Rzeczywistość naukowa na chłopski rozum

Kategorie: 

http://popotopie.blogspot.com/

Chłopski rozum oznacza potoczne wytłumaczenie czegoś najprościej jak to możliwe i jest zbliżone do określenia "zdrowego rozsądku" Zdrowy rozsądek może być rozumiany jako zdolność wydawania trzeźwych sądów, nie wypaczonych ani przez nadmierne teoretyzowanie, ani przez nadmierny sceptycyzm.

 

W takim ujęciu problemu naszego istnienia oraz nauki wypływającej z otoczenia biologicznego, powinniśmy obserwować istnienie ewolucji. Powinniśmy widzieć pełno śladów pozostawionych przez ten proces ! Oficjalnie nie ma żadnych danych, iż ów się zakończył. Powinniśmy widzieć różne-żywe typu ludzi, tych co są pomiędzy małpą, a człowiekiem sapiens sapiens. Proces ogólnoświatowego ślepego doboru naturalnego się nie zakończył, przecież nie było w przyrodzie ogłoszenia końca etapów przejściowych.

 

Dlaczego nie widzimy od czasu do czasu, jak ryba powraca do życia w puszce sardynek? A może tak by się stało, gdyby została dodana energia? Oczywiście, że nie. Trzeba posiadać coś wiele więcej niż tylko energię i odpowiednie składniki. Wymaga to porządku i organizacji — jednym słowem informacji. Żyjące istoty uzyskują tę informację od swoich rodziców, ale nigdy nie widzimy, aby informacja powstawała z surowej, niezaprogramowanej materii.

 

Rozważmy niewiarygodne nieprawdopodobieństwa wymagane do uruchomienia tego całego ewolucyjnego scenariusza. Ludzie tymczasem rozprawiają o nim, jakby to był jakoś zaobserwowany fakt. Tymczasem faktem jest, że nikt nie posiada naukowego wytłumaczenia, jak skomplikowane, niosące informację cząsteczki ( konieczne nawet dla najprostszego "pierwszego życia" ) mogły powstać bez udziału inteligencji z zewnątrz. Istnieją dobre naukowe przyczyny, aby wierzyć, że nie jest to możliwe.

 

Często zapomina się, że właściwości komórki, które czynią ją żywą, nie mogą być wytłumaczone tylko poprzez chemiczne właściwości ich części składowych. W taki sam sposób właściwości samochodu nie mogą być całkowicie wytłumaczone poprzez właściwości gumy, metalu, plastyku czy czegoś podobnego. Pomysł "samochodu" musiał być nałożony na surowiec z "zewnątrz", jak to miało w rzeczywistości miejsce. Potrzeba więc materii/energii plus informacji, która jest właściwością niematerialną nanoszoną na materię, ale która nie istnieje w niej.

 

Rzadko kto używa dziś argumentu "organów szczątkowych". Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że w przeszłości przyniósł on ewolucjonistom zbyt dużo wstydu. Na początku XX wieku ewolucjoniści zapewniali, że posiadamy więcej niż 80 organów, stanowiących bezużyteczne, szczątkowe relikty naszej ewolucyjnej przeszłości. Jednak stopniowo odkrywano ich funkcje, aż niemal nie został żaden, który można by uznać za bezużyteczny. Wygląda na to, że nawet nasz skromny wyrostek robaczkowy odgrywa jakąś rolę w zwalczaniu infekcji, chociażby we wczesnych stadiach życia.

 

Przekonanie, że ludzki embrion przechodzi poprzez rzekomo zwierzęce stadia ze skrzelami itp., zostało dawno temu zupełnie zdyskredytowane, ale nadal istnieje w świadomości laików.

 

Wiemy dobrze, że kiedy Darwin wydał swoje dzieło O powstawaniu gatunków, niepomiernie wzrosły postawy rasistowskie. Przede wszystkim ewolucjoniści uwierzyli, że rasy ewoluowały oddzielnie przez setki tysięcy lat, było więc logiczne, że "postęp" ten miał różną szybkość. Niektóre rasy zatem nie odeszły tak daleko od zwierzęcych przodków jak inne. Współczesna genetyka pokazuje nam jednak, że wszystkie rasy ludzkie pozostają biologicznie bardzo blisko siebie. Zgodne jest to z przekonaniem, że wszystkie cechy rasowe były obecne w jednej małej społeczności przodków, która następnie została "rozdzielona" na podgrupy przy Wieży Babel.

