Rysunki w prehistorycznych jaskiniach to nie sztuka, a mapa gwiazd!

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Zgodnie z poczynionymi ostatnio znaleziskami, prehistoryczni ludzie żyjący ponad 40 tysięcy lat temu, byli o wiele bardziej inteligentni niż zdawało się do tej pory. Okazuje się, że już tak dawno temu, tworzyli oni mapy nocnego nieba. Zdaniem badaczy, prehistoryczne rysunki zwierząt odnajdywane w jaskiniach w całej Europie, są pozostałością po takiej ogromnej gwiezdnej mapie.

Naukowcy uważają, że ówcześni ludzie, korzystali z takich map, w celu kontrolowania upływu czasu. Ta prymitywna forma astro-kartografii, polegała na obserwowacji gwiazd i tego jak zmieniają pozycję na nocnym niebie. Co oznacza, że rysunki zwierząt odnajdywane w jaskiniach, które przez wiele lat były uważane jedynie za prymitywną formę sztuki, pełniły istotną funkcję w życiu tamtych ludzi. Rozmaite zwierzęta rysowane na ścianach jaskiń, reprezentowały poszczególne konstelacje, widoczne na nocnym niebie. Prehistoryczni ludzie, wykorzystywali je do oznaczania istotnych dla siebie dat, takich jak np. przelot komety w pobliżu Ziemi.

To nowe spojrzenie na kwestie jaskiniowych malunków, zawdzięczamy badaczom z Uniwersytetu w Edynburgu oraz Uniwersytetu w Kent. Jaskinie, którymi zainteresowali się badacze leżały w Turcji, Hiszpanii, Francji i Niemczech. Badanie na ten temat, zostanie opublikowane wkrótce w czasopiśmie naukowym, Athens Journal of History. Zgodnie z jego treścią, faktyczna wiedza z zakresu astronomii, oraz wielu innych dziedzin życia ludzi żyjących w późnym paleolicie i neolicie okazała się być mocno odległa od powielanego na szkolnych lekcjach historii obrazu prymitywnych ludzi mieszkających w jaskiniach i zdolnych do korzystania jedynie z prymitywnych narzędzi. Nikt, nie sądził chyba nigdy, że ówcześni ludzie byliby w stanie stworzyć mapę nieba, a nawet określać dzięki niej upływ czasu.To jednak nie wszystko, ponieważ zdaniem naukowców, byli oni nawet świadomi istnienia zjawiska zmiany osi obrotu naszej planety czyli tak zwanej precesji planetarnej. Fenomenu, którego odkrycie do tej pory, przypisywano cywilizacji Greckiej.

Dokonanie tego odkrycia, zawdzięczamy też między innymi specjalnemu programowi komputerowemu, który wskazał dokładną pozycję gwiazd w pobliżu wszystkich z jaskiń. Dzięki przeprowadzeniu datowania radiowęglowego na farbie wykorzystanej do stworzenia rysunków, naukowcy znali datę ich teoretycznego powstania. Następnie nakładano więc poszczególne rysunki na obraz nieba z danego okresu. Dzięki czemu oczom badaczy ukazywała się prawdziwa intencja autorów malowideł. To nowe odkrycie, bez wątpienia zrewolucjonizuje nasze spojrzenie na zapomnianą historię ludzkości. Dodatkowo, znacznie zwiększa to teoretyczny potencjał migracji naszych przodków co może wpłynąć na inne niejasne aspekty ludzkiej przeszłości.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika 3sp

Warto pamiętać, że dawniej

Warto pamiętać, że dawniej nie było sztucznych źródeł światła , atmosfera miała odrobinę inne proporcje składu i tym samym widoczność była inna . Przekaz informacji również różnił się od dzisiejszego, styl życia i sposób myślenia także. Innymi słowy nie możemy postrzegać dawnej rzeczywistości przez pryzmat współczesnej ludzkiej percepcji .

Portret użytkownika b@ron

to dobrze że nauka wpada na

to dobrze że nauka wpada na takie genialne odkrycia, jeszcze trochę i odkryją dlaczego trójkąt bermudzki ma kształt trójkąta i wtedy już wszystko zostanie odkryte .

dobrze też że po minionych  andrzejkach niedługo powinien tu zajrzeć nasz forumowy naukowiec Kmieciu i wyjaśni nam dlaczego człowiek zaraz po zejściu z drzewa... zaczął malować gwiazdy, gwiazdozbiory i inne obiekty astronomiczne i w miarę upływu czasu ewolucja w brutalny sposób mu ten talent zabrała... bo ile razy w gwieździstą noc patrzę w niebo... ni mom potrzeby uwieczniania tych obrazów na asfalcie...

Głęboki żal również mam do admina, że dzieło Kmiecia nie ujrzało tu światła dziennego, a myślę że sprawa ewolucji mogłaby tutaj zostać ostatecznie rozwiązana i ta strona przyczyniłaby się do przepisywania książek historii i jak nic gdy ewolucyjnie bedziemy znowu gotowi, za mln lat w jakiejś jaskini napewno ktoś wydłutowałby logo Innemedium i za kolejne 2mln lat naukowcy przyszłości odkryli by, że Innemedium to była fabryka dłut do uwieczniania historii i tak to strona nie przeminełaby z wiatrem...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Kmieciu

Forumowy naukowiec Kmieciu

Forumowy naukowiec Kmieciu nawet się nie będzie zniżał do komentowania takich bredni. "Mapa gwiezdna", nie wiesz czasem... Może się powinni wypowiedzieć "eksperci" od nauki, którzy wiedzą, że ona "kłamie", bo "widzenie" mieli - jaskiniowe zabobony to ich poziom IQ i wykształcenia wszak. Nijakiej mapy tu ni ma ino msza jaskiniowa w intencyi upolowania mamuta (czy tam czego innego), żeby mieć co żryć w tej epoce lodowcowej, a nie korę z drzew obgryzać albo siebie nawzajem zjadać. Helou, "eksperci od NWO i zagnionej wiedzy", te parę plemion różnych dzikusów, którzy do dziś odmawiają ewolucji (Jezus im zabronił?) i pozostają na tym samym poziomie rozwoju co w "Edenie" (paleolit), do dziś odstawia takie gusła, a wy tu tworzycie kosmiczne teorie z d...

 

Skomentuj