Rydwany Bogów - czyli opowieść o kosmonaucie z Palenque

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Modelarz Paul Francis, znany z prac do filmów takich jak „Człowiek przyszłości” (1999), Blade: Wieczny łowca II (2002) oraz wielu innych, postanowił wykonać model przestrzenny z reliefu Majów, przedstawiający osobę siedzącą w dziwnym pojeździe (rydwanie). Naukowcy badający ów relief twierdzą, że płyta nagrobna przedstawia wędrówkę władcy majów do świata umarłych.

 

Paul Francis, który nie tak dawno wystąpił w jednym odcinku serialu „Starożytni kosmici” jest zdania że relief z płyty w Palenque przedstawia prawdziwy pojazd do poruszania się w próżni. Udowadnia to pokazując na modelu, do czego musiały być używane niektóre odtworzone przyrządy i instrumenty pokładowe.

[ibimage==24663==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
Zwraca szczególna uwagę na przyrząd do oddychania umiejscowiony na wprost twarzy pilota, połączony giętką rurą z komora w której prawdopodobnie musiał znajdować się tlen. Inny przyrząd znajdujący się pod prawą stopą i wyglądający jak współczesny pedał gazu, musiał być używany do zwiększania/zmniejszania siły ciągu silnika rakietowego, który umiejscowiony jest na końcu pojazdu.

[ibimage==24664==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
[ibimage==24667==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Pojazd wykonany przez niego własnoręcznie w jego własnym studio „ Researcher/Model Maker – Lucas Francis Studio” przedstawia się imponująco, co widać na załączonych zdjęciach. Nasuwają się pytania, jak powstał ten relief ? Czy jest to tylko wizja artysty, czy też odtworzony ze szczegółami  prawdziwy pojazd widziany przez artystę z tamtych czasów na własne oczy ?

[ibimage==24665==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

[ibimage==24669==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 Paul Francis zaproponował również swoje własne rozwiązanie zastosowania dziwnych kamieni z ruin w Tiahuanaco. Uważa że niektóre kamienie mają taki kształt, że łącząc je w długi ciąg, można z nich ułożyć linie startową dla pojazdów latających, takich, jak modele odkryte w Bogocie (Kolumbia). Te miniaturki wykazują zaskakujące podobieństwo do współczesnych samolotów, a nawet promów kosmicznych.

[ibimage==24666==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
 

Źródła:

http://www.modelermagic.com/?cat=396

http://www.dossierx.nl/onverklaarbaar/high-tech-rond-de-bouw-van-puma-punku.html

http://innemedium.pl/wiadomosc/sarkofag-krola-majow-pacala-zawiera-wizerunek-rakiety-kosmicznej

https://www.youtube.com/watch?v=gwTFWrl1THA&ab_channel=AlternativeView

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika benet

 tego na pół nagiego

 tego na pół nagiego człowieka nie nazwałbym kosmonautą, równie dobrze może przdstawiać  jakiegoś nieszczęśnika w wymyślnej maszynie tortur. Myślę jednak,że kiedyś istniały cywilizacje które osiągnęły wysoki poziom rozwoju, tylko nie mam pojęcia dlaczego trafił ich szlag :-).
 

