Ruch fotonu dowodził jednocześnie istnienia przeszłości i przyszłości

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Oxford University dokonali nieoczekiwanego odkrycia i zdołali udowodnić jednoczesne istnienie przeszłości i przyszłości dla cząstek fotonów. Artykuł na ten temat ukazał się w czasopiśmie Communication Physics.

 

 

Zespół fizyka Giulio Ciribella odkrył pojedynczy ruch równoległych procesów w dwóch kierunkach. Dowodem był ruch fotonów poruszających się w czasie do przodu i do tyłu, który nazwano „kwantowym odwróceniem czasu”.

 

Naukowcy stwierdzili, że zwykłe wyobrażenia o czasie są po prostu wymazywane na poziomie mikroskopowym. Eksperymentalnie udowodnili, że kwantowe odwrócenie czasu jest możliwe. Wzięli rozdzielacz fotonów, w którym każda cząsteczka światła jest rozdzielana na dwie ścieżki w krysztale, jedna biegnie od prawej do lewej, a druga w przeciwnym kierunku.

 

Fizycy nie mogli określić kierunku fotonów, dopóki nie doszli do nieoczekiwanego wniosku. Udowodnili statystycznie, że fotony z konieczności znajdują się w superpozycji ścieżek i jednocześnie w dwóch procesach czasowych. Eksperci twierdzą, że te wyniki pozwalają nam symulować hipotetyczny scenariusz, w którym strzałka czasu może znajdować się w superpozycji kwantowej.

 

Chiribella i jego współpracownicy wierzą, że ich odkrycie doprowadzi do innych innowacji, a nawet do stworzenia nowej teorii grawitacji kwantowej.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj