Rury po starożytnej cywilizacji sprzed 150 tysięcy lat wzbudzają kontrowersje

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na terenach koło szczytu Baigong znajdują się trzy jaskinie wypełnione rurami prowadzącymi do pobliskiego słonego jeziora. Odnaleziono tam również rury pod dnem  jeziora, jak i na jego brzegach. Posiadają one różną średnicę a ich wiek jest szacowany na 150 tysięcy lat.

 

Taki wiek rzekomych rur ustalił Pekiński Instytut geologii. Zdaniem naukowców żeliwne rury zostały wytopione przynajmniej 150 tysięcy lat temu. Pojawienie się tak wielu artefaktów poprzedniej ziemskiej cywilizacji wprowadziło niemałą konsternację w środowisku naukowym. Zmowa milczenia jest jednak bardzo silna i do ludzi nie dociera przeważnie wiedza o tego typu zdumiewających odkryć.

 

Mimo to niektórzy nadal dyskutują o rurach, o których świat dowiedział się dopiero w 2002 roku. Pojawiają się coraz to dziwniejsze teorie. Oczywiście dominuje taka, że rury to pozostałość po starożytnych kosmitach, którzy przybyli na naszą planetę i skierowali cywilizację miejscowych hominidów w kierunku, w którym zmierzamy do dzisiaj.

Przedsiębiorczy mieszkańcy okolicy Baigong zaczęli nawet organizować wycieczki dla turystów, podczas których pokazują oni rury, których być nie powinno. W chińskiej prasie pojawiają się co jakiś czas artykuły, które opowiadają o znaleziskach ze środkowej części kraju, z prowincji Qinghai. Zawsze pisane są w tonie, że to, co tam znaleziono podważa całą znaną historię ludzkości.

Rury osadzone w górach wykryła grupa amerykańskich naukowców, która poszukiwała tam szczątków dinozaurów. Natknęli się na kilka jaskiń, które przykuły ich uwagę. Znajdowało się tam coś, co wyglądało na rury. Uznali, że są to pozostałości żeliwnych rur, które noszą ślady dalece posuniętej korozji.

Te pierwsze rury miały około 40 centymetrów średnicy i prowadziły od szczytu do wyjścia z jaskini. Później odnaleziono kilkadziesiąt innych rur tego typu, ale nie znaleziono odpowiedzi na pytanie: kto je zbudował? Podobno rury są ze sobą w jakiś sposób powiązane.

Na wybrzeżu pobliskiego jeziora Toson również znaleziono wiele podobnych rur nieznanego pochodzenia, które są bardzo podobne do tych z jaskini. Niektórzy twierdzą nawet, że system rur ciągnie się nawet pod jeziorem.

 

Wedle pewnych teorii rury są pozostałością starożytnego akweduktu, który został zbudowany przez antycznych Chińczyków. Pojawiły się też przekazy z których wynikało, że na szczycie góry Baigong kiedyś znajdowała się piramida o wysokości do 60 metrów. To w niej miała się znajdować skomplikowana maszyneria z rurami, które prowadziły do samego jeziora. Nikt jednak nie potrafi powiedzieć, jaki miałby być tego cel.

Chińscy naukowcy przebadali próbki tych niezwykłych rur i ustalono, że cześć z nich składa się z tlenków żelaza, wapnia i krzemu. Około 8% próbek zawierało stop określony jako niezidentyfikowany. Mimo to niektórzy eksperci sugerują, że rury mogły powstać w sposób naturalny. Nazywa się to pseudomorfoza i jest to de facto petryfikacja drzew.

Po tym oświadczeniu uczonych sprawę można by zamknąć gdyby nie fakt, ze podczas badań w 2007 roku wykryto, że cześć z tych rzekomych przewodów jest bardzo radioaktywna. Być może oznacza to, że za dziwnymi rurami z Chin skrywa się jakaś kolejna tajemnica naszego świata.

