Ruiny miasta znalezione w RPA to pozostałość starożytnej cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: Michael Tellinger

Republika Południowej Afryki a konkretnie obszar, około 150 km na zachód od Port Maputo może przejść do historii archeologii. To właśnie tam znajdziemy szczątki ogromnej metropolii, która według wstępnych badań, zajmuje około 1500 kilometrów kwadratowych. To jednak nie wszystko ,ponieważ ów starożytne miasto, może stanowić jedynie część jeszcze większej konstrukcji, która miała zajmować łączny obszar 10 000 kilometrów kwadratowych. Wszystko to miało zostać zbudowane od 160 000 do 200 000 lat p.n.e.

 

Region w którym odnaleziono pozostałości budowli jest w dużej mierze oddalony od zabudowań miejskich. Tajemnicze kręgi, które mają być pozostałością murów były odnajdywane przez miejscowych rolników, którzy trafnie zakładali, że zostały one wykonane przez rdzennych mieszkańców tych terenów w dalekiej przeszłości.

Źródło: Michael Tellinger

Jak to zwykle bywa żaden z farmerów nie był zainteresowany tym tematem na tyle aby poinformować o nich odpowiednie instutycje i dowiedzieć się, jak stare są one w rzeczywistości. Oczywiście do czasu gdy badacz i autor wielu książek Michael Tellinger, we współpracy z Johanem Heine, miejscowym strażakiem i pilotem, który obserwował te ruiny od lat, postanowili je zbadać.

Zgodnie ze słowami Tellingera:

"Kiedy Johan po raz pierwszy wprowadził mnie do starożytnych kamiennych ruin w południowej Afryce, nie miał pojęcia o niewiarygodnych odkryciach jakich mieliśmy dokonać w nadchodzących latach. Fotografie, liczne artefakty i dowody zgromadzone przez nas na przestrzeni lat definitywnie świadczą o istnieniu zaginionej cywilizacji, która poprzedza wszystkie pozostałe. - Nie o kilkaset lat, nie kilka tysięcy lat ... ale nie wykluczone że setki tysięcy lat "- Tellinger

Według Tellingera te odkrycia są tak niesamowite, że konieczna będzie całkowita zmiana paradygmatu w jakim postrzegamy naszą ludzką historię.

Idąc dalej, warto wspomnieć o otaczających ten obszar złożach minerałów świadczących o dość dużej wiedzy ówczesnych ludzi z zakresu geologii. Temat ten jest szczególnie interesujący ze względu na kopalnie złota znajdujące się w sąsiedztwie zabudowań. Zdaniem niektórych fakt ten może wiązać się z teoriami odnośnie tajemniczych Annunaki, którzy mieli stworzyć ludzi właśnie w celu wydobywania złota.

Rzekomo, ich przybycie miało mieć miejsce 445 000 lat p.n.e. Z powodu kryzysu na ich ojczystej planecie znanej przez nas jako Nibiru, Anunnaki wylądowali na Ziemi i założyli swoją bazę w Eridu, chcąc wydobyć złoto z Zatoki Perskiej. Kilkaset tysięcy lat później wydobycie okazało się niewystarczające, co sprawiło, że jeden z obcych o imieniu Anu przyszedł na Ziemię i zdecydował, że wydobycie będzie odbywać się w Afryce.

Źródło: Michael Tellinger

Trudno o lepszy dowód na tego typu historię niż rzeczywiste zabudowania znalezione w Afryce, które datowane są na okres, w którym ludzkość zgodnie z oficjalną historią dopiero co posiadła zdolność korzystania z ognia. Budowle z kamienia nie powstają samoistnie, więc o ile datowanie było przeprowadzone prawidłowo, jakaś cywilizacja musiała być za nie odpowiedzialna.

Część z tych budowli jest zresztą widoczna za pomocą aplikacji Google Earth pod następującymi współrzędnymi:

Carolina: 25 55′ 53.28″ S  30 16′ 13.13″ E

Badplaas: 25 47 33.45″ S  30 40 38.76″ E

Waterval: 25 38 07.82″ S  30 21 18.79″ E

Obecnie, ruiny, w znacznej większości składają się z kamiennych kręgów. Oczywiście, w miarę upływu czasu w większości zostały one zakopane w piasku i są zauważalne tylko z użyciem samolotu bądź satelitów. Według Tellingera ich istnienie dobitnie wskazuje, że Sumerowie i Egipcjanie odziedziczyli większość swojej wiedzy z wcześniejszej zaawansowanej cywilizacji, która żyła na południowym krańcu Afryki ponad 200.000 lat temu. Nie można wykluczać, że to właśnie ci ludzie wyrzeźbili pierwszego Sphinxa, zbudowali pierwsze piramidy i wiele innych starożytnych monumentów. Pytanie brzmi, czy ktoś im w tym pomógł ?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Autorze, weź się w garść! I

Autorze, weź się w garść! I ogarnij artykuł przed umieszczeniem na portalu. Proszę...

"Wszystko to miało zostać zbudowane od " - a może jednak było zbudowane?

",ponieważ ów starożytne miasto, " - ???

Skomentuj