Ruiny piramid znajdują się również Grecji

Kategorie: 

vvsh.ucor.ru

Za miejsce powstania pierwszych piramid uważano pierwotnie Egipt. Potem odnaleziono piramidy w obu Amerykach i w Chinach. Struktury podobne do piramid zlokalizowano też w Grecji.

 

Jak już wielokrotnie sugerowaliśmy na łamach tego portalu piramidy egipskie można podzielić na te, które powstały przed okresem świetności starożytnego Egiptu i te, które są wytworem okresu naśladownictwa. Budowle odnalezione w Grecji mogą pochodzić właśnie z tego okresu.

 

Na terytorium Grecji do tej pory znaleziono, co najmniej osiem struktur wyglądających jak piramidy. Najbardziej znane są trzy z nich. Jedna znajduje si w okolicy Argos, w pobliżu miejscowości Hellenic. Druga zlokalizowana jest w Ligurii, w pobliżu Epidauros, a trzecia to tak zwany grób Amphion w Tebach.

 

Piramidy greckie były bardzo długo zapomniane. Dopiero w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku historycy przypomnieli sobie o ich istnieniu. Naukowcy greccy uznali, że są to prototypy budowli egipskich, ale trudno to postrzegać, jako cos więcej niż przejaw megalomanii Greków.

 

Budowle nie są praktycznie chronione a dzieje się tak głównie, dlatego, że są puste. Wejście do tych piramid jest przeważnie ze wschodniej strony tak jak ma to miejsce na przykład w słynnym Partenonie. Może to też wskazywać, ze budowniczymi faktycznie byli Grecy.

 

Na tle piramid egipskich wyglądają one mizernie, ale badania historyczne dowodzą, ze najstarsza z nich została wykonana przynajmniej 2700 lat p.n.e. oznaczałoby to, że powstała ona wcześniej niż sławna piramida schodkowa Dżesera.

 

Istnieje hipoteza, że kształt budowli jest efektem bytności w Helladzie egipskich kolonistów. Przemawia za tym historyczny fakt utrzymywania rozległych stosunków handlowych między Egiptem i Grecją. Zwłaszcza budowla z Teb jest odczytywana w taki sposób, głównie ze względu na wyraźnie widoczne schodki piramidy. Przemawia za tym również fakt, ze służyła ona za grobowiec a z innych źródeł wiadomo, że Grecy nie mieli takich zwyczajów pogrzebowych, zwłoki były przeważnie palone.

 

Bez względu na to czy piramidy greckie uznamy za wzorowane na egipskich czy też odwrotnie bezsprzecznym faktem pozostaje ich istnienie i pomijanie tych konstrukcji przez historyków, głównie ze względu na kłopoty interpretacyjne nie powoduje, że znikają pytania ich dotyczące.

 

Możliwe, że Egipcjanie, Grecy, Chińczycy, Inkowie czy Aztekowie budując piramidy próbowali nadawać swoim konstrukcjom kształt, który znany był od wielu tysięcy lat.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Arkturus

Dopóki nauka nie weźmie pod

Dopóki nauka nie weźmie pod uwagę, że na Ziemi kiedyś żyły dużo bardziej zawanasowane istoty, pochodzące z innej części galaktyki (np. olbrzymy), których kultury ziemskie uznawały za bogów, które stworzyły cywilizację i która została zniszczona przez potop (o którym jest mowa w wielu kulturach), a po których zostały jeszcze resztki w postaci chociażby piramid i innych budowli - nigdy nie zrozumie jak te budowle powstały i w jakim celu i będzie snuła tylko durne teorie, które "ciemne masy" będą łykać, bo przecież naukowcy "zawsze mają rację".

Portret użytkownika Arkturus

hahahhaha, dawno się tak nie

hahahhaha, dawno się tak nie uśmiałem czytając wpisy :)). Skoro tak mówisz to zbuduj taką piramidę u siebie na wiosce, przecież to takie proste, każdy może taką zbudować. Napewno będzie ładnie wyglądać no i rozporomujesz swój region. Zobacz ile ludzi do Egiptu jeździ, że by oglądać piramidy.
Naprawdę, niesamowite rozumowanie Lol

Portret użytkownika devoratus

Greccy "mędrcy" szkolili sięw

Greccy "mędrcy" szkolili sięw Egipcie. Pitagoras został wysłany do Egiptu bodaj przez Talesa i odbył jeśli dobrze pamiętam 12letnie szkolenie (pełne szkolnie kapłańskie), zatem nic dziwnego, że w Grecji znajdują się "ślady" egipskiej potęgi.

Portret użytkownika Endor

Poważne pytania są takie: Co

Poważne pytania są takie: Co się działo zaraz po Biblijnym potopie ? Czy te budowle były "religijne" czy bardziej jako "energetyczne" ? Czy może jeszcze inne zastosowanie było tych budowli ? Jaka idea stała za tymi budowlami ? Czy przypadkiem na Ziemi nie było" innej rzeczywistości", która wymagała takich budowli ? Tak jak w "naszej rzeczywistości" budowało się i jeszcze buduje Kościoły jako miejsce spotkania z Aniołami i Srtwórcą tak może kiedyś te budowle spełniały jakąś funkcję dla ludzi ?Wszystkie teorie są tylko teoriami ! Nikt nie ma wiedzy na temat piramid ! Może nie powinniśmy wiedzieć o co chodziło z piramidami bo jest to wiedza bezużyteczna teraz i mogłaby wprowadzić zamęt wśród ludzi ?

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Skomentuj