 

 

Zobacz również:

 //innemedium.pl/wiadomosc/zagadka-starozytnych-rur-chin

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Zebaoth

Nie potrzebnie się

Nie potrzebnie się sprzeczacie. Faktem jest, ze na Ziemi znajduje się wiele budowli i odkryto wiele artefaktow dużo starszych niż te rury, które świadczą o tym, że na dlugo przed pojawieniem sie homo sapiens nasza planetę zamieszkiwaly wysoko rozwieniete cywilizacje. Prostym przykładem jest wielka piramida.Dzisiaj ciezko bylo by nam zbudowac druga taka samą. A co dopiero turlac kilkutonowe kloce na palach jak tego uczyli w szkolach xD

Portret użytkownika MI)(ER

Ta ale to ze JEZUS Pomykał w

Ta ale to ze JEZUS Pomykał w sandałach po wodzie i zmieniał kamień w chleb do tego potrafił skołować wino zrobione z wody to normalka nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Śmieszy mnie ciemnota nie których i brak otwartości umysłu .......

Portret użytkownika Juszka1980OGL

150tysięcy lat rury

150tysięcy lat rury stalowe(żelazne..) ciekawe chyba ktoś za dużo fantastyki się naoglądał i nie wie jak żelazo(stopy) reagują na skały wapienne. 
Nie żebym nie wierzył, że kiedyś na Ziemi mieli swoje "hotele" inni ale to mi trąci jakąś cepeliadą.

Portret użytkownika Gary McKinnon

technologia rur zmienia sie

technologia rur zmienia sie juz na przełomie 30 lat .niech ktos pospawa rure stara z budynku 30toletniego z rura tej samej stali z dzis.dzisiejsza sie stopi a stara sie nie nagrzeje.rura w zazenosci od warunków wytrzymuje rozny czas ,np rura miedziana w izolacji zamurowana w scianie wytrzyma kupe czasu wporuwnaniu do rury zamurowanej bez izolacji.szlak ja trafi po 3 latach.rura w odpowiednich warunkach wytrzyma i 300 tys lat.

Portret użytkownika kluska

Widzialem rury zeliwne w

Widzialem rury zeliwne w 120-sto letnim domu, widok bezcenny czyli brak rur.Sama korozja.
Przypuszczam ze w tym domu mieszkancy uzywali slodkiej wody,moze czasem wylali jakas zupe posolona. Wink
 Sadze ze po 150000 latach z zeliwnych rur pozostalby tylko pyl.

Portret użytkownika Kazek12

Wszystko , co ludzie odkryja,

Wszystko , co ludzie odkryja, można osmiać i sprowadzić do absurdu. Sa to działania celowe tych którzy bronia swoich teorii lub nakazano im ukrywanie odkryutych artefaktów, co jest znane nie tylko w tym , ale i innych mnóstwa przypadków.
Ludzie sa trzymani celowo w ignorancji, aby po nitce do kłębka nie mogli poznac prawdy historycznej powstania życia na Ziemi i jego rozwoju oraz upadku, do czego i te działania prowadza. 
Dlatego nie uczy sie w szkołach niczego pożytecznego, a kieruje się młodzież na rozrywkę i tylko na rozrywkę.

