Rosja zamierza sklonować starożytnych wojowników

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Najwyraźniej w Rosji chcą sklonować starożytnych wojowników, których szczątki można znaleźć w kurhanie Tunnug w Tuwie. Władze tego kraju są podejrzewane o takie pragnienie, na podstawie wypowiedzi szefa rosyjskiego Ministerstwa Obrony Siergieja Szojgu - pisze Daily Mail.

Brytyjskie media zwróciły uwagę na wypowiedź Shojgu podczas posiedzenia Rady Powierniczej Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego (RGO), którego jest prezesem. Mówiąc o planach naukowców dotyczących pracy z kurhanem w Tuwie, minister zaznaczył, że Rosyjskie Towarzystwo Geograficzne ma nadzieję na pozyskanie materiału genetycznego z Tunnugu.

 

„Bardzo chciałbym znaleźć materię organiczną. Co nastąpi, jak sądzę, rozumiesz, jeśli nie owca Dolly, to można by zrobić coś podobnego ”- powiedział Shojgu, wyjaśniając, że materia organiczna może zostać zachowana w kopcu, ponieważ znajduje się w strefie wiecznej zmarzliny.

 

Ogólnie rzecz biorąc, byłoby to bardzo interesujące. Według Daily Mail rosyjscy eksperci mogą rozpocząć klonowanie wojowników, a także ich koni, których szczątki zostały już znalezione w Tunnugu.

 

Kopiec Tunnug znajduje się w regionie Kożuun pij-chiemski (org. Пий-Хемский район) w okolicy Tuwy i jest częścią tak zwanej Doliny Królów. Na terenie doliny znajduje się wiele „królewskich” kurhanów z okresu scytyjskiego, jednakże Tunnug jest największym i najstarszym ze znanych scytyjskich zabytków z początku IX wieku p. n. e.

 

Eksperci rozpoczęli kompleksowe badania kopca w 2017 r. Rosyjskie Towarzystwo Geograficzne zorganizowało już trzy sezony wypraw w to miejsce. W ich trakcie w szczególności odkryto ślady rytualnych ofiar z koni.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj