Rosyjski miliarder będzie poszukiwać śladów obcych form życia!

Kategorie: 

Źródło: NASA, The Economist Events

Rosyjski miliarder i badacz, Yuri Milner, ogłosił że planuje wysłać misję kosmiczną na księżyc Saturna – Enceladusa, w poszukiwaniu obcych form życia. Milner przeznaczył na te cel ponad 200 milionów dolarów.

Przemawiając na konferencji w Seattle zatytuowanej „A New Space Age”, Rosjanin przyznał że jego zespół naukowy uważa, że ​​istnieją trzy potencjalne lokalizacje pozaziemskich form życia w naszym Układzie Słonecznym. Konkretnie chodzi o  Marsa oraz księżyce Jowisza, Europę oraz Enceladusa. Jego zespół był szczególnie zainteresowany trzecim ze wspomnianych obiektów.

Znajdujący się 1,27 miliarda kilometrów od Ziemi Enceladus ma temperaturę powierzchni poniżej 200 stopni Celsjusza, lecz uważa się, że znajduje się tam gigantyczny, gorący ocean. Chemiczny skład pary wodnej, wyrzucany z gejzerów na powierzchnię, może zapewnić warunki dla życia na powierzchni księżyca. Yuri Milner ma realistyczne oczekiwania. Podkreślił, że spodziewa się znaleźć jedynie mikrobiologiczne życie, nie liczy on na odnalezienie inteligentnych form życia.

Duża część wiedzy na temat Enceladusa pochodzi z niedawno zakończonej misji NASA – Cassini, która wykonała szczegółowe zdjęcia księżyca podczas przelotów niedaleko niego. Milner, którego majątek szacuje się na 3,5 miliarda dolarów, powiedział, że planuje wysłać swoją sondę wcześniej, niż NASA, której może to zająć nawet 10 lat. Miliarder szkolił się jako fizyk jeszcze za czasów ZSRR, a obecnie dzieli swój czas między Kalifornię i Moskwę. Jeśli odniesie on sukces, wyprawa stanie się pierwszą w historii finansowaną ze środków prywatnych międzyplanetarną misją naukową.

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika R41nm4n

Ja się tak zastanawiam skąd

Ja się tak zastanawiam skąd wy się bierzecie... Po pierwsze zamierza przekazać nie oznacza, że jest to nawet szacunkowy koszt końcowy, zapewne któraś z agencji kosmicznych lub uczelni będzie chciała się dorzucić. Po drugie koszty NASA są równie uczciwe co przy budowie polskich autostrad. O paliwie nawet nie wspominam bo wyobraźcie sobie barany, że w tym akurat wypadku odległość w kosmosie nie robi praktycznie żadnej różnicy.... Pewnie to dla was za trudne do zrozumienia ale jakoś mnie to nie dziwi. Ten news nie zawiera słów " reptilianie" "NWO" ani "UFO" więc to nie na wasze płaskie głowy (:

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Kmieciu

Milner, hmmm... pewno taki

Milner, hmmm... pewno taki "Rosjanin" jak Chodorkowski czy tam inny Rabinowicz... Tylko uny takie parcie mają na bajkę o istnieniu pierdyliona obcych cywilizacji dobrych UFOków co to przyleco i zrobio nam dobrze, bo my sie sami nie umim rządzić... I bedzie pokój, miłość, tęcza i ch*** wi co jeszcze...

 

Portret użytkownika b@ron

No, no ... 200mln dolców ...

No, no ... 200mln dolców ... to na paliwo już ma, a ta "misja" to załogowa, czy bezzałogowa bedzie? hmm... wygląda na to, że miliarderowi kończy się kasa i weźmie przykład z niektórych i bedzie zasypywał niedługo dziwnymi zdjęciami z ... Enceladusa Smile przy tak dynamicznie rozwijającej się eksploracji kosmosu ... niedługo braknie pustyń na ziemi a zdjęcia z biegunów odpadają bo śnieg byłby ewidentnym "odkryciem" wody a miliarder zbyt hojny nie jest skoro tyle kasy przeznaczył na taką misje ... wysłanie na "marsa" curiosity podobno kosztowało ok. 2,5 mld dolców, to ktoś kto studiował fizykę, powinien się domyślić że jak chce się bawić w podbój Enceladusa, to on sobie krąży trochę dalej od marsa, to i koszty bedą większe ... z jednego studia nie da rady transmitować jednocześnie widoków z marsa i enceladusa, bo się ludzie skapują w momencie że to wałek a bez sponsorów, to ta kwota stopnieje szybciej niż czapy lodowe z biegunów za sprawą "globalnego ocipienia " i diabli wezmą całe przedsięwzięcie już na starcie

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj