Rosyjska rakieta nośna Proton-M została zestrzelona przez UFO

Kategorie: 

Źródło: YouTube

W dniu dzisiejszym doszło do niezwykłego wydarzenia. Awarii uległa rakieta nośna Proton-M, która wynosiła na orbitę satelitę Ekspress-AM4R. Niestety start się nie udał. Oficjalnie przyczyną była awaria trzeciego stopnia rakiety, co niestety skończyło się utratą ładunku. Jednak w przekazie ze startu wyraźnie widać jakiś obiekt uderzający w rakietę z dużą prędkością.

 

Rakieta Proton-M została wystrzelona z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. W dziewięć minut od startu doszło do zagadkowej awarii. Na przekazie telewizyjnym zaoferowanym przez rosyjską agencję kosmiczną Roscosmos, widać wyraźnie, że awarię rakiety poprzedza uderzenie jakiegoś obiektu, który wyraźnie intencjonalnie rozbija się o rakietę wywołując to uszkodzenie i sabotując start.

 

Satelita Express-AM4R, który znajdował się na pokładzie rakiety był bardzo zaawansowanym rosyjskim satelitą telekomunikacyjnym, który miał zapewnić dostęp do Internetu na Dalekim Wschodzie. Według informacji z mediów rosyjskich uszkodzeniu uległ jeden z silników sterujących trzeciego stopnia rakiety.

"Dokładna przyczyna (awarii) jest trudna do ustalenia natychmiast, będziemy studiować telemetrii. Pierwsze informacje wskazują na to, że nagle spadło ciśnienie w jednym z silników sterujących trzeciego stopnia rakiety" powiedział szef Roscosmosu Oleg Ostapenko.

Oczywiście do czasu ustalenia rzeczywistych przyczyn wypadku zawieszono wszystkie starty rakiet typu Proton, jakie były zaplanowane w Bajkonurze. Powołano specjalną komisję, która zbada przyczyny wypadku.

[ibimage==21501==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Ciekawe czy komisja odniesie się do tego, że widać wyraźnie obiekt uderzający w rakietę. Możliwości jest kilka. Pierwsza jest taka, że to Amerykanie zestrzelili tą rakietę za pomocą jakiejś niejawnej technologii. Druga opcja jest taka, że zrobili to sami Rosjanie, ale po co mieliby niszczyć własnego satelitę?

 

Inna opcja jest taka, że nie byli to ani jedni ani drudzy, tylko w takim razie kto i z jakiego powodu to zrobił? To niewątpliwie prawda, co podała telemetria, ale pytanie brzmi co konkretnie pokazują nagrania i czy istnieje związek przyczynowo skutkowy między pojawieniem się obiektu a awarią rakiety. Wydaje się, że jest on oczywisty.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika MłotemCzarnąHołotę!

Może było to b.mało

Może było to b.mało prawdopodobne zderzenie z meteorem w fazie "zimnej" jego trajektorii? Są też i takie meteory które zahaczają jedynie o atmosferę i - rozgrzane - lecą dalej w przestrzeń powoli stygnąc...

Portret użytkownika John the Prophet

Samonaprowadzający pocisk

Samonaprowadzający pocisk mógł zostać wystrzelony z terytorium USA, z okrętu, w tym podwodnego, z samolotu, dronu, w tym myśliwca wysokiego pułapu, a także z tajnego bojowego satelity wojskowego.

Portret użytkownika JohnTheProphet

TużPrzedAwariąWidać wyraźnie

TużPrzedAwariąWidać wyraźnie strącenie przez pocisk, ale to nie UFO tylko amerykański sterowany pocisk balistyczny. - To w ramach amerykańskich sankcji zapowiedzianych przez Obamę w związku z przeciwdziałaniem wkroczeniu rosyjskich wojsk na rozkaz Putina do wschodniej Ukrainy. (Biały punkt nadlatuje na filmachZPrawejStorny.)

Portret użytkownika H.R.

