Rosyjski miliarder będzie poszukiwać śladów obcych form życia!

Kategorie: 

Źródło: NASA, The Economist Events

Rosyjski miliarder i badacz, Yuri Milner, ogłosił że planuje wysłać misję kosmiczną na księżyc Saturna – Enceladusa, w poszukiwaniu obcych form życia. Milner przeznaczył na te cel ponad 200 milionów dolarów.

Przemawiając na konferencji w Seattle zatytuowanej „A New Space Age”, Rosjanin przyznał że jego zespół naukowy uważa, że ​​istnieją trzy potencjalne lokalizacje pozaziemskich form życia w naszym Układzie Słonecznym. Konkretnie chodzi o  Marsa oraz księżyce Jowisza, Europę oraz Enceladusa. Jego zespół był szczególnie zainteresowany trzecim ze wspomnianych obiektów.

Znajdujący się 1,27 miliarda kilometrów od Ziemi Enceladus ma temperaturę powierzchni poniżej 200 stopni Celsjusza, lecz uważa się, że znajduje się tam gigantyczny, gorący ocean. Chemiczny skład pary wodnej, wyrzucany z gejzerów na powierzchnię, może zapewnić warunki dla życia na powierzchni księżyca. Yuri Milner ma realistyczne oczekiwania. Podkreślił, że spodziewa się znaleźć jedynie mikrobiologiczne życie, nie liczy on na odnalezienie inteligentnych form życia.

Duża część wiedzy na temat Enceladusa pochodzi z niedawno zakończonej misji NASA – Cassini, która wykonała szczegółowe zdjęcia księżyca podczas przelotów niedaleko niego. Milner, którego majątek szacuje się na 3,5 miliarda dolarów, powiedział, że planuje wysłać swoją sondę wcześniej, niż NASA, której może to zająć nawet 10 lat. Miliarder szkolił się jako fizyk jeszcze za czasów ZSRR, a obecnie dzieli swój czas między Kalifornię i Moskwę. Jeśli odniesie on sukces, wyprawa stanie się pierwszą w historii finansowaną ze środków prywatnych międzyplanetarną misją naukową.

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika R41nm4n

Ja się tak zastanawiam skąd

Ja się tak zastanawiam skąd wy się bierzecie... Po pierwsze zamierza przekazać nie oznacza, że jest to nawet szacunkowy koszt końcowy, zapewne któraś z agencji kosmicznych lub uczelni będzie chciała się dorzucić. Po drugie koszty NASA są równie uczciwe co przy budowie polskich autostrad. O paliwie nawet nie wspominam bo wyobraźcie sobie barany, że w tym akurat wypadku odległość w kosmosie nie robi praktycznie żadnej różnicy.... Pewnie to dla was za trudne do zrozumienia ale jakoś mnie to nie dziwi. Ten news nie zawiera słów " reptilianie" "NWO" ani "UFO" więc to nie na wasze płaskie głowy (:

Portret użytkownika b@ron

weź to przemyśl coś napisał,

weź to przemyśl coś napisał, bo aż mi głupio za ciebie, jak to przeczytałem ... a to ty myślisz, że wystrzelisz rakiete z sondą w kosmos i niech se leci gdzie chce, a cel ją znajdzie ???

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Kmieciu

Milner, hmmm... pewno taki

Milner, hmmm... pewno taki "Rosjanin" jak Chodorkowski czy tam inny Rabinowicz... Tylko uny takie parcie mają na bajkę o istnieniu pierdyliona obcych cywilizacji dobrych UFOków co to przyleco i zrobio nam dobrze, bo my sie sami nie umim rządzić... I bedzie pokój, miłość, tęcza i ch*** wi co jeszcze...

 

Strony

Skomentuj