Rysunki z Nazca dowodem na zdolność latania mieszkańców Peru

Kategorie: 

Jeden z piktogramów, przedstawiajacy pająka

W Południowym Peru na pustyni Nazca odkryto jedne z najbardziej zagadkowych glifów na Ziemi. Są to rysunki w skali makro znane, jako rysunki z Nazca.

Ludzie patrzący z perspektywy ziemi widzieli tylko sieć kanałów. Dopiero, gdy na linie z Nazca spojrzano z lotu ptaka okazało się, że to są linie układające się w konkretne piktogramy. Każdy rozsądny człowiek powinien w tym momencie zadać pytanie, po co ktoś, kto rzekomo nie umie latać buduje setki piktogramów, które mogą być obserwowane tylko z lotu ptaka.

Od razu pojawiają się przy okazji różne fantastyczne historie jak te stwierdzające, ze glify powstawały dla obcych, którzy mieli je oglądać przylatując do prekolumbijskich ludzi. Według tej teorii niektóre z tych glifów pełniły funkcje naprowadzające, i ich mnogość może być spowodowana chęcią odtworzenia czegoś, co pozostawili "bogowie". Jednak nadal pozostaje pytanie jak z taką precyzją udało się odwzorować ikonograficzne ilustracje glifów przedstawiających rozmaite skomplikowane wzory.

Trudno sobie wyobrazić jak to jest w ogóle możliwe, aby tworzyć takie ilustracje bez możliwości weryfikacji efektu drążenia z lotu ptaka. Pojawiają się teorie, które przypisują prekolumbijskim Indianom zdolność budowania balonów atmosferycznych. To dość wygodne wyjaśnienie czegoś, co jest po prostu trudne do wyjaśnienia.

Znaczenie rysunków nie jest znane a społeczność naukowa mocno się o nie spiera. Rysunki z Nazca są po prostu inskrypcjami na tyle wyjątkowymi, że nie da się ich zmieść pod dywan historii.

Niektórzy twierdzą,   że rysunki pełnia jakąś funkcję astronomiczną. Powód ich istnienia jest jednak nieznany. Co ciekawe rysunki takie jak w Nazca znajduje się również w sąsiednich płaskowyżach. Wydaje się to być tam zjawisko masowe.

 
 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zarejestrowany

Kiedyś znalazłem w internecie

Kiedyś znalazłem w internecie informacje ze znakomitym-GENIALNYM wyjaśnieniem tego tajemniczego fenomenu ! Szukam ale nie mogę sobie przypomnieć na jakiej stronie... To było parę lat temu więc może ktoś zamknął stronę lub po prostu nie pamiętam lub informacja ta była zbyt cenna więc się ją ukryło, jednak stawiam na to, że nie pamiętam. Ten fenomen linii i jakichś wielkich "pasów" jest tak tajemniczy, że aż ciężko znaleść jakieś racjonalne rozwiązanie !  Można oczywiście pisać bzdury typu, że są to znaki odzwierciedlające niebo nocą, gwiazdozbiory albo jakieś inne głupoty typu lądowiska ale to się po prostu nie zgadza ! Jest tego za dużo !  Jest jeszcze inna możliwość dlaczego nie mogę znaleść tej informacji ale nie będę pisał tu na forum. Nazca Lines w "haj definyszyn" http://www.youtube.com/watch?v=KfZugHnLZ-8

Coś, ponad co nic większego nie może być pomyślane, jest tak bardzo prawdziwe, że nawet nie można pomyśleć, że tego nie ma. http://technologiamaszynowa.blogspot.co.uk/

Portret użytkownika Ampa Vatis

  Nie będę snuć teorii o

 Nie będę snuć teorii o pochodzeniu i znaczeniu tych symboli, chcę jednak  podzielić się czymś co niemal samo pojawiło się w mojej głowie.„Przypomina mi to symbole, po których kiedyś rozpoznawano ludzkie plemiona.” Mowa tu oczywiście o obcych, którzy już wtedy odwiedzali naszą planetę.

Chcesz wiedzieć więcej? http://ampavatis.manifo.com/ 

Portret użytkownika kamujac

Mogli być tak wysocy. Mogli

Mogli być tak wysocy. Mogli mieć szkła powiększające (lunety) i patrzeć z oddali z jakiejś góry.Wszystko mogli. Pozostaje tylko kwestia tego jak przekazywali to co widzą do tych co drążyli jak słusznie zauważył "zio".Nie da się zobaczyć, zapamiętać, zejść w to miejsce i wyryć tak jak zapamiętaliśy.Może jakieś do tego urządzenia typu kompas?To wszystko niema logicznego wytłumaczenia, gdyż nasza cywilizacja i nasza wiedza mogą być 100% inne niż tamte. Nie myślimy w ten sam sposób, więc i wiedzę zdobywamy inaczej i inną.Ktoś tu kiedyś napisał, że kosmici przylatywali na ziemię po złoto..... No skąd taka pewność, że i tamte cywilizacje będą tak chciwe jak my???My poszliśmy w matematyczne tłumaczenia i opieramy się na jakichś wzorach, które do wszystkiego nam przypasowały (albo może to my dopasowaliśmy je do wszystkiego). Oni mogli pójść w inną stronę nauki.Dlaczego księżyc jest w punkcie tak matematycznie zależnym? Odległości od słońca, wielokrotności podział...? Bo gdyby był w innym miejscu to na ziemi nie było by możliwości na powstanie tego co powstało.Człowiek jak się uprze to wszystko musi mieć przyczynę. Tylko błąd polega na tym, że patrzymy od złej strony i w złym kierunku.

Skomentuj