Drogi autorze, nie wiesz jak

Drogi autorze, nie wiesz jak się robi kanty finansowe na naprawdę dużą skalę w zamówieniach, szczególnie, w państwowych? Projekty obejmujące budowę satelit są budżetowo naprawdę imponujące. Można wyprodukować coś, co nie spełnia postawionych wymagań, ale wyglądem dla przypomina zamówione cudo i ma za to kolosalną zaletę, bo jest dużo, dużo tańsze od przydzielonego budżetu. Korupcja, to nie jest tylko wynalazek polski. W Rosyjskim biznesie kosmicznym, w siłach Obrony Kosmicznej i Obrony P-lot Rosji nie ma problemu ze zorganizowaniem takiej akci polegającej na wyprodukowaniu byle czego, na sztukę, oficjalnemu odebraniu tego przez ludzi inwestora, a następnie zorganizowania zestrzelenia rakiety przed osiągnięciem orbity. Dowody kantu znikają, nie ma śladu po atrapie kosmicznego sprzętu, a zostaje ogromna, lewa gotówka, umiejętnie rozliczona w papierach przez dobrych księgowych. Teraz można zwalać winę nawet na kosmitów i podzielić kasę dla uczestników na konta w banku na Kajmanach. I po sensacji, ale nie dla mediów. Tak się też wykorzystuje żywioły przyrody: powodzie, wichury, tornada, susze itp.

Portret użytkownika killerek132

Czytjąc takie wiadomości

Czytjąc takie wiadomości można na serio zgłupieć, gdyby obca cywilizacja posidająca technologię która pozwala podróżować im po galaktyce chciała unicestwić taką rakietę, zrobiła by to z pewnością w taki sposób że byśmy się o tym nie dowiedzieli.

Einstein - Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej.

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

Rozhisteryzowane elohimy

Rozhisteryzowane elohimy zaczynają już popełniać samobójstwa rozbijając się o rakiety, bo wiedzą co ich czeka kiedy pewne odpowiednie rasy dobiorą się do nich... Ale w ten sposób tylko ułatwiają łapanie swoich dusz... głupole.

Portret użytkownika Dedal

kilku tu pisało, ze to z

kilku tu pisało, ze to z działa e-m tę rakietkę zestrzelono, ale to nieprawda, bo to ...niemozliwe na dzień dzisiejszy (ani celowanie, ani jakakolwiek korekta lotu).
Bardziej prawdopodobny byłby strzał sterowanym mikropociskiem z niskiej orbity lub - obecne procesory wystarczająco szybko przetwarzają dane.  Albo strzał z 'niewidocznego' towarzysza rakiety (przypomniec sobie filmy z WTC i takich towarzyszy asystujących jumbojetom). Stawiam wiec na amerykańskie 'prywatne' firmy, którym zależy na przejęciu rynku orbitalnego.
 
Co do UFO - pamiętam z 'dawna' opisy czegoś na kształt magnetometrów o rozmiarze pomarańczy. Latało to z zawrotnymi prędkościami i mierzyło anomalia pola magnetycznego (robiło mapy dla ultraszybkich przelotów UFO, które były czule na uskoki pola).  Przypadkowa kolizja z taką pomarańczą może się tak zakończyć
 
Raczej nie wierzę, by UFO strzelało do rakiety. Bez sensu.
 
 
 

Portret użytkownika zibi1973

To jeszcze nie koniec

To jeszcze nie koniec manewrów od teraz każda rakieta która będzie próbowała wylecieć poza naszą orbitę zostanie uszkodzona wygląda na to że obcy zamknęli nas w puszce pandory,poczekam na następny start rakiety ale w 90 procentach tak się stało,wygląda że mają jakiś plan dla nas i to nie wesoły,a kto to ? po tym co było widać to ci sami co latali 2 lata temu srebrne obiekty wyglądające jak gwiazdy ja podejrzewam że to ci z tych meteorytów,a dokładnie jeden z tych panów   http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/091ec581f4d7e18f.html

Strony

Skomentuj