Portret użytkownika Pebu

Kochani moi Bracia i

Kochani moi Bracia i Siostry... Tak bardzo jesteście zaślepienie tą rzeczywistością, która BIJE z telewizji, gazet, radia i wielu innych kanałów"dezinformacji", że nie wiecie tak naprawdę bardzo ważnych spraw związanych z naszą przeszłością ! Otóż, nasza historia nie jest taka jak to wam wmawiają w szkołach, nie jest taka jak to piszą w czasopismach "anty naukowych" typu "National Brednie Graphic". Tak naprawdę to całkiem inna bajka, uwierzcie mi. Niestety (albo STETY) będziecie niedługo musieli przyjąć to do wiadomości (świadomości), że my jako ludzki gatunek nie wyewoluowaliśmy w skutek teorii jakiej wmawiano nam w szkołach, czyli teorii Darwina (BZDURA NA RESORACH). Jesteśmy dziełem naszych kosmicznych "rodziców', i nie mówię tego z powodu urojonej głowy tylko opieram się na faktach i udowodninych TEZACH takich naukowców jak DANIKEN czy SITCHIN (zresztą mógłbym wymieniać do rana). Rządy wielu Państw na tym Świecie już od dawna posiadają technologie, które pozwalają im dosięgnąć gwiazd w innych układach słonecznych. To czym jesteśmy "karmieni" na codzień w postaci zdjęć z łazika curiosity to nic innego jak ochłapy rzucone psu na pożarcie. Moi Drodzy.. tak bardzo jesteście "zaczarowani" tymi bzdurami z NASA, że sami nie wiecie jak związać jeden koniec z drugim.. Otwórzcie OCZY.. Od lat jesteśmy okłamywani i ogłupiani.. Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość. Nawet trudno wam zrozumieć, że zatajają wiedzę o tym co naprawdę znajduje się w naszym układzie słonecznym. Ludzka RASA ma bardziej bujną historię niż to co wmawiają nam ewolucjoniści ze świata urojonych bredni naukowych.. Ten Świat nie raz przeżył POTOP, nie raz byliśmy skazani na próbę przetrwania i nie raz możemy się podnieść, ale żeby to zrobić musimy się obudzić z tego zakłamanego snu..

"Wpierw będą cię ignorować, później będą się śmiać, jeszcze później będą atakować, a na końcu dopiero wygrasz" 

Portret użytkownika H.R.

A teraz pytanko do

A teraz pytanko do wszystkich, którzy zachwycili się opluwaniem Pebu. Podajcie choć jeden dowód na to, że on się myli w sprawach merytorycznych. Szkoły karmiły nas wszystkich wieloma bredniami i osiągnęły cel, bo  wyrobiły u większości Odruch Pawłowa na informacje niecenzurowane przez tzw. "naukę", który właśnie widać w przaktyce u opluwaczy. Współczuję i powtarzam, podajcie choć jeden, niezbity dowód, że to, co twierdzi Pebu, to brednie.

Portret użytkownika pasjonat

Widzisz to zalezy w jakim

Widzisz to zalezy w jakim domu sie kto chował i jakie tradycje i wiedze kontynuowali rodzice. U jednych bylo prostowanie historii u innych nie bylo w ogole zainteresowania.
To może niech pebu udowodni ze to co mowi jest logiczne i realne. Słuchacz nijak nie jest zobowiazany do udowadniania, ani łykania takiego gadania. To pebu jest zobowiazany to wyczerpania swojego stanowiska, a nie rzucenia garstki ogolnikow.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika H.R.

Jeżeli uważasz coś za

Jeżeli uważasz coś za brednie, to zdradź rąbka tajemnicy i powiedz dla czego uważasz to za brednie. Bez tego, negowanie jest zachowaniem dziecinnym. Innymi słowy, to przedszkole.

Portret użytkownika skurg

Trochę wiesz ale musisz

Trochę wiesz ale musisz więcej szukać. Człowieka nie stworzyli żadni kosmici tylko Bóg nasz ojciec (pierwotne źródło wszystkiego co istnieje). Stworzył także inne byty, te inne byty stworzyły inne rasy np. reptilian, a ci z kolei zmanipulowali genetycznie człowieka na własny użytek. Tak w telegraficznym skrócie.

Portret użytkownika zjadlesrozum

sitchin i daniken to postaci

sitchin i daniken to postaci ktorym pozwolono powiedziec cos awangardowego na glos po to by ludzie szli zlym tropem. owineli ta mgla tajemnicy i starozytnosci by kazdy czytajacy ich wypociny myslal ze odkryl ameryke na nowo. 
 
najbardziej podatni na ich opowiesci sa ludzie dopiero zaczynajacy swa przygode z tym co zawsze bylo dla nich nieistotne, niewiarygodne itp.

