Rosjanie zamierzają wskrzeszać mamuty i inne wymarłe zwierzęta!

Kategorie: 

Źródło: Mauricio Antón, "What Killed the Woolly Mammoth?

Fani filmów Stevena Spielberga będą podekscytowani - lub przerażeni, znając możliwe konsekwencje działań rosyjskiego rządu. Już niedługo na głębokiej Syberii zostaną otwarte nowoczesne laboratoria badawcze poświęcone klonowaniu. We współpracy z południowokoreańskimi naukowcami Rosjanie planują badać możliwości odbudowania dawno wymarłych zwierząt, by przywrócić je ponownie do świata żywych. Pierwszy w kolejce - mamut.

 

Rosjanie przygotowują się do otwarcia swojej pierwszej placówki badawczej skupiającej się na klonowaniu. Supernowoczesne laboratoria, warte nawet 6 milionów dolarów, zostaną zbudowane w zmrożonym Jakucku, na głębokiej Syberii, a ich główną misją będzie wskrzeszenie antycznego mamuta i innych wymarłych od setek lub tysięcy lat zwierząt. Informacje o planach przygotowania nowoczesnego ośrodka przekazał prasie Władimir Putin, na kilka dni przed rozpoczęciem Wschodniego Forum Ekonomicznego.

Jak twierdzi prezydent Rosji, daleka Syberia została uznana za specjalną strefę ekonomiczną, co ma skłonić inwestorów do finansowego wsparcia całego przedsięwzięcia. Umiejscowienie projektu na zmrożonej ziemi nie zostało jednak podyktowane jedynie kwestiami finansowymi. Blisko 80% próbek tkanek zwierzęcych, które są wykorzystywane w eksperymentach i analizach pochodzi właśnie z Jakucka. Mróz pozwala na zachowanie DNA zwierząt w nienaruszonym stanie nawet przez dziesiątki tysięcy lat. Dzięki nietypowej lokalizacji zespół badawczy powinien mieć dostęp do najświeższych danych i materiałów.

 

Ta niezwykła inicjatyw może być pierwszym krokiem w rozwoju kompletnie nowej gałęzi technologii. Jeśli uda się przywrócić do życia mamuty, można spodziewać się, że niedługo za nim naukowcy zajmą się innymi stworzeniami. Możliwe, że za kilka lat problem ginących gatunków przestanie istnieć. Tylko skąd nagle tak wielkie zainteresowanie klonowaniem wśród Rosjan? Czy mamuty to ledwie skromne próby przed klonowaniem ludzi?

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Dżizusa niech sklonują z tego

Dżizusa niech sklonują z tego he he "całunu" (fałszywka L. da Vinci) i rozlicznych napletków, pokitranych po klasztorach wszelakich, o "cudownie zmaterializowanej Krwi Pana", również w posiadaniu różnych kiecuchów już nie wspominając... Ciekawe co za mutanty by powychodziły, pewnie z każdej fałszywki inny...

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

To raczej pomysł żydowskich

To raczej pomysł żydowskich naukowców w Rosji nie Rosjan... Poziom debilizmu przewyższa rdzennych Rosjan. Nie da się reaktywować żadnych przedpotopowych istot, bo tlenu jest za mało i magnetyzm mniejszy...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Sio

Przygotowują się do

Przygotowują się do sklonowania Stalina lub Lenina. Ten ostatni nieboszczyk co prawda capi od Moskwy aż po granice z EU, ale może jeszcze się da coś zrobić. A potem Pucior będzie klonowany co 20 lat i będzie rządził po wsze czasy. Ruski nie potrzebują nowych wodzów

Portret użytkownika Moore

[..."Czy mamuty to ledwie

[..."Czy mamuty to ledwie skromne próby przed klonowaniem ludzi?"...] - Ludzi klonuje się tą samą metodą co zwierzęta... skoro zwierzęta były i są klonowane to w czym problem.

Portret użytkownika spacepol

Czas najwyższy. Ludzie stają

Czas najwyższy. Ludzie stają się coraz prymitywniejsi a więc niedługo wymrą.

Będą mamuty i inne i wszystko zacznie się od początku. Już kiedyś to nastąpiło... 
Świat znowu zatoczy krąg ...

Portret użytkownika Adrem

I po #olerę ?

I po #olerę ?

Rosja cierpi głód i biedę, a tu kasa na takie bzdety.

Czas tych zwierzaków już minął. Nie ma co fundować powrotu do przeszłości.

 

Portret użytkownika pilippek

każdy "mądry" tutaj powie ci

każdy "mądry" tutaj powie ci jaka jest rosji i jakie bogactwo i dobrobyt Biggrin 

zasada jest taka, uzyj w komentarzu slowo rosja i zestaw ich z negatywnym przymiotnikiem  a nagle nie wiadomo skąd dostaniesz paredziesiąt minusów mimo ze komentarzy zaledwie moze byc pare, oczywiscie to niewazne ze napisales prawde o biedzie i syfie w rosji  : )

Strony

Skomentuj