Portret użytkownika Endor

Istniała na Ziemi starsza

Istniała na Ziemi starsza cywilizacja, ale nie materialnych kosmitów, tylko upadłych aniołów, które są istotami duchowymi. Miały one na ludzkość zły wpływ, gdyż spowodowały powstanie bałwochwalstwa. Przyczyniły się do postępu materialnego (technicznego), co pociągnęło za sobą duchowy regres. Ludzkość za odejście od Boga spotkała kara, jaką był potop. Upadłe anioły zmieniły tylko miejsce działania i obecnie przebywają w powietrzu. Chrystus ostrzegał, że tak jak przed potopem, tak też będzie przed końcem świata.
Niektórzy poszukiwacze 'kosmitów' działają z takim fanatyzmem, że posuwają się nawet do manipulacji niektórymi faktami. Aby dopasować je do swojej teorii przeinaczają oczywiste dane, np. podając inne niż rzeczywiste wymiary piramidy Cheopsa. Najbardziej znany poszukiwacz śladów odwiedzin przybyszy z innych planet, Erich von Däniken, przyczynił się do rozpowszechnienia poglądu, że na powstanie w czasach prehistorycznych wielu wyobrażeń człowieka na temat 'bogów' wpłynęły obserwacje i zetknięcia z UFO . Utrzymuje, że zarówno dawne, jak i nowe obserwacje UFO można wyjaśnić jako wizyty 'przybyszów z kosmosu'. Trafnie przy tym dostrzega kontrolę rozwoju ludzkości przez 'kosmitów', ale zbytnio ją rozszerza. Do pozostałości po 'kosmitach' zalicza budowle (wielka piramida Cheopsa), czy też dokumenty naukowe (mapa Piri Reisa).
Nic zatem dziwnego, że na posłania od 'kosmitów' powołuje się Świątynia Trapezoidu, czyli Kościół Szatana Antona Szandora La Veya. Idea ewakuacji wybranych na Wenus pochodzi od ezoterycznej grupy 'Złota Jutrzenka', której czołową postacią był Aleister Crowley, który lubił być nazywany Bestią 666 lub Bafometem. {Założył on później satanistyczną sektę Ordo Templi Orientis). Poszukiwanie wyższych bytów, nieznanych bytów jest starym tematem okultyzmu. Niektórzy sataniści przyznają, że zainteresowanie latającymi talerzami doprowadziło ich do okultyzmu. Później dowiedzieli się kto za tym wszystkim stoi i stali się jego wyznawcami.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika to ja

te ciapciaki od szatana o

te ciapciaki od szatana o których piszesz to zwykłe łajzy, mieli trochę kasy i chcieli się popisać. Powoływać się każdy może, troche lepiej lub trochę gorzej... że tak przerobię piosenkę sztura. Każdy taką biblie szatana napisać może, tak jak i pana tadeusza i janko muzykanta Smile ten Crowley to zdechł Smile chciał święto w swój dzień smierci ale wszyscy go olali Smile żałosne.

Portret użytkownika Roki

Nie wiem jak się do ciebie

Nie wiem jak się do ciebie zwrócić tzn. biedna istotko albo straszliwy kłamco czy naprawdę nie masz pojęcia jakim kultem jest otoczony Crowley przez najbardziej wpływowych ludzi w tym grajdole zwanym Ziemia? Baaaa prawie cały świat czci jedyne przykazanie z bibli szatana spisanej przez Crowleya tzn. ''Czyń swoją wolę będzie całym twoim prawem'' , a czy np. polskie "Róbta co chceta rokendrolowa jazda itd" nie brzmi identycznie? Czy szerzenie sodomi jako coś normalnego choć każdy wie że to wbrew naturze i moralności, jest tym samym? Czy ogólna moda na "łupanie" wszystkiego co się rusza dla sportu i przyjemności, jest tym samym? TAK bo to jedna klika satanistów!!!! Żałosne jest ośmieszanie tego co jest oczywiste.

Idę se przez Warszafkę patrzę i z trudem oczom wierzę. Ludzie dzieci zamiast dobra, Boga, Jezusa Chrystusa, Dobrej Nowiny, Życia Wiecznego wybierają zombi, apokalipsę, śmierć, gwałt, zniszczenie...

Portret użytkownika Cabaj

Ten model jest zle

Ten model jest zle odwzorowany ponieważ na skamielinie "coś-flet" wystaje z kroku tego "podróżnika"a dodatkowo tak jakby w czymś był umieszczony.Tak lekko na to patrzac jest to starożytny masturbator wielofunkcyjny...gdyż rurka podpieta do "syfonu"może sugerować że wydzielały sie tam rózne feromony.Natomiast rękami mógł dozować rózne doznania.Sądze że to właśnie było takie urządzenie i nie ma sie tu co dopatrywac jakiś innych przeznaczeń.

Portret użytkownika emil

To co wydaje Ci się buć

To co wydaje Ci się buć aparatem do masturbacji jest prawdopodobnie pojemnikiem na mocz. Współcześni kosmonauci również takie pojemniki maja zainstalowane w kombinezonach. Udowodniłeś swoją wypowiedzia tylko to że to prawdopodobnie jest właśnie astronauta w rakiecie Smile
 
[ibimage==24678==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Strony

Skomentuj