, zwanego również "rogami diabła".

Przez 5 lat róg rozrósł się do niespotykanych rozmiarów. Wcześniej mężczyzna o jego przycinanie prosił fryzjera, z którego usług korzystał, ale w pewnym momencie stało się to niewykonalne.

Rogi, które bardzo rzadko rosną ludziom są wykonane z keratyny,czyli tego samego składnika jaki mają paznokcie i włosy.Operację usunięcia niechcianego zrogowacenia przeprowadzono w szpitalu Bhagyoday Tirth w mieście Sagar. Zaraz po zabiegu wykonano również przeszczep skóry w miejscu wyrastania rogu, co powinno zapewnić całkowite wyleczenie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Skomentuj