Rury po starożytnej cywilizacji sprzed 150 tysięcy lat wzbudzają kontrowersje

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na terenach koło szczytu Baigong znajdują się trzy jaskinie wypełnione rurami prowadzącymi do pobliskiego słonego jeziora. Odnaleziono tam również rury pod dnem  jeziora, jak i na jego brzegach. Posiadają one różną średnicę a ich wiek jest szacowany na 150 tysięcy lat.

 

Taki wiek rzekomych rur ustalił Pekiński Instytut geologii. Zdaniem naukowców żeliwne rury zostały wytopione przynajmniej 150 tysięcy lat temu. Pojawienie się tak wielu artefaktów poprzedniej ziemskiej cywilizacji wprowadziło niemałą konsternację w środowisku naukowym. Zmowa milczenia jest jednak bardzo silna i do ludzi nie dociera przeważnie wiedza o tego typu zdumiewających odkryć.

 

Mimo to niektórzy nadal dyskutują o rurach, o których świat dowiedział się dopiero w 2002 roku. Pojawiają się coraz to dziwniejsze teorie. Oczywiście dominuje taka, że rury to pozostałość po starożytnych kosmitach, którzy przybyli na naszą planetę i skierowali cywilizację miejscowych hominidów w kierunku, w którym zmierzamy do dzisiaj.

[ibimage==23427==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Przedsiębiorczy mieszkańcy okolicy Baigong zaczęli nawet organizować wycieczki dla turystów, podczas których pokazują oni rury, których być nie powinno. W chińskiej prasie pojawiają się co jakiś czas artykuły, które opowiadają o znaleziskach ze środkowej części kraju, z prowincji Qinghai. Zawsze pisane są w tonie, że to, co tam znaleziono podważa całą znaną historię ludzkości.

[ibimage==23430==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Rury osadzone w górach wykryła grupa amerykańskich naukowców, która poszukiwała tam szczątków dinozaurów. Natknęli się na kilka jaskiń, które przykuły ich uwagę. Znajdowało się tam coś, co wyglądało na rury. Uznali, że są to pozostałości żeliwnych rur, które noszą ślady dalece posuniętej korozji.

[ibimage==23428==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Te pierwsze rury miały około 40 centymetrów średnicy i prowadziły od szczytu do wyjścia z jaskini. Później odnaleziono kilkadziesiąt innych rur tego typu, ale nie znaleziono odpowiedzi na pytanie: kto je zbudował? Podobno rury są ze sobą w jakiś sposób powiązane.

[ibimage==23431==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Na wybrzeżu pobliskiego jeziora Toson również znaleziono wiele podobnych rur nieznanego pochodzenia, które są bardzo podobne do tych z jaskini. Niektórzy twierdzą nawet, że system rur ciągnie się nawet pod jeziorem.

 

Wedle pewnych teorii rury są pozostałością starożytnego akweduktu, który został zbudowany przez antycznych Chińczyków. Pojawiły się też przekazy z których wynikało, że na szczycie góry Baigong kiedyś znajdowała się piramida o wysokości do 60 metrów. To w niej miała się znajdować skomplikowana maszyneria z rurami, które prowadziły do samego jeziora. Nikt jednak nie potrafi powiedzieć, jaki miałby być tego cel.

[ibimage==23432==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Chińscy naukowcy przebadali próbki tych niezwykłych rur i ustalono, że cześć z nich składa się z tlenków żelaza, wapnia i krzemu. Około 8% próbek zawierało stop określony jako niezidentyfikowany. Mimo to niektórzy eksperci sugerują, że rury mogły powstać w sposób naturalny. Nazywa się to pseudomorfoza i jest to de facto petryfikacja drzew.

[ibimage==23429==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Po tym oświadczeniu uczonych sprawę można by zamknąć gdyby nie fakt, ze podczas badań w 2007 roku wykryto, że cześć z tych rzekomych przewodów jest bardzo radioaktywna. Być może oznacza to, że za dziwnymi rurami z Chin skrywa się jakaś kolejna tajemnica naszego świata.

 

 

Zobacz również:

 http://innemedium.pl/wiadomosc/zagadka-starozytnych-rur-chin

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Zebaoth

Nie potrzebnie się

Nie potrzebnie się sprzeczacie. Faktem jest, ze na Ziemi znajduje się wiele budowli i odkryto wiele artefaktow dużo starszych niż te rury, które świadczą o tym, że na dlugo przed pojawieniem sie homo sapiens nasza planetę zamieszkiwaly wysoko rozwieniete cywilizacje. Prostym przykładem jest wielka piramida.Dzisiaj ciezko bylo by nam zbudowac druga taka samą. A co dopiero turlac kilkutonowe kloce na palach jak tego uczyli w szkolach xD

Portret użytkownika MI)(ER

Ta ale to ze JEZUS Pomykał w

Ta ale to ze JEZUS Pomykał w sandałach po wodzie i zmieniał kamień w chleb do tego potrafił skołować wino zrobione z wody to normalka nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Śmieszy mnie ciemnota nie których i brak otwartości umysłu .......

Portret użytkownika Juszka1980OGL

150tysięcy lat rury

150tysięcy lat rury stalowe(żelazne..) ciekawe chyba ktoś za dużo fantastyki się naoglądał i nie wie jak żelazo(stopy) reagują na skały wapienne. 
Nie żebym nie wierzył, że kiedyś na Ziemi mieli swoje "hotele" inni ale to mi trąci jakąś cepeliadą.

Portret użytkownika Gary McKinnon

technologia rur zmienia sie

technologia rur zmienia sie juz na przełomie 30 lat .niech ktos pospawa rure stara z budynku 30toletniego z rura tej samej stali z dzis.dzisiejsza sie stopi a stara sie nie nagrzeje.rura w zazenosci od warunków wytrzymuje rozny czas ,np rura miedziana w izolacji zamurowana w scianie wytrzyma kupe czasu wporuwnaniu do rury zamurowanej bez izolacji.szlak ja trafi po 3 latach.rura w odpowiednich warunkach wytrzyma i 300 tys lat.

Portret użytkownika kluska

Widzialem rury zeliwne w

Widzialem rury zeliwne w 120-sto letnim domu, widok bezcenny czyli brak rur.Sama korozja.
Przypuszczam ze w tym domu mieszkancy uzywali slodkiej wody,moze czasem wylali jakas zupe posolona. Wink
 Sadze ze po 150000 latach z zeliwnych rur pozostalby tylko pyl.

Strony

Skomentuj