 

(Zdjęcie skamieniałych drzew przechodzących przez warstwy skamieniałego błota potopu, jedno żywe drzewo na lewo od skamieniałych)

[ibimage==22355==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jeśli rasy ludzkie powstały z potomków osób, które przeżyły taką kolosalną katastrofę jak Potop Noego, czy nie jest logiczne spodziewać się daleko sięgającej pamięci w opowieściach i legendach o tak straszliwym wydarzeniu? Faktem jest, że zarówno australijscy Aborygeni, Eskimosi z Arktyki, jak i Indianie amerykańscy, dosłownie każdy szczep i naród ziemi posiada własną historię Potopu. Mimo iż historie te zniekształcone zostały przez czas i ustne przekazy, ich podobieństwa z Księgą Rodzaju są zadziwiające. Często historie te zawierają takie elementy jak wysyłanie ptaków i składanie ofiar po Potopie. Czasem nawet występuje tęcza i ta sama liczba ocalonych osób — osiem.

 

Dlaczego więc tak wielu ludzi wierzy mocno w ewolucję?

Oczywiście, istnieje wiele przyczyn: naciski społeczno-kulturowe, brak możliwości rozpatrywania innych alternatyw, wychowanie akademickie, TV. Dotyczy ona faktu, że ludzkość od buntu pierwszego swojego przedstawiciela, Adama, ma wrodzoną tendencję, aby przeciwstawiać się władzy Stworzyciela nad jej życiem.

Czy państwa zdroworozsądkowym zdaniem ewolucja to fakt, czy tylko sprytnie rozpowszechniony błąd naukowy ?

Zapraszam do dyskusji, a ci z państwa którzy są ciekawi argumentów przemawiających za Boskim Projektem zapraszam pod ten adres: http://popotopie.blogspot.com/2013/10/ewolucja-czy-stworzenie.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex 2

Wszystko się zgadza, po za

Wszystko się zgadza, po za tym, że są to działania istot pozaziemskich. To są istoty zamieszkujące Ziemię na długo przed człowiekiem i obecnie nas hodujące jak mrówki mszyce...

Portret użytkownika Homo sapiens

Obrazek początkowy to jest

Obrazek początkowy to jest demoniczne UFO kontra człowiek, czyli nasienie węża kontra nasienie człowiecze !
https://www.youtube.com/watch?v=F4ZdjcmOpQI
[...]Pewnej nocy kilku członków rodziny zauważyło przed domem dużą kulę pomarańczowego światła. Pat, która już o tej porze spała, została obudzona przez babkę lub siostrę, która powiedziała jej, żeby wyjrzała przez okno. Gdy tak zrobiła, ujrzała na niebie pomarańczowe światło. Na początku było ono nieruchome, lecz po chwili ruszyło gwałtownie z miejsca i zniknęło za domem.
- Pamiętam, że po głowie chodziła mi niejasna myśl: "Wrócę do łóżka i zaczekam". Chyba wiedziałam, że to "oni". Mama pobiegła do kuchni, aby sprawdzić, czy drzwi wejściowe są zamknięte i czy kula unosi się nad podwórzem. Pomyślałam wtedy: "Zamykanie drzwi nic nie da, oni i tak wejdą" - tak jakbym wiedziała, czego się spodziewać.
Później Pat poczuła nagłą senność, ale nie przypomina sobie, żeby wróciła do łóżka. Kolejnym je świadomym wspomnieniem było wielobarwne światło krążące powoli i bezgłośnie po pokoju. Dominującymi kolorami były błękit, purpura i fiolet. Wstała z łóżka i podeszła do okna, zauważyła unoszącego się w powietrzu Szaraka.
"Spójrzcie tylko na te oczy!" - pomyślała. - "One mogą nas prześwietlić!" Wzrok Szaraka zdawał się przenikać jej ciało[...]
Wygląda na to że te istoty chcą nas kontrolować jak to robią politycy, służby specjalne oraz tajne organizacje masońskie ! Wszyscy w skrytości prowadzą działalność przeciwko człowieczeństwu.
http://popotopie.blogspot.com/2013/06/kim-sa-istoty-z-innego-wymiaru.html

 
Rodzaju 3:15 "...Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę..."

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Zagadka

Dawniej ludność zamieszkująca

Dawniej ludność zamieszkująca jaskinie przed zlodowaceniem nie miała możliwości tak racjonalnego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość jak człowiek współczesny. Uważam, że brakujące ogniwo ewolucji (przynajmniej gatunku homo sapiens) jest błędem założeń Darwinizmu. Obecnie wiemy, że to istoty z innych części wszechświata podejmowały próby eksperymentów genetycznych mających na celu poprawę naszego ciała. Starożytny Sumer, Puma Punku, Mohendżo-Daro, Płaskowyż Nazca, Egipskie Piramidy, Miasto Inków, Miasto Majów, Stonehenge itd. to miejsca zaznaczające ingerencję bardziej rozwiniętych form życia. Cechami wspólnymi łączącymi wszystkie te punkty geograficzne na mapie jest wiara tamtejszych ludności w Bogów, którzy przybyli z (Syriusza) nieba. Bogowie Ci przekazywali wiedzę matematyczną, astronomiczną czy filozoficzną dla dalszego postępu cywilizacyjnego. Do dnia dzisiejszego owe inteligentne istoty przyglądają się Naszemu rozwojowi. Wiedza rządów ogranicza Nam dostęp do poznania całej prawdy o pochodzeniu człowieka. Tajne organizacje skrzętnie zatajają, każdą możliwą informację o UFO rozprzestrzeniając tym samym kampanię dezinformacyjną czy ośmieszającą te zjawisko w mediach. Technologia, którą dysponują przedstawiciele innych światów znacznie wyprzedza to co do tej pory rozumiemy. Dlatego ze względów bezpieczeństwa Stany Zjednoczone współpracują z ET próbując tym samym odtworzyć bardzo zaawansowaną technologię statków UFO w kompleksach podziemnych baz wojskowych np. w strefie 51, S-4 albo wright-patterson.
 