oczywiscie i w ich historiach znajdzie sie jakies ziarno prawdy. Ale po co po przeczytaniu czegos tam od starych grzybow ktorzy klepia kase na swoich ufo opowiesciach ( daniken ma cale miasteczko ufo do ktorego sprzedaje bileciki za dolary) nie wypada pisac jakby wiedzialo sie juz wszystko bo to co oni przekazali to wodzenie za nos. tak sie tym zafascynujesz ze do konca bedziesz szukal nie tam gdzie trzeba. Sam danikenem fascynowalem sie za mlodu i myslalem ze wiem wszystko bo przeczcytalem to co on napisal. nie daj sie zwiezc Smile

co do forum wlasnie sie zawiodlem. zawsze myslalem ze to jest wlasnie strona na ktorej goruja umysly alternatywne, tymczasem to juz jest portal dla mas z sieczka oglupiajaca, swiadczyc o tym moga chociazby polubienia dla bzdur

Portret użytkownika pasjonat

Jestem ciekaw jakim cudem Ty

Jestem ciekaw jakim cudem Ty sie zachowales taki nienaruszony i niewzroszony bredniami ?
Jak ogladasz i czytasz kupę, to kupa musisz emanować, zgadza się. Tylko nie wiem skąd wiesz co i kto oglądał.
A gadasz jak Kaczyński, sporo, tylko bez konkretów. (demagogia)
"Państw na tym Świecie już od dawna posiadają technologie, które pozwalają im dosięgnąć gwiazd w innych układach słonecznych.'
Możesz jakieś z tych wynalazków nazwać ? Bo poza radioteleskopem i Hubblem nie znam żadnych ...chyba TVN mnie zakodował.
 
Jaką masz np pewnośc Ze Daniken - dobry znajomy Ha Wasa nie pisze i mowi tego co mu Zahi mowi, własnie w celu tuszowania faktow ?

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika debet

Nawet nie wspominaj o tym

Nawet nie wspominaj o tym ch... hawassie zwykły showman nie było żadnego filmu dokumentalnego o piramidach bez jego udziału zawsze musiał coś pierd.. że to budowle dla faraonów opłacony gostek dobrze wykonujący robotę domyślam się nawet kto go wysłał i w jakim celu

Portret użytkownika baca

skoro piszesz "takich

skoro piszesz "takich naukowców jak DANIKEN czy SITCHIN zresztą mógłbym wymieniać do rana" no to wymień...
a jeśli jest z tym problem no to podaj chociaz tytuły naukowe Danikena I Sitchina... bo akurat jest rano wiec nie zejdzie ci za dużo czasu...
he he... skoncentruj się i nie krępuj tylko sypnij niedowiarkom po oczach naukowymi nazwiskami: Patryk Geryl, Ojciec Pio, Drakula, Czerwony Kapturek, Reksio i tak dalej...
 
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Pebu

przy okazji chciałbym

przy okazji chciałbym pozdrowić Pana który podpisuje się pod nickiem Homo Sapiens. Od trzech lat odwiedzam tę stronę, oby więcej takich ludzi jak Ty.. Pozdro dla kumatych Smile

"Wpierw będą cię ignorować, później będą się śmiać, jeszcze później będą atakować, a na końcu dopiero wygrasz" 

Portret użytkownika wados77

Hej, jak wtrącasz cytaty, to

Hej, jak wtrącasz cytaty, to pisz kto jest autorem, bo inni myślą, żeś taki mądry .... mam na mysli autora o zazwisku Michael Ellner, z którego ściągnąłeś to świetne zdanie. Swoją drogą też ciekaw jestem kogo postawisz po Danikenie i Sitchinie... 

Portret użytkownika baca

kumaci wiedzą, że Ojciec Homo

kumaci wiedzą, że Ojciec Homo Homoś słysząc odgłosy kumatych "kum, kum - rechotanie" strzelił focha i się stąd zawinął a obecnie ma zupełnie inny kostium i występuje ze swoim czaszkowo-potopowym bełkotem na jakimś tragikomicznym biblijnym portalu i to już od prawie roku - jak zakumkasz do wujka gogla to znajdziesz swojego guru pod artystycznym pseudonimem "argonauta"... a nie Homo Sapiens
pozdrowienia dla niekumatego...

Skomentuj