Rzadkie ryby, wyrzucane na brzeg w Chinach, próbowano nielegalnie sprzedać

Kategorie: 

Źródło: https://www.sott.net/article/356426-Two-bizarre-massive-fish-wash-up-dead-on-Chinese-beach

Na szczęście władze obudził się na czas i skonfiskowały ryby do badań, a potem nakazały umieścić je w muzeum.

 

 

Mieszkańcy prowincji Fujian w Chinach byli przerażeni po znalezieniu na plaży dwóch dużych martwych ryb. Nie wiadomo, co doprowadziło do ich śmierci, ale naukowcy powiedzieli, że były to dwa rzadkie gatunki – wstęgor królewski i samogłów. Przedsiębiorczy mieszkańcy natychmiast próbowali sprzedać oba okazy, ale władze przejęły je do dalszych badań, informuje portal Sott.net.

Samogłów to najcięższa ryba kostnoszkieletowa. Dorasta do 3 metrów długości, a jej masa ciała osiąga nawet dwie tony. Wstęgor, znaleziony przez Chińczyków mierzy 3,7 metra, ale ryby te mogą dorastać do 11 metrów długości. Oczekuje się, że oba gatunki zostaną umieszczone w lokalnych muzeach po tym, jak naukowcy zakończą badania.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sio

Admin ten polak, który

Admin ten polak, który uprowadził brytyjską modelkę należał do tej sekty czy grupy która tu na inne medium pokazała tego gościa w przebraniu i rzekomym podprogowym przebraniu. We włoskiej telewizji pokazali kilkunastu przebranych tak samo durniów jak tu rok temu na filmiku. Mają jakieś czarne plany

Skomentuj