P. S. Nie można tym samym wykluczać możlwości istnienia jedynego bytu absolutnego będącego częścią odrębnego wymiaru (czyt. inna rzeczywistość nie mająca nic wspólnego z przestrzenią i czasem). Hierarchiczny porządek wszechrzeczy wydawałby się bardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Portret użytkownika jaa

co to znaczy ewolucja? Bo

co to znaczy ewolucja? Bo chyba tyle, że dostosowywanie się do zmian środowiska. Jeżeli tak, to oczywiście istnieje. Bo w zasadzie wszystko dostosowuje się do zmian. Lub, jeżeli nie dostosowuje się, to albo migruje albo wymiera. Pytanie czy ewolucja jest jedynym sposobem rozwoju lub powstawania gatunków. Ale, żeby na to odpowiedzieć trzeba by znać rzeczywisty zakres oraz zasięg ewolucji. Bo może na Ziemi widzimy tylko jakiś fragment, ułamek czegoś większego co nazywamy ewolucją. Być może kreacja tworzy ewolucję jako swój element a być może kreacja jest elementem ewolucji. A być może są to odrębne, ale funkcjonalne, kompatybilne i być może nie jedyne, formy kształtowania życia. Ale żeby temat chociaż w zarysie objąć trzeba by dysponować dużo większą wiedzą niż na codzień możemy. A jeżeli, przypadkiem bądź nie, ktoś by to tutaj prawidłowo wyjaśnił, to mogłoby okazać się, że ktoś inny po jakimś czasie na podstawie tego wyjaśnienia opracował własną teorię, za którą otrzymał jakąś dużą nagrodę i uznanie. A Ty człowieku, dalej produkuj się i wyjaśniaj. Dla mnie tego typu tematy są właśnie po to. Może nawet ktoś kto je pisze nie wie, że ktoś inny w ten sposób szuka rozwiązania. Bo czasami komuś mądremu wystarczy jakiś mały przekaz, jakaś idea aby załapać rozwiązanie. A kto ma rozwiązanie problemu ten może wykorzystać je do celów komercyjnych, pseudonaukowych (w sensie, że nauka służy biznesowi czyli korporacjom) lub innych tego typu.     

Portret użytkownika baca

stworzenie człowieka jest

stworzenie człowieka jest najprostszą rzeczą pod słońcem - Homoś nie zna tej metody, bo jest tylko biblijnym teoretykiem, ale każdy kto nie jest emerytowanym rabinem lub księdzem wie, że aby stworzyć człowieka wystarczy tylko dopaść samicę, obwąchać i naślinić ją no i wprowadzić jej przez wejście usb prosty program genetyczny...  samica wtedy zaprogramuje sobie jajko, potem napuchnie, stanie się mleczna no i przetworzy zaprogramowane jajko w noworodka, który już samodzielnie ją wydoi...
to jest bardzo proste i na chłopski rozum tak właśnie wygląda... trzeba dopaść samicę ale uwaga na te, które łażą od klamki do klamki - one są już co prawda nawilżone jak trzeba, bo im piana się sączy z otworu gębowego ale one nie chcą przetwarzać jajek z ludźmi tylko jak uczy biblia i chłopski rozum, wyłącznie z wężem...

Portret użytkownika trzcina_1

a te małe człowieczki na

a te małe człowieczki na chłopski rozum to istni terroryści... żyć nie dają są tak zaprogramowani, że jak coś chcą to drą się jak opętani i w dzien i w nocy... najgorsze w tym wszystkim, że często nie wiadomo o co im chodzi bo mówić nie umieją, więc zgadujemy, a nóż widelec uda się zgadnąć za, którymś razem, bo graniczy z cudem odgadnąć ich myśl za pierwszym razem... Wink więc na chłopski rozum Baco łatwiej jest stworzyć tego człowieczka, niż później odgadnąć o co mu biega... nawet jak już umie mówić to też jest ciężką sprawą niektórych zrozumieć...

Strony

Skomentuj