Rosjanie twierdzą, że są dowody na istnienie życia na Wenus

Kategorie: 

http://en.ria.ru/science/20120120/170865269.html

Artykuł opublikowany w czasopiśmie Solar System Research opisuje kilka obiektów przypominających żywe istoty, które zostały wykryte na zdjęciach wykonanych przez rosyjską sondę kosmiczną, która wylądowała w 1982 roku na powierzchni Wenus.

 

Leonid Ksanfomaliti z Instytutu Badań Kosmicznych Rosyjskiej Akademii Nauk po badaniach opublikował analizę zdjęć z misji na Wenus wykonanych w 1982 roku przez radziecki lądownik, Wenus-13.

Zdjęcia pokazują kilka obiektów, które jak mówi Ksanfomaliti, przypominały "dyski", "czarne klapy" i "skorpiona". Wszystkie "pojawiały się, ruszały i odchodziły”, naukowiec napisał tak odnosząc się do zmian ich lokalizacji na różnych zdjęciach i z powodu śladów na ziemi.

"Co, jeśli zapomnimy o aktualnych teoriach na temat nieistnienia życia na Wenus, można śmiało wskazać, że cechy morfologiczne obiektów pozwalają nam twierdzić, że są żywe," mówi Ksanfomaliti cytowany w Solar Research System.

Brak jest akceptowanych przez naukę danych potwierdzających istnienie życia na Wenus. Temperatura gruntu wynosi tam 464 stopni Celsjusza i nigdy nie znaleziono jego śladów. Co jednak, jeśli nie są to organizmy żywe a roboty? Taka konkluzja prowadziłaby do konieczności zadania niewygodnego pytania, kto je tam umieścił i po co?

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Iwa Przyrodniczka

Skoro żyją organizmy w

Skoro żyją organizmy w kominach hydrotermalnych, gdzie są podobne temperatury, podobne ciśnienie i gazy wydobywające się z kominów to dlaczego nie mogą żyć na Wenus. Tam są 3 rzeczy, których nie ma na Marsie, ciepło, 450 stopni wcale nie jest akie straszne, woda, jest para wodna, która reaguje z tlenkami azotu dając kwas siarkowy i tlen, atomowy, ale jest. Poza tym pozostałe gazy wulkaniczne mogą być pożywieniem dla chemoautotrofów. co ciekawe skąd woda na Wenus i tyle CO2? to produkty metabolizmu komórkowego. A co z innymi gazami wulkanicznymi? Ktoś je zjadł, znaczy na zasadzie reakcji redox przerobił najpierw na związki organiczne potem w energię, cudnego wieczorku Smile

Portret użytkownika cezary

skoro życie moze istnieć w

skoro życie moze istnieć w obrębie wysokotemperaturowych gejzerów na dnie Atlantyku to dlaczego nie na Venus.  Przecież dawna Ziemia w niczym nie przypominała dzisiejszej . Było wyższe ciśnienie,  wiecej tlenu. Zycie trwało o wiele dłużej. To dla czego Venus miała bybyć wyjatkiem . Możliwie Ze życie oparte jest na siarce lub krzemie . Wtedy zmienia sie wszystko. warto powrócić na Venus .  

